Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terytorium całego kraju drugi stopie
II tura wyborów prezydenckich. Na terenie kraju stan alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terytorium całego kraju drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni,  w związku z organizacją wyborów prezydenckich w Polsce.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (10.07) od godziny 00:01, do poniedziałku (13.07) do godziny 23:59. Jak informuje rząd, zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni,  w związku z organizacją II tury wyborów prezydenckich w Polsce.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest drugi w czterostopniowej skali. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

W przypadku wprowadzenia stopnia alarmowego BRAVO-CRP organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego realizują m. in. takie zadania jak wzmożone monitorowanie stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej, monitorowanie i weryfikowanie czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej, sprawdzenie dostępności usług elektronicznych, poinformowanie pracowników instytucji o konieczności zachowania zwiększonej czujności, czy wprowadzenie całodobowych dyżurów administratorów systemów kluczowych dla funkcjonowania organizacji oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych, w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym lub zagrożenia takim zdarzeniem można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA, a w przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, a dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia – można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP.

Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów, po zasięgnięciu opinii ministra właściwego do spraw wewnętrznych i Szefa ABW, a w przypadkach niecierpiących zwłoki – minister właściwy do spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii Szefa ABW, informując o tym niezwłocznie Prezesa Rady Ministrów.

Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z  25 lipca 2016 roku w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 wyPAD 2020-07-10 15:22
Druga tura wyborów - Andrzej Duda zajmuje zaszczytne drugie miejsce
Cytować
+4 #2 Radio Erewań 2020-07-10 15:45
Cytuję wyPAD:
Druga tura wyborów - Andrzej Duda zajmuje zaszczytne drugie miejsce


Dalszy ciąg tego dowcipu to było: a jego przeciwnik zajął żałosne miejsce przedostatnie. :D :P

Dopiero w całości widać poziom manipulacji medialnych.
Cytować
-9 #3 wyPAD 2020-07-10 17:21
Cytuję Radio Erewań:
Cytuję wyPAD:
Druga tura wyborów - Andrzej Duda zajmuje zaszczytne drugie miejsce


Dalszy ciąg tego dowcipu to było: a jego przeciwnik zajął żałosne miejsce przedostatnie. :D :P

Dopiero w całości widać poziom manipulacji medialnych.


Pytanie do radia Erewań?
Czy to prawda że każdy obywatel Związku Radzieckiego może mieć Wołge?
Ależ oczywiście ale po co obywatelowi Związku Radzieckiego tyle wody.
Cytować
-5 #4 Olo 2020-07-10 17:40
PiS trzęsienie tyłkiem w każdym powiecie i gminie. Bandyterka pisowska trzeszczy u podstaw. I to dobrze bo trzeba trzeźwo myśleć o przyszłości. Duda pokazał na co go stać. Jaki jest każdy widzi. Oceniam go jak ucznia w szkole na dopuszczający. Na taką ocenę zasługuje uczeń który wykonuje swoje zadania z pomocą nauczyciela. Duda z pomocą Kaczyńskiego wkurzył ludzi do granic wytrzymałości. Zobaczymy w niedzielę wieczorem jak bardzo wkurzył!
Cytować
+8 #5 Lol 2020-07-10 18:54
Wedlug bukmacherow wygra Duda a oni znaja sie na rzeczy
Cytować
+9 #6 Ed 2020-07-10 21:29
Cytuję Lol:
Wedlug bukmacherow wygra Duda a oni znaja sie na rzeczy

Nie zdziwilbym się gdyby posiadali większą ilość danych anizeli sondazownie.
Cytować
-9 #7 Święta prawda 2020-07-10 23:56
Cytuję wyPAD:
Druga tura wyborów - Andrzej Duda zajmuje zaszczytne drugie miejsce

Ostatni sondaż 1% wygrała Rafał Trzaskowski
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.