Wygląda na to, że nie będzie wozu strażackiego w powiecie wadowickim za największą frekwencje w pie
Nie będzie wozu strażackiego za frekwencję wyborczą w powiecie wadowickim

Wygląda na to, że nie będzie wozu strażackiego w powiecie wadowickim za największą frekwencje w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Nowy pojazd o ile MSWiA dotrzyma obietnicy, trafi najprawdopodobniej do powiatu bocheńskiego.

W niedzielę (28.06) odbyły się wybory prezydenckie, w której wygrał Andrzej Duda nie zdobywając jednak powyżej 50% głosów. Stąd 12 lipca czeka nas druga tura, w której o głosy wyborców powalczy właśnie Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim.

Ponad tydzień temu  na specjalnej konferencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker poinformowali,  żę w każdym województwie, gmina do 20 tysięcy mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma... wóz strażacki

Z pomysłu cieszyli się niektórzy strażacy. Inni byli nieco oburzeni takim "łapówkarstwem". Nie da się ukryć, że jak wynika ze statystyk i badań, to właśnie w gminach do 20 tysięcy mieszkańców, czyli małych miasteczkach i wioskach,  Andrzej Duda ma największy elektorat.

"Chamówa jakiej w tym kraju jeszcze nie było. Minister robi promocję mającą na celu wyłącznie poprawienie wyniku swojego kandydata. Proponuję w drugiej turze napisać już wprost: "Każda gmina, w której wygra Andrzej Duda otrzyma ambulans", "MSWiA pokazało tym brak jakiekolwiek podejścia systemowego do bezpieczeństwa w kwestii rozdysponowania sprzętu w zależności od skali ryzyka oraz zagrożeń" czy "A ja głupi myślałem, ze wozy strażackie kupuje się tym gminom, które najbardziej ich potrzebują ze względu na braki sprzętu lub ich stan. A tu proszę... kluczem jest frekwencja Piękny sposób na mobilizacje elektoratu... #wyPAD2020" to tylko kilka z wielu komentarzy pomysłu MSWiA.

Wszystko wskazuje na to, że taki pojazd nie trafi do żadnej z gmin powiatu wadowickiego. Najlepszy wyniki pod względem frekwencji zdobyła gmina Wieprz (68,08%). To niestety nie największe osiągnięcie w tej kwestii w naszym województwie, bo jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej, największa frekwencja w gminie do 20 tysięcy mieszkańców osiągnęła gmina Żegocina w powiecie bocheńskim, gdzie do urn poszło aż 75,67% mieszkańców i to najprawdopodobniej tutaj, o ile MSWiA dotrzyma swojej obietnicy, trafi taki pojazd.

Cóż, niektórzy zostaną bez wozu strażackiego i z Dudą jak Himilsbach z angielskim – ironizują niektórzy na Twitterze

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 Ryba 2020-06-29 12:15
Dostanie poczymac tak waz PiS wydymal tak samo będzie z 14 emeryture i rety stare Pisuary będzie śpiewać tu jest Polska.
Cytować
-7 #2 Wędka 2020-06-29 12:28
Cytuję Ryba:
Dostanie poczymac tak waz PiS wydymal tak samo będzie z 14 emeryture i rety stare Pisuary będzie śpiewać tu jest Polska.

A ty skończyłeś chociaż podstawówkę komuchu? bo pisać nie potrafisz po polsku. to może chodzilo o waze do zupy? Pozostały tekst też jest mało zrozumiały dla prawdziwego Polaka z PiSu, bo być może dla komucha jest.
Cytować
+4 #3 Apokalipsa 2020-06-29 13:02
Ciekawe jaka korupcja jak ludzi mozna latwo kupic i przekupic oby abysmy nie przebudzili sie z reka w nocniku
Cytować
+18 #4 Michał 2020-06-29 13:29
Paranoja jest sprzęt kupiony za pieniądze podatników i powinien być rozdysponowany według potrzeb a nie robić z tego grę ,oj mądrych ludzi brakuje pozdrawiam
Cytować
-6 #5 Łukasz 2020-06-29 16:29
Spodziewają się, że wygra Neron?
Cytować
+5 #6 alex358 2020-06-29 22:46
Do Wielu Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych aż sie prosi o nowe samochody strażackie. Niestety wiele gmin nie stać aby takie wozy zakupić. Przykład to np gmina Mucharz gdzie aż prosi sie o nowe wozy
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.