20 września, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, mieszkańcy gminy Wadowice wybiorą szefów sołectw i z
Pierwsze takie wybory w Wadowicach

20 września, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, mieszkańcy gminy Wadowice wybiorą szefów sołectw i zadecydują o składzie rad sołeckich.  Po raz pierwszy  wybory we wszystkich sołectwach odbędą się tego samego dnia dnia i w ten sam sposób.

We wrześniu mieszkańców gminy Wadowice czekają kolejne wybory. Tym razem sołtysów i Rad Sołeckich we wszystkich 16 sołectwach gminy Wadowice. Pierwotnie  miały one odbyć się 29 marca, jednak na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa i zostały odwołane.

Głosowanie będzie przeprowadzone w niedzielę 20 września w godzinach od 8:00 do 18:00  w sposób tradycyjny, czyli w lokalach wyborczych przy urnie.  Po raz pierwszy w dziejach gminy wybory we wszystkich wioskach odbędą się jednego dnia i wszędzie w taki sam sposób.

Taki system wybierania sołtysów i Rad Sołeckich wprowadził  4 lata temu ówczesny burmistrz Mateusz Klinowski, jednak nie w każdej wiosce  udało się to zrealizować a do tego również nie w jednym terminie. Dotychczas takie wybory odbywały się w sposób tradycyjny: poprzez jawne głosowanie na zebraniu wiejskim.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 duch 2020-08-13 11:34
Sołtysów dla wszystkich wiosek w gminie Wadowice powinni wybierać tylko mieszkańcy Wadowic
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.