Na elewacji będącego  własnością gminy Wadowice Centrum Kultury w Jaroszowicach wiszą banery wybor
Kolejne banery Dudy na gminnej własności. Tym razem w Jaroszowicach

Na elewacji będącego  własnością gminy Wadowice Centrum Kultury w Jaroszowicach wiszą banery wyborczy  Andrzeja Dudy. Mieszkańcy zastanawiają się, kto wydał zgodę na ich powieszenie, w dodatku na budynku, w którym siedzibę będzie miała tutejsza komisja wyborcza.

Na budynku Centrum Kultury w Jaroszowicach-Zbywaczówce, będącej własnością gminy Wadowice, wiszą banery wyborcze Andrzeja Dudy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości w niedzielnych (28.06) wyborach.

Jednostka samorządowa podległa gminie Wadowice a zarządzana przez sołtysa Marię Potoczny, radną z ramienia PiS. Co ciekawe, to w budynku tym będzie miała siedzibę Obwodowa Komisja Wyborcza. Materiały wyborcze Dudy będą tam wisiały cały czas. Czy to jest zgodne z prawem? Czy wydali zgodę na umieszczenie tych materiałów? Są one na bieżąco odnawiane – informuje nas jeden z czytelników, który podesłał zdjęcie materiałów wyborczych.

 

To nie pierwszy raz, kiedy w ostatnim czasie materiały wyborcze kandydata Andrzeja Dudy wiszą (i to nawet jeszcze, kiedy nie ogłoszono kampanii wyborczej) na terenach będących własnością gminy Wadowice, zarządzanej przez burmistrza Bartosza Kalińskiego (PiS). Niedawno informowaliśmy o takich banerach wiszących na ogrodzeniu kamienicy należącej do gminy Wadowice i powiatu wadowickiego, przy ulicy Słowackiego i Żwirki i Wigury.

 

Po naszym  artykule plakaty szybko zniknęły, zaś radny Mateusz Klinowski postanowił zapytać burmistrza Kalińskiego o to, z czyjej inicjatywy  i kto wydał polecenie ich zawieszenia. Wadowicki magistrat w odpowiedzi poinformował, że  po dokonaniu w dniu 1 czerwca tego roku wizji lokalnej na przedmiotowej nieruchomości stwierdzono, że... na ogrodzeniu brak jakichkolwiek banerów wyborczych oraz że na powieszenie żadnego baneru wyborczego nie wydawano żadnej zgody.

Klinowski postanowił nie odpuszczać i w odpowiedzi poprosił Urząd Miejski w Wadowicach o informację, czy w związku z podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego (udokumentowanego przecież fotografiami...) zawiadomiono organy ścigania oraz czy do sztabu wyborczego Andrzeja Dudy zostało skierowane pismo ws zapłaty za bezumowne korzystanie z gminnej nieruchomości.

Zobacz: Nie wiadomo kto wywiesił banery Dudy a magistrat twierdzi, że... nic nie wisi
Zobacz: Kampanii podobno jeszcze nie ma a tu w centrum miasta taki kwiatek

Tak się zastanawiamy, co by się działo, gdyby w tych miejscach ktoś odważył się powiesić baner wyborczy np. Rafała Trzaskowskiego...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 grr 2020-06-22 16:04
Skoro wybory mają się odbyć to może i odbędzie się referendum bo szkoda niszczyć dalej miasto !!
Cytować
-14 #2 Jaro 2020-06-22 16:46
Huj wam do tego!!!!!
Cytować
+2 #3 Olo 2020-06-22 18:21
Pali się pod prezesem pali się pod Dudą, pali się pod PiSem. To jest prawda, jak się ma takie kadry to nie ma o czym mówić. PiS szuka oparcia gdzie kolwiek aż do zrzygania. Płoty przyczepy i ambony i jeszcze własność społeczną wykorzystują, oni nie mają wstydu. Wszędzie swoje śmierdzące tyłki wsadzają. To czuć że koniec blisko
Cytować
+5 #4 Lilith 2020-06-22 19:22
Tonący brzytwy się chwyta.....
Cytować
-4 #5 dzuzef 2020-06-22 21:32
do Jaro - ty pisowski ciemniaku najpierw naucz sie ortografii, a później pisz.nieuku.
Cytować
-1 #6 o co chodzi? 2020-06-22 22:19
zawsze tam banery i plakaty wisiały różnych opcji i nikt dymu nie robił
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.