20 września, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, mieszkańcy gminy Wadowice wybiorą szefów sołectw i z
Drukuj
Pierwsze takie wybory w Wadowicach

20 września, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, mieszkańcy gminy Wadowice wybiorą szefów sołectw i zadecydują o składzie rad sołeckich.  Po raz pierwszy  wybory we wszystkich sołectwach odbędą się tego samego dnia dnia i w ten sam sposób.

We wrześniu mieszkańców gminy Wadowice czekają kolejne wybory. Tym razem sołtysów i Rad Sołeckich we wszystkich 16 sołectwach gminy Wadowice. Pierwotnie  miały one odbyć się 29 marca, jednak na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa i zostały odwołane.

Głosowanie będzie przeprowadzone w niedzielę 20 września w godzinach od 8:00 do 18:00  w sposób tradycyjny, czyli w lokalach wyborczych przy urnie.  Po raz pierwszy w dziejach gminy wybory we wszystkich wioskach odbędą się jednego dnia i wszędzie w taki sam sposób.

Taki system wybierania sołtysów i Rad Sołeckich wprowadził  4 lata temu ówczesny burmistrz Mateusz Klinowski, jednak nie w każdej wiosce  udało się to zrealizować a do tego również nie w jednym terminie. Dotychczas takie wybory odbywały się w sposób tradycyjny: poprzez jawne głosowanie na zebraniu wiejskim.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Czerwona strefa w całej Polsce, zamknięte lokale gastronomiczne. Premier ogłosił nowe obostrzenia

Burmistrz Andrychowa z koronawirusem

Św. Jan Paweł II patronem Małopolski? Radni wkrótce podejmą decyzję

Antycovidowcy demonstrowali w Andrychowie

Radni zatwierdzili nowe stawki za śmieci w Kalwarii Zebrzydowskiej