Polacy lekceważą epidemię, mimo, że w kraju w ostatnich dniach mamy rekordowe dobowe liczby zakażeń
Polacy lekceważą epidemię. Minister zdrowia nie wyklucza powrót obostrzeń

Polacy lekceważą epidemię, mimo, że w kraju w ostatnich dniach mamy rekordowe dobowe liczby zakażeń. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że nie wyklucza scenariusza powrotu do obostrzeń.

Po wprowadzeniu kolejnych etapów odmrażania gospodarki przez rząd, społeczeństwo mocno odetchnęło. Pełne absurdów i niekonsekwencji obostrzenia mocno dały się we znaki nie tylko gospodarce.

Okazuje się jednak, że Polacy chyba nieco lekceważą wciąż trwającą epidemię koronawirusa. Na ulicach większość z osób nie nosi już maseczek i to w sytuacji, kiedy według obecnych przepisów, nie jest zachowany minimalny dystans. Na bakier już też jesteśmy trochę z dezynfekcją,  rąk, co można zauważyć odwiedzając kilka dowolnych sklepów.

Tymczasem "krzywa zachorowań się nie wypłaszcza" jak obiecywał rząd, wręcz przeciwnie. Ciągle rośnie liczba zachorowań na covid-19, w ostatnich dniach odnotowujemy najwyższe dobowe liczby zakażeń od początki epidemii koronawirusa w Polsce, a przecież przy mniejszej ich liczbie wprowadzono w kraju lockdown. Większość z nas już chyba zapomniała, ze kilka tygodni temu wszyscy siedzieli w domu, były kolejki przed sklepami a za jazdę na rowerze czy bieganie groził potężny mandat...

W rozmowie na antenie RMF o sytuacji w kraju mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski, który potwierdził, że dystans społeczny stał się fikcją. Minister wyjaśniał też rosnącą liczbę zachorowań tym, że rząd robi w sposób bezprecedensowy w Europie to, czego nie robią inni, czyli wymazuje gigantyczne zakłady pracy, jakimi są kopalnie a gdyby to nie było robione, to mielibyśmy ewidentne spadki.

Szumowski nie wyklucza również powrotu do obostrzeń

Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy, natomiast nie da się zrobić ponownie lockdownu – mówił na antenie RMF minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W całej Polsce do tej pory odnotowano 27 365 przypadków zachorowań, 13 196 osób wyleczono, 1172 osoby zmarły.  W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1389 osób, 956 z nich wyzdrowiało, 40 osób zmarło.

W powiecie wadowickim odnotowano do tej pory 17 przypadków zakażenia nowym wirusem. Większość z zakażonych osób już wyzdrowiała. Niestety jedna z nich, 41-letnia mieszkanka gminy Brzeźnica, zmarła. Liczba osób objętych kwarantanną to 108 osób, w tym jedna osoba przebywa w kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-24 #1 Ozi 2020-06-09 12:13
Szyumowski weż już nie pierd***. Dość już zarobiłeś z bratem na interesie maseczkowym
Cytować
-21 #2 Ryba 2020-06-09 12:36
Teraz do 28 czerwca są wybory 12 lipca druga tura jak Dupa PiSu wygra to całkowicie naz PiS zniewoli ludzie obudzie się idzie głosować tylko nie na PiS.
Cytować
-15 #3 Kolarz 2020-06-09 12:50
Polacy nie gęsi swój rozum mają.
Cytować
-24 #4 Marcin 2020-06-09 13:00
Niech nie p... tylko da mi 100 procent postojowego jak górnikom.
Cytować
-26 #5 PisPoJednozuo 2020-06-09 13:32
Obraz nędzy i rozpaczy tak teraz wygląda polska która jest cebulą
A dzięki wam :D hahaha
Cytować
-24 #6 gosc 2020-06-09 13:49
Pytanie: Jakie panstwo najlepiej poradzilo sobie z corona-virusem? Odp: panstwo Szumowscy!! Szumowski po trupach po miliony!!!
Cytować
-28 #7 Zet 2020-06-09 15:40
Złodziej oszust rudy szumowski znowu coś knuje zeby znowu zarobić na przekręcie
Cytować
-24 #8 Olo 2020-06-09 16:39
Widać że za mało się na nachapal, teraz znowu będzie doił kasę na maseczkach a może na termometrach albo na kombinezonach. Pewne jest że ma za mało z braciszkiem do podziału więc trzeba zamknąć 4 miliony ludzi na Śląsku. Już to widzę jak ryle dadzą się zrobić w bambuko, szykują się grube zamieszki
Cytować
+23 #9 PiS 2020-06-09 17:16
I tak zwyciężymy, a wy sobie tu wyjcie ile chcecie.
Cytować
-21 #10 Ryba 2020-06-09 17:26
Cytuję PiS:
I tak zwyciężymy, a wy sobie tu wyjcie ile chcecie.

Nie bądź tego pewny bo młodzież i ludzie pracy i pracodawcy maja dość waszej propagandy tvp może być jak Ewa Filipiak że wygra na burmistrza Wadowicach. Znając wasze Pisuary że pujdziecie do kościoła i diabła macie za skórą i Dupe zaglosujecie.
Cytować
-18 #11 panikarz covid19 2020-06-09 17:46
"Ryby i dzieci głosu nie mają" ;)
Cytować
-14 #12 Mariano 2020-06-09 18:04
Najbardziej lekceważą w Wysokiej w kościele. Zapraszam z aparatem :)
Cytować
-19 #13 Wadowice 2020-06-09 19:27
Widzę że wiesniaki weszli na internet i dają minusy jak ktoś nie popiera PiS. Słuchaj w dupie mam PiS Kaczyńskiego i ciebie jak mi dasz minusa to twoja matka dawała dupy PiSowi hehe
Cytować
+22 #14 Lolek 2020-06-09 19:51
Wybierzcie Trzaskowsiego to będziecie żyć w Polsce płynącej miodem i mlekiem...będzi ecie na emeryturze jeździć na Wyspy bananowe ale pod warunkiem że będziecie pracować do 90 ...
Cytować
0 #15 13 emerytura 2020-06-09 20:01
Cytuję Lolek:
Wybierzcie Trzaskowsiego to będziecie żyć w Polsce płynącej miodem i mlekiem...będziecie na emeryturze jeździć na Wyspy bananowe ale pod warunkiem że będziecie pracować do 90 ...

Jestes tępy nikt ci nie karze robić tyle jak ktoś chce dłużej robił to jest wiadome że będzie miał większą emeryture niż ten co pracował mniej tak samo ile zarabiasz ktoś więcej zarobi to płaci większe składki i dostanie większą emeryture niż ten co zarobi mniej czy naprawdę ciężko to jest zrozumieć tych głupich głowach PiS chyba tak.
Cytować
-11 #16 Andrzej Duda 2020-06-09 21:01
Cytuję Wadowice:
Widzę że wiesniaki weszli na internet i dają minusy jak ktoś nie popiera PiS. Słuchaj w dupie mam PiS Kaczyńskiego i ciebie jak mi dasz minusa to twoja matka dawała dupy PiSowi hehe

16 matek tych osób było kobietami lekkich obyczajów co dobrze robi mojej partii dobre to jest hehe.Ciekawe ile przybędzie jeszcze.
Cytować
-8 #17 PisPoJednozuo 2020-06-09 21:09
Cytat:
Widzę że wiesniaki weszli na internet i dają minusy jak ktoś nie popiera PiS. Słuchaj w dupie mam PiS Kaczyńskiego i ciebie jak mi dasz minusa to twoja matka dawała dupy PiSowi hehe
TO nie wieśniaki To płaki troll używa autobota i Hackuje tą stronę a biedny pan Marcinek nie umie sobie z tym poradzić Mimo iż powinien to zgłosić na policje

A Wszystko zaczęło sie gdy pewien użytkownik wymienił tu jednego z popleczkinów trolla imienia i nazwiska
Czy też chory psychicznie osoby i resztę sobie dograj
Cytować
+7 #18 ds 2020-06-09 21:34
Cytuję Wadowice:
Widzę że wiesniaki weszli na internet i dają minusy jak ktoś nie popiera PiS. Słuchaj w dupie mam PiS Kaczyńskiego i ciebie jak mi dasz minusa to twoja matka dawała dupy PiSowi hehe

Ty jesteś wiesniakiem a nie oni.
Cytować
+2 #19 Lolek 2020-06-11 09:19
Do 13 emerytury,sam jesteś tępy, chodziło mi oto że PO chciało żebyś my pracowali do śmierci i nie zabrali ani jednej emerytury bo twierdzili że ZUS niema pieniążków ...na wypłatę dostaje pasek i widzę ile jest odprowadzane na ten beznadziejny system...Państw o ma dość pieniążków tylko rządzący by chcieli żeby naród był ciemny i pracował do usranej śmierci ... i nie zależnie czy to będzie PO LUB PIS...
Cytować
-2 #20 Łukasz 2020-06-14 08:45
Otóż to, widać, że Bosak stanowi poważne zagrożenie, skoro Duda nagle stał się konserwatystą i rzutem na taśmę próbuje odebrać mu wyborców. Niestety, pisiorki, pokazaliście już swoją gnuśność i obłudę, trzeźwo myślący ludzie wiedzą doskonale, że nie można na was liczyć w kluczowych sprawach.
Cytuję Ryba:
Cytuję PiS:
I tak zwyciężymy, a wy sobie tu wyjcie ile chcecie.

Nie bądź tego pewny bo młodzież i ludzie pracy i pracodawcy maja dość waszej propagandy tvp może być jak Ewa Filipiak że wygra na burmistrza Wadowicach. Znając wasze Pisuary że pujdziecie do kościoła i diabła macie za skórą i Dupe zaglosujecie.
Cytować
0 #21 ola 2020-06-17 12:07
ale tu sprzedawczykow szabesgoji z pis tfu
Cytować
0 #22 dokaldnie@@@ 2020-06-19 11:56
Pytanie: Jakie panstwo najlepiej poradzilo sobie z corona-virusem? Odp: panstwo Szumowscy!! Szumowski po trupach po miliony!!!
Cytować