Ewa Filipiak, Robert Szkutnik i Zbigniew Jurczak to osoby które ubiegać się będą o stanowisko burmis
Drukuj
Trzech kandydatów na stanowisko burmistrza Wadowic

Ewa Filipiak, Robert Szkutnik i Zbigniew Jurczak to osoby które ubiegać się będą o stanowisko burmistrza Wadowic w nachodzącej kadencji na lata 2010 - 2014. Raczej już nic nie wkazuje, aby pojawił się jeszcze jakiś inny kandydat.

Ewa Filipiak (53 l.), inżynier, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. E. Zegadłowicza w Wadowicach, urzędująca od 16 lat burmistrz Wadowic, potwierdziła, iż startuje - podobnie jak 4 lata temu - z komitetu wyborczego mieszkańców gminy Wadowice "Wspólny Dom". Mimo, że bezpartyjna, popierać ją będzie Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska, które nie bedą mieć osobnych kandydatów na stanowisko burmistrza miasta.

Robert Szkutnik (50 l.), politolog, absolwent UJ, były dziennikarz "Dziennika Polskiego" a wcześniej redaktor krakowskiego oddziału Telewizji Publicznej w Wadowicach, będzie startował z nowo utworzonego komitetu o nazwie "Platforma Wyborcza" (nie mylić z "Platformą Obywatelską").

Zbigniew Jurczak (63 l.) ukończył studium nauczycielskie i UJ. Założyciel Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, współtworca kontrowersyjnego pisma "Nad Skawą". Jego kandydaturę na burmistrza Wadowic zgłosił w zeszłym tygodniu Sojusz Lewicy Demokratycznej.

22 października mija termin rejestracji kandydatów na radnych, 27 października termin rejestracji kandydatów na burmistrza. Wybory odbędą się w niedzielę, 21 listopada, druga tura wyborów na burmistrza (jeśli będzie) 5 grudnia (niedziela).

Mimo, iż cała trójka wytyka sobie przy różnych okazjach przeszłość, nas, jako mieszkańców i wyborców, interesuje raczej przyszłość, a konkretnie ich deklaracje wyborcze. Można ich lubić albo nienawidzić, ale każdy z nich to wadowicka osobowość, kampania zapowiada się więc bardzo ciekawie...

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach, Nowe Forum Gospodarcze, www.sldwadowice.org)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Za "ciepłe" przyjęcie prezesa Kaczyńskiego pod WCK grożą im zarzuty. W ich obronie stanął poseł

Rada Gminy Tomice uzupełniona. Obyło się bez wyborów

Andrychowska Młodzież Wszechpolska podsumuje warszawski Marsz Niepodległości

Sowa, Kowal i Mlak w bibliotece. Politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Wadowic

Trwa zbiórka pod projektem ponownej refundacji In vitro przez państwo