W Wadowicach odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej. Z tego powodu Urz
Spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej. Magistrat będzie nieczynny

W Wadowicach odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej. Z tego powodu Urząd Miejski będzie nieczynny dla bezpośredniej obsługi petentów ze względów organizacyjnych.

We wtorek (7.07)  w Wadowicach odbędą się rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski, Węgier, Słowacji i Czech, tzw.  Grupy Wyszehradzkiej. Będzie to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się w środę (1.07).

Bardzo cieszę się, że możemy być gospodarzami tego wydarzenia. Niewątpliwie sprawi ono, że oczy nie tylko całego kraju, ale również i Europy będą tego dnia zwrócone na Wadowice. Współpraca na płaszczyźnie V4 jest kluczowym elementem aktywności Polski w regionie Europy Środkowo- Wschodniej, a agenda tegorocznego spotkania obejmie kwestie o dużym znaczeniu dla polskiej polityki zagranicznej – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Gospodarzem szczytu będzie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Minister przedstawi główne założenia rotacyjnej, rocznej prezydencji.  Wśród głównych punktów agendy szczytu są m.in. Wieloletnie Ramy Finansowe, prezydencja Niemiec w Radzie Unii Europejskiej, kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny.

Rozmowy plenarne ministrów spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej odbędą się w Urzędzie Miasta w Wadowicach. Następnie Jacek Czaputowicz, Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, odwiedzą Bazylikę i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, we wtorek (7.07) z powodów organizacyjnych z tego powodu magistrat będzie nieczynny dla bezpośredniej obsługi petentów.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Ech 2020-07-06 18:20
A ten nasz włodarz to zna jakieś języki?
Cytować
+9 #2 Kolarz 2020-07-06 18:24
Z kartki będzie czytał.
Cytować
+2 #3 Jezykoznawca 2020-07-06 18:45
Chyba kacze taś taś
Cytować
-3 #4 Miejski 2020-07-06 19:18
Będą się kiwać z dudą
Cytować
-6 #5 Maria 2020-07-06 22:42
Muszę to napisać.Była debata.Tv.Trwam nie transmitowała codziennego Apelu, tylko debatę p. Duży. Matka Boska przegrała z Pis- em.
Cytować
-11 #6 ola 2020-07-07 08:27
tylko ze by mycek nie zapomnieli ubrac poliniacy
Cytować
-8 #7 lolo 2020-07-07 10:55
Co za chory pomysł żeby takie spotkanie organizować w rozkopanym mieście. Na codzień nie da się tam jeździć samochodem to jeszcze nawpuszczali uprzywilejowane limuzyny z obstawą policji, a mieszkańcy niech stoją w korkach...
Cytować
+10 #8 rzeeczywistość 2020-07-07 23:02
Jak można pozwolić sobie żeby sbeki tak wam to coś co macie w czasce tak zryli
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.