W Andrychowie zainaugurowała działalność Miejska Rada Seniorów II kadencji. Pochwalono się zdjęcia
Andrychowska rada seniorów wybrana. A gdzie mają maseczki?

W Andrychowie zainaugurowała działalność Miejska Rada Seniorów II kadencji. Pochwalono się zdjęciami z tego wydarzenia. Niektórzy są oburzeni, bo żadna z osób nie przestrzega póki co obowiązującego "reżimu sanitarnego" i nie zakryła ani nosów ani ust.

Od kilku tygodni samorządowcy biorą udział w sesjach albo zdalnie albo częściowo na salach obrad i zgodnie z obowiązującym "reżimem sanitarnym" czyli z zachowaniem odstępów, w maseczkach i innych środkach ostrożności. Wiadomo: koronawirus nie śpi...

We wtorek (26.05) przed południem zainaugurowała działalność Miejska Rada Seniorów II kadencji, dokonano też wyboru władz i omówiono sprawy organizacyjne.

Przewodniczącą wybrano jednogłośnie Danutę Bańską. Wiceprzewodniczącymi zostały Maria Krummel i Krystyna Milczarek, natomiast funkcję sekretarza pełnić będzie w tej kadencji Irena Molendowska. W radzie seniorów zasiadają również: Larysa Jankowska, Zofia Kapela, Zofia Oboza, Maria Pytel-Skrzypiec i nieobecny na obradach z powodu stanu zdrowia Tadeusz Sumper. Na inauguracyjnym spotkaniu rady byli obecni także burmistrz Tomasz Żak, wiceburmistrz Wojciech Polak, sekretarz gminy Grażyna Łoboda oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Prus.

Poinformowały o tym wszystkim Nowiny Andrychowskie, okraszając informację fotkami. Podniosło to ciśnienie niektórym, bo jak wynika ze zdjęć, żadna z osób tzw. wysokiego ryzyka, bo do takiej należą seniorzy nie zasłoniła ani ust ani nosa, nikt nie miał też ubranej maseczki. Nie zachowano również wymaganego m.in. 2 metrowego dystansu.

Co prawda od soboty (30.05) jak ogłosił rząd, wprowadzany jest IV etap odmrażania gospodarki i w przestrzeni ogólnodostępnej nie będzie trzeba zasłaniać ust ani nosa, jeśli zostanie zachowany 2 metrowy dystans.

Pozostaje wszystkim obecnym na Miejskiej Radzie Seniorów II kadencji życzyć zdrowia...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 berek 2020-05-27 16:52
Odpowiedz prosta w 4 literach...Skal a znoszonych obostrzeń jest duża szkoda by było żeby okazało się ze minione tygodnie nic nie dały.
Cytować
0 #2 25 2020-05-30 14:21
Nie każdy poddał się epidemii strachu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.