Zakończyło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Wyborcy mieli do wyboru 11 kandydatów. Według s
Za dwa tygodnie druga tura wyborów. O głosy wyborców powalczy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski

Zakończyło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Wyborcy mieli do wyboru 11 kandydatów. Według sondażowych wyników, wygrał Andrzej Duda, drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski. Za dwa tygodnie, 12 lipca, czeka nas więc druga tura wyborów.

W niedzielę (28.06) o godzinie 21:00 zakończyło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Wyborcy mieli do wyboru 11 kandydatów. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów w miejscach publicznych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dotyczyło to także wizyt w lokalach wyborczych. Przed wejściami do nich stały płyny do dezynfekcji rąk. Obowiązywało zachowanie dystansu 1,5 metra.

Oficjalne wyniki będą znane prawdopodobnie w poniedziałek (29.06) lub wtorek (30.06). Według sondażowych wyników, zwycięzcą został Andrzej Duda, drugie miejsce zdobył Rafał Trzaskowski. Za dwa tygodnie, w niedzielę 12 lipca czeka nas więc druga tura, w której zmierzy się właśnie Duda z Trzaskowskich. Frekwencje była bardzo wysoka, jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, do godziny 17:00 głosowało ponad 50% uprawnionych, to o kilkanaście procent więcej niż w wyborach prezydenckich 5 lat temu.

Badania exit poll (godzina 21:00):

Andrzej Duda: 41,8 %
Rafał Trzaskowski: 30,4 %
Szymon Hołownia: 13,3 %
Krzysztof Bosak: 7,4 %
Robert Biedroń: 2,9 %
Władysław Kosiniak-Kamysz: 2,6 %
Marek Jakubiak: 0,5 %
Paweł Tanajno: 0,3 %
Waldemar Witkowski: 0,3 %
Stanisław Żółtek: 0,3 %
Mirosław Piotrowski: 0,2 %

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 Swiety 2020-06-28 21:32
Na pewno nie głos na Dudę.
Cytować
-6 #2 dd 2020-06-28 21:33
Czyi wybór czy umrzeć na dżumę, czy cholerę
Cytować
+11 #3 Kaja 2020-06-28 21:40
Skoro będzie 2 tura, to trzeba ponownie składać wnioski o głosowanie korespondencyjn e?
Cytować
-15 #4 Ewelina 2020-06-28 21:42
Szkoda, że za każdym razem w 2 turze rozgrywa się walka pomiędzy PIS a PO lub PO i PIS.
Jak widać, Polacy nie chcą zmian. Tylko Bosak może zmienić ten kraj. Pozdrawiam wyborów Krzysztofa Bosaka
Cytować
+4 #5 Miejski 2020-06-28 21:45
W dupie mam wybory. Dupa do dymisji i kryminał
Cytować
0 #6 Ryba 2020-06-28 21:56
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!! !!!!!!
Cytować
+16 #7 dd 2020-06-28 22:12
Cytuję Ewelina:
Szkoda, że za każdym razem w 2 turze rozgrywa się walka pomiędzy PIS a PO lub PO i PIS.
Jak widać, Polacy nie chcą zmian. Tylko Bosak może zmienić ten kraj. Pozdrawiam wyborów Krzysztofa Bosaka

Polacy lubią socjalizm, wielkie podatki, małe wolne kwoty od podatku. Lubią dziadostwo.
Cytować
-8 #8 Młody 2020-06-28 22:18
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?
Cytować
+12 #9 Ryba 2020-06-28 22:25
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.
Cytować
-6 #10 Młody 2020-06-28 22:32
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.

To dlaczego wymieniasz Trzaskowskiego?
Cytować
-2 #11 Test1234 2020-06-28 22:33
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.


Ale mi k**wa zmiana... Wczoraj się urodziłeś? PO już było przy korycie i co zrobili? Zaczęli sprzedawać kraj i kraść.
Jak chcesz zmiany to głosuj na partie która jeszcze przy władzy nie była, ale no tak, to my Polacy... po co zmieniać, dobre jest :lol:
Zresztą po co ta cała dyskusja, nawet piszesz słowo „ból” jak ówczesny prezydent z tej samej partii...
Cytować
+7 #12 Ryba 2020-06-28 22:40
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.

To dlaczego wymieniasz Trzaskowskiego?

Co mam głosować na powtórkę z rozrywki na długopis Kaczyńskiego jak chesz to głosuj na Dude ale potem nie narzekaj.
Cytować
+13 #13 Ryba 2020-06-28 22:47
Cytuję Test1234:
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.


Ale mi k**wa zmiana... Wczoraj się urodziłeś? PO już było przy korycie i co zrobili? Zaczęli sprzedawać kraj i kraść.
Jak chcesz zmiany to głosuj na partie która jeszcze przy władzy nie była, ale no tak, to my Polacy... po co zmieniać, dobre jest :lol:
Zresztą po co ta cała dyskusja, nawet piszesz słowo „ból” jak ówczesny prezydent z tej samej partii...

Głosuj sobie Dude pewnie i Polska będzie płynęła 500 plus i 13 emerytura 500 na wakacje.
Cytować
-7 #14 Stanowczy Sprzeciw 2020-06-28 23:43
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.

To dlaczego wymieniasz Trzaskowskiego?

Co mam głosować na powtórkę z rozrywki na długopis Kaczyńskiego jak chesz to głosuj na Dude ale potem nie narzekaj.



No to zobaczmy jakie środowisko Trzaskowski reprezentuje i z jakiego się wywodzi:

"Matka Rafała Trzaskowskiego to TW Justyna, tajna współpracownicz ka SB (...) Jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r., jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna""

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/580553,teresa-trzaskowska-tw-justyna-tajna-wspolpraca-sb-pzpr-jazz.html

Jakimi ludzmi otacza się Trzaskowski:

"Córka Konstantego Machnowskiego (Aldona Machnowska-Góra ), który był komendantem na komisariacie, na którym zabito Grzegorza Przemyka, to dziś prawa ręka Rafała Trzaskowskiego (...)
Z dokumentów, do których udało nam się dotrzeć wynika, że Machnowski nie dość, że nie został ukarany po śmierci Przemyka, to dostał awans, a nawet nagrodzono go odznaczeniami. (...) „Bijcie tak, żeby nie było śladów” - milicjanci wykonali to zalecenie dyżurnego. Maturzysta otrzymał kilkadziesiąt uderzeń pałkami w plecy i kilkanaście ciosów w brzuch. Ojciec Machnowskiej – jak wynika z materiałów IPN – po śmiertelnym pobiciu Grzegorza Przemyka awansował do stopnia majora (...) Aldona Machnowska-Góra (...) Przy Trzaskowskim jest „dyrektorką koordynatorką ds/ kultury i komunikacji społecznej M. st. Warszawa”. Jak informowała „GW”, napisała jego program jako kandydata na prezydenta Warszawy"

https://niezalezna.pl/337298-komendant-mo-ktorego-corka-jest-w-sztabie-trzaskowskiego-dostawal-ordery-takze-po-mordzie-przemyka-dokumenty

Jedziemy dalej:

"Miliony dla byłej agentki SB.(...) Rafał Trzaskowski zapytany o wsparcie dla fundacji prowadzonej przez Jolantę Lange, która w przeszłości była tajnym współpracowniki em SB"

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7719225,pieniadze-agent-sb-trzaskowski-cenzor-ratusz-fundacja.html

Odrobina historii:

"Pierwszym mężem Teresy Trzaskowskiej był Marian Ferster. Trzaskowska została synową Aleksandra i Władysławy Fersterów. Teściowa matki Rafała Trzaskowskiego była funkcjonariusze m UB. Z kolei stryj Władysławy Ferstrejowej, Bolesław Drobner, w latach 50. był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krakowie."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-09-05/gazeta-polska-matka-rafala-trzaskowskiego-byla-tajnym-wspolpracownikiem-sb/

Stanowcznie NIE dla tego typu środowiska ludzi postkomunizmu ! Dlaczego nasza kraj w przeszłości zniknął z map ponieważ tegotypu "eksperci" zarządzali krajem.
Cytować
0 #15 PiSPoJednoZuo 2020-06-29 00:06
I teatrzyk trwa dalej
Nic się nie zmieni w tej cebuli to jest przykre
Teraz wygra rafałek a wy będziecie wierzyć ze jest jakaś zmiana haha
Cytować
0 #16 Rośnie poparcie Dudy 2020-06-29 06:52
Prezydent Duda ma duży wzrost poparcia 42,9 %, tymczasem Trzaskowskiemu spada do 30 %.
Bardzo dobrze.
Super
Cytować
-2 #17 Kolarz 2020-06-29 07:26
Cytuję Rośnie poparcie Dudy:
Prezydent Duda ma duży wzrost poparcia 42,9 %, tymczasem Trzaskowskiemu spada do 30 %.
Bardzo dobrze.
Super

Mam nadzieję że wzrośnie do 51% i nie będzie II tury.
Cytować
+19 #18 Apis 2020-06-29 07:30
Wyborcy głosuja wg prostego schematu: za czyich rządów zwykłemu Kowalskiemu żyło się lepiej....
Cytować
+6 #19 Nikifor 2020-06-29 10:28
Co się dziwić że takie wyniki, jak zapyta się kogoś jacy są kandydaci to 90 % wymienia góra 3-4 nazwiska, a głosuje na Dudę albo Trzaskowskiego, bo "tamci i tak nie mają szans" i tak się kręci teatrzyk od 30 lat.
Cytować
+2 #20 Jan S. 2020-06-29 10:30
Cytuję Apis:
Wyborcy głosuja wg prostego schematu: za czyich rządów zwykłemu Kowalskiemu żyło się lepiej....

??? Chyba: czyja propaganda lepiej sprzedaje zwykłemu Kowalskiemu, jak mu dobrze?
(Albo ja jestem tak specyficzny, że nic na PiS-e nie skorzystałem, a jeszcze mi kwotę wolną od podatku pokancerowali)
Cytować
-3 #21 Jan S. 2020-06-29 10:39
Cytuję Stanowczy Sprzeciw:
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Nikogo nie reprezentuje chce tylko zmiany żeby Prezydent miał własne zdanie i nie dzielił ludzi na lepszych i gorszych każdego jest Bull taki sam nie ich większy tylko.

To dlaczego wymieniasz Trzaskowskiego?

Co mam głosować na powtórkę z rozrywki na długopis Kaczyńskiego jak chesz to głosuj na Dude ale potem nie narzekaj.



No to zobaczmy jakie środowisko Trzaskowski reprezentuje i z jakiego się wywodzi:

...
"Pierwszym mężem Teresy Trzaskowskiej był Marian Ferster. Trzaskowska została synową Aleksandra i Władysławy Fersterów. Teściowa matki Rafała Trzaskowskiego była funkcjonariuszem UB. ...


A) odpal BIP IPN
B) zaznacz "szukaj we wszystkich katalogach"
C) wrzuć wszystkie nazwiska ze swojego tekstu
D) walnij się tam, gdzie ci rozum mieszka

wersja krótsza: odpowiedz na pytanie, kim dla Rafała Trzaskowskiego jest matka pierwszego męża przyszłej pani Trzaskowskiej (matki kandydata)?
Cytować
-3 #22 Trzask !!! 2020-06-29 10:46
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Demokracja to taki dziwny ustrój gdzie 2 głupich potrafi pokonać jednego mądrego bo mają większość :)
Cytować
+4 #23 Młody 2020-06-29 12:32
Cytuję Trzask !!!:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Demokracja to taki dziwny ustrój gdzie 2 głupich potrafi pokonać jednego mądrego bo mają większość :)

Może wystarczyło by wymienić 2 fanatycznych prezesów PO i PIS aby zapanowała zgoda?Bo to chyba oni wprowadzają największy ferment wśród Polaków.
Cytować
+1 #24 ... 2020-06-29 13:15
Cytuję Młody:
Cytuję Trzask !!!:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Demokracja to taki dziwny ustrój gdzie 2 głupich potrafi pokonać jednego mądrego bo mają większość :)

Może wystarczyło by wymienić 2 fanatycznych prezesów PO i PIS aby zapanowała zgoda?Bo to chyba oni wprowadzają największy ferment wśród Polaków.


Kaczyński żadnego fermentu nie wprowadza to poukładany człowiek z zasadami, to Tusk co po chwile wrzuca swoje 3 grosze w sieciach społecznościowy ch. To nie Kaczyński przyjął ciepła posadkę od Merkel, to nie Kaczyński przyjmował ordery od niemiec ! to nie Kaczyński witał się z Putinem jak z kumplem !

Dlatego młody nie opowiadaj bajek i zmądrzej bo widać bladego pojęcia o stanie faktycznym nie masz.
Cytować
-3 #25 Młody 2020-06-29 14:34
Cytuję ...:
Cytuję Młody:
Cytuję Trzask !!!:
Cytuję Młody:
Cytuję Ryba:
Wadowice Gmina Wadowice Powiat Wadowice Małopolska cała Polska chcemy zmiany idziemy na wybory 12 lipca Rafał Trzaskowski!!!!!!!!!!

Reprezentujesz tylko 30 procent Polaków.Wiesz co to demokracja?

Demokracja to taki dziwny ustrój gdzie 2 głupich potrafi pokonać jednego mądrego bo mają większość :)

Może wystarczyło by wymienić 2 fanatycznych prezesów PO i PIS aby zapanowała zgoda?Bo to chyba oni wprowadzają największy ferment wśród Polaków.


Kaczyński żadnego fermentu nie wprowadza to poukładany człowiek z zasadami, to Tusk co po chwile wrzuca swoje 3 grosze w sieciach społecznościowych. To nie Kaczyński przyjął ciepła posadkę od Merkel, to nie Kaczyński przyjmował ordery od niemiec ! to nie Kaczyński witał się z Putinem jak z kumplem !

Dlatego młody nie opowiadaj bajek i zmądrzej bo widać bladego pojęcia o stanie faktycznym nie masz.

Stan faktyczny jest taki że to Budka jest prezesem a nie Szwab Donald.
Cytować