W Wadowicach odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej. Z tego powodu Urz
Drukuj
Spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej. Magistrat będzie nieczynny

W Wadowicach odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej. Z tego powodu Urząd Miejski będzie nieczynny dla bezpośredniej obsługi petentów ze względów organizacyjnych.

We wtorek (7.07)  w Wadowicach odbędą się rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski, Węgier, Słowacji i Czech, tzw.  Grupy Wyszehradzkiej. Będzie to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się w środę (1.07).

Bardzo cieszę się, że możemy być gospodarzami tego wydarzenia. Niewątpliwie sprawi ono, że oczy nie tylko całego kraju, ale również i Europy będą tego dnia zwrócone na Wadowice. Współpraca na płaszczyźnie V4 jest kluczowym elementem aktywności Polski w regionie Europy Środkowo- Wschodniej, a agenda tegorocznego spotkania obejmie kwestie o dużym znaczeniu dla polskiej polityki zagranicznej – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Gospodarzem szczytu będzie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Minister przedstawi główne założenia rotacyjnej, rocznej prezydencji.  Wśród głównych punktów agendy szczytu są m.in. Wieloletnie Ramy Finansowe, prezydencja Niemiec w Radzie Unii Europejskiej, kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny.

Rozmowy plenarne ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej odbędą się w Urzędzie Miasta w Wadowicach. Następnie Jacek Czaputowicz, Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, odwiedzą Bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, we wtorek (7.07) z powodów organizacyjnych z tego powodu magistrat będzie nieczynny dla bezpośredniej obsługi petentów.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Czerwona strefa w całej Polsce, zamknięte lokale gastronomiczne. Premier ogłosił nowe obostrzenia

Burmistrz Andrychowa z koronawirusem

Św. Jan Paweł II patronem Małopolski? Radni wkrótce podejmą decyzję

Antycovidowcy demonstrowali w Andrychowie

Radni zatwierdzili nowe stawki za śmieci w Kalwarii Zebrzydowskiej