W Wadowicach odbyło się spotkanie ministrów Grupy Wyszehradzkiej z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
Wadowice odwiedzili ministrowie Grupy Wyszehradzkiej

W Wadowicach odbyło się spotkanie ministrów Grupy Wyszehradzkiej z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. W magistracie odbyły się rozmowy, politycy złożyli też kwiaty pod papieskim pomnikiem, odwiedzili bazylikę oraz papieskie muzeum. Nie zabrakło też krótkiej konferencji na rynku.

We wtorek (7.07)  w Wadowicach odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Węgier, Słowacji i Czech, tzw.  Grupy Wyszehradzkiej. Było to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się w środę (1.07).

Gospodarzem szczytu jest szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Minister przedstawił główne założenia rotacyjnej, rocznej prezydencji.  Wśród głównych punktów agendy szczytu są m.in. Wieloletnie Ramy Finansowe, prezydencja Niemiec w Radzie Unii Europejskiej, kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny.

Rozmowy plenarne ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej Jacka Czaputowicza (Polska), Tomáša Petříčeka (Czechy), Ivan Korčoka (Słowacja) oraz Pétera Szijjártó (Węgry) odbyły się na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach, który we wtorek (7.07) z tego powodu nie obsługiwał bezpośrednio petentów. Potem delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, odwiedziła wadowicką bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie zabrakło też krótkiej konferencji dla dziennikarzy na rynku.

Wizyta polityków spowodowała kolejne korki na i tak już zakorkowanych remontami ulicami Wadowic.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Dżołk 2020-07-07 14:15
Bardzo podoba mi się ostatnie zdanie autora artykułu. Odniosłem wrażenie że raz Pan mógł się poczuć jak w Warszawie :lol:
Cytować
+5 #2 christo123 2020-07-07 14:26
"Zyskaliśmy kolejny cenny wpis do naszej księgi pamiątkowej, którego dokonał Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz."
Pytanie jakie wymierne korzyści dla mieszkańców daje nam ten jakże cenny wpis...
Cytować
+5 #3 Prawda 2020-07-07 14:28
Trochę szkoda że taki wsiur ich przyjmował bez prezencji :(
W dodatku w takim rozpierdolu jakim jest teraz to miasto!1
Ciekawe czy inne wafle też się pokazały Oby nie bo dość juz wstydu w tej cebuli
No ale coż trzeba czekać na zamiane
Cytować
0 #4 zajc 2020-07-07 14:47
coś ostatnio dużo tych ministrów w WADOWICACH
Cytować
-3 #5 gonzo 2020-07-07 15:44
Cytuję zajc:
coś ostatnio dużo tych ministrów w WADOWICACH

chyba dobre żarcie dają za fre
Cytować
-9 #6 Miejski 2020-07-07 17:33
Przyjechała hołota A obstawa jak dla Królowej Angielskiej
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.