Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę Andrzejem Zygmuntem z Konsorcjum Firm Pracownia Inż
Drukuj
Wadowice podpisały umowę na projekt południowej obwodnicy

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę Andrzejem Zygmuntem z Konsorcjum Firm Pracownia Inżynierska z Krakowa na zaprojektowanie  południowej obwodnicy miasta.

W czwartek (9.07) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał umowę z Konsorcjum Firm Pracownia Inżynierska z Krakowa. Od tej pory wykonawca ma dokładnie trzy lata na przygotowanie projektu wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

To jeden z najważniejszych podpisów, jakie składałem w ostatnim czasie. Co istotne, opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej będzie nas kosztować dokładnie 1 468 429,35 zł, czyli ponad dwukrotnie mniej, niż pierwotnie zakładaliśmy – pochwalił się burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Zgodnie z podpisanym dokumentem wykonawca w ciągu trzech lat jest zobowiązany w imieniu inwestora uzyskać wszelkie wymagane decyzje, pozwolenia, uzgodnienia i opinie, w tym przygotować niezbędne materiały i dane do wniosku na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), a także uzyskać tą decyzje w imieniu zamawiającego. Decyzja ZRID musi być ostateczna.

Wadowice jako jedno z pierwszych miast w Polsce, znalazły się na rządowej mapie 100 obwodnic. 10 października 2019 roku podczas konferencji prasowej z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim porozumienie w sprawie budowy takiej drogi.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmie budowę odcinka obwodnicy klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym ze średnią prędkością 80km/h) o długości około 1,45 kilometra od ronda gen. Leopolda Okulickiego na drodze krajowej nr 28 do ul. Zegadłowicza na włączeniu do projektowanej drogi S52, czyli Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

 

Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 73 miliony złotych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Czerwona strefa w całej Polsce, zamknięte lokale gastronomiczne. Premier ogłosił nowe obostrzenia

Burmistrz Andrychowa z koronawirusem

Św. Jan Paweł II patronem Małopolski? Radni wkrótce podejmą decyzję

Antycovidowcy demonstrowali w Andrychowie

Radni zatwierdzili nowe stawki za śmieci w Kalwarii Zebrzydowskiej