Od godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich, potrwa do godziny 21:00. Wyborcy
Kolejki do lokali wyborczych. To przez frekwencję czy reżim sanitarny?

Od godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich, potrwa do godziny 21:00. Wyborcy mają do wyboru 11 kandydatów. Przed lokalami wyborczymi spore kolejki, niektórzy zastanawiają się czy to przez frekwencję czy obostrzenia sanitarne.

W niedzielę (28.06) o godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Prezydenta kraju wybierzemy spośród 11 kandydatów. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów w miejscach publicznych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dotyczy to także wizyt w lokalach wyborczych. Przed wejściami do nich stoją płyny do dezynfekcji rąk. Obowiązuje zachowanie dystansu 1,5 metra.

W regulaminach dotyczących zachowania zasad bezpieczeństwa w lokalach wyborczych pojawiły się również restrykcje dotyczące wentylacji pomieszczeń, co godzinę mają być otwierane okna, bez przerywania procesu głosowania. Nie trzeba przekazywać komisji dowodu osobistego, a jedynie go okazać. Na ten czas może być konieczne odsłonięcie twarzy w celu identyfikacji.

Przed wieloma lokalami wyborczymi w powiecie wadowickim ustawiają się spore kolejki. Niektórzy zastanawiają się, czy to przez frekwencję czy przez wprowadzone ograniczenia sanitarne.

W lokalu otrzymujemy jedną mała kartę do głosowania z nazwiskami 11 kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zapisanych w porządku alfabetycznym.

Aby oddać ważny głos, należy postawić znak "X" w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Jeżeli postawisz znak "X" w kratce przy nazwisku więcej niż jednego kandydata albo nie postawisz go wcale to głos będzie nieważny. Informacje w jaki sposób należy oddać głos znajdziesz na dole karty do głosowania. Umieszczone są tam wszystkie wytyczne dotyczące prawidłowego oddania głosu w wyborach prezydenckich 2020.

Głosowanie potrwa do godziny 21:00.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Ryba 2020-06-28 11:52
Wadowice głosujemy nie zaznaczamy 3 okienka.
Cytować
+4 #2 Miejski 2020-06-28 17:01
Wiecie z kąd sie biorą politycy pisu?- z kapusty. Bierzesz kapustę wycinasz głębia i jest nowy polityk pisu
Cytować
0 #3 Młody 2020-06-28 19:51
Cytuję Miejski:
Precz z dupą

Poczekaj do 21 ale będziecie wyć jak wilki do księżyca!
Cytować
-1 #4 Miejski 2020-06-28 21:15
To oszustwo pisu
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.