Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II, do Wadowic przyjechał prez
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili Wadowice

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II, do Wadowic przyjechał prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką. Złożył kwiaty pod papieskim pomnikiem, odwiedził papieskie muzeum a także bazylikę.

Wadowice są w poniedziałek (18.05) centralnym miejscem obchodów setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża św. Jana Pawła II. Miasto, mimo epidemii koronawirusa, tętni życiem, odwiedzają je stacje radiowe i telewizyjne z całego kraju. Nie brakuje pielgrzymów i turystów a także polityków.

Miejsce urodzin wielkiego Polaka odwiedził również w prywatnej wizycie prezydent RP Andrzej Duda w towarzystwie małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Para zwiedziła papieskie muzeum, złożyła kwiaty pod papieskim pomnikiem na wadowickim rynku a także Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie mały Lolek został ochrzczony i przyjęty do wspólnoty Kościoła, gdzie przystąpił do pierwszej spowiedzi i komunii świętej jak i był ministrantem a także w późniejszych latach dziękował Bogu za dar kapłaństwa i — już jako arcybiskup krakowski — tu przeżywał swój srebrny jubileusz kapłański. Para prezydencka pomodlilia się wspólnie przed tutejszym obrazem Marki Bożej Nieustającej Pomocy.

Prezydent otrzymał od burmistrza Bartosza Kalińskiego medal honorowy, które podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej otrzymały również osoby i instytucje utrzymujące i rozwijające tradycję i naukę Jana Pawła II.

Prezydent pomachał do mieszkańców odgrodzonych od niego szczelnym kordonem policji ochroną BOR, co spotkało się ze sporym aplauzem i oklaskami jego zwolenników. Wśród zgromadzonych nie zabrakło też i przeciwników, którzy głośno krytykowali ostatnie poczynania głowy państwa, a zwłaszcza sławetny "ostry cień mgły" i "długopisowanie".

Wizyta trwała kilkadziesiąt minut. Wadowice ma dziś również odwiedzić premier Mateusz Mazowiecki.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-113 #1 Olo 2020-05-18 15:08
A gdzie jego osobowość Jarosław Kaczyński i smycz...kundle chodzą na smyczy i z kagańcem ten udający prezydenta Adrian zapomniał nałożyć psich atrybutów
Cytować
-128 #2 lump 2020-05-18 15:14
kiedy będzie dezynfekcja rynku?
Cytować
+97 #3 AntyKOD 2020-05-18 15:24
Wszyscy głosujemy na Dudę, na złość kodziarstwu, platformie i innym zdrajcom Polski, niezależnie czy są czerwoni czy kolorowi.
Cytować
+73 #4 Dario 2020-05-18 15:53
Jaki premier Mateusz Mazowiecki????? ??????????
Cytować
-97 #5 Pis-PO-jedno zuo 2020-05-18 16:31
O kurwa czyżby znowu płaskie wirusy zawędrowały na stronę z tymi plusami i minusami :o
co to sie dzieje
Cytować
-64 #6 Obywatel 2020-05-18 17:28
Zarapowal dla papieza rowniez? :lol:
Marionetka nie prezydent
Cytować
+46 #7 AntyKOD 2020-05-18 17:37
Bo jest was zwyczajnie mniej postkomunistycz ne kurwy.
Cytować
-56 #8 Michaś 2020-05-18 20:03
Cytuję Pis-PO-jedno zuo:
O kurwa czyżby znowu płaskie wirusy zawędrowały na stronę z tymi plusami i minusami :o
co to sie dzieje

ktoś odkrył bramki proxy ;-) Paweł to Ty?
Cytować
-72 #9 g 2020-05-18 20:05
@AntyKOD

Bo po prosturuskie onuce Putin wam sypnął grosza żeby sprawę dokończyć.
Cytować
-55 #10 Michaś 2020-05-18 20:46
A gdzie Filip Kaczydup? Nie dopuścili go do lizania butów swoich idoli?
Cytować
+32 #11 wow 2020-05-18 21:25
Jego idole przynajmniej rządzą Polską, a Twoi co najwyżej łapią hiva od pakowania ptaków nie do tego gniazda co nalezy :D :D :D :D :D: :D :D :D :D :D
Cytować
-25 #12 haha 2020-05-18 21:42
Cytat:
Bo po prosturuskie onuce Putin wam sypnął grosza żeby sprawę dokończyć.
Razem ze swoim kolega który ma wielkie brwi ssali sobie pale nawzajem w rogu gdzieś to na którymś zdj widać jak się dobrze wpatrzysz :D
Cytować
-29 #13 czaszapłaty 2020-05-18 23:23
Ale się boją:))
Cytować
-24 #14 czaszapłaty 2020-05-18 23:37
PIS użył swojej największej psikawki ale to ptasiu kłamczusio:)))) hehe.hehhe oddajcie Polske Obywatelom.Kons tytucje złamali.Trybuna ł Konstytucyjny rozjebali.Kazik a zakazali.WOLNA POLSKA.
Cytować
-21 #15 olo 2020-05-19 07:48
całe to towarzystwo zasługuje na kratki
a największy ubaw jest taki że jak oni staną przed niezależnym i niezawisłym sądem to Kaczyński powie tak "ja nie pełniłem żadnych funkcji państwowych, nie podpisywałem ustaw ani rozporządzeń, ja byłem tylko posłem tak jak 460 innych" każdy kto to towarzystwo ogładą i śledzi ich poczynania mając rozum i świadomość konsekwencji widzi do jakiego bagna to prowadzi!!!
Jawne łamanie prawa, kneblowanie niezależnych i uczciwych prokuratorów, gnojenie niezależnych sadów ograniczanie dostępu do informacji jawnych dla społeczeństwa, afery korupcyjne na samej górze władzy prowadzą tych ludzi na zakręt z którego się nie wywiną... czas który ich czeka nadejdzie i oni o tym doskonale wiedzą. Ten czas nadejdzie bardzo szybko nawet nikt z Was się nie spodziewa jak szybko...
Cytować
-21 #16 Wadowicznin 2020-05-19 18:09
Najwyraźniej wiernym wyborcom PIS (patologia i nieroby) puszczają zwieracze, ale wy to lubicie dawać za kilka stów, lub trole klikają minusy, ale to dobrze to znaczy że tej sekcie zaczyna palić się grunt pod nogami bo jak wytłumaczyć że nierób któremu niechce się poszukać pracy będzie dostawał niejednokrotnie więcej niż ktoś uczciwie i ciężko pracuje. Długopis wam wszystko obieca chociaż i tak nic od niego nie zależy, przykładem jest choćby sprawa Kurskiego i tvp gdzie wydymali go bez mydła. Mam pytanie do pisowskie o betonu gdzie są ci osadzeni i skazani z poprzedniego rządu jak to zapowiadali i dlaczego ucichło o aferach: srebrnej, PCK, KGHM, PGZ, KNF, SenusGroup, GetBack, fundacji Czartoryskich, Berczyńskigo, prądowa, bilbordowa, stadnina koni, fundacji Ziobry, bilbordowa. Mamy najdroższego błazna za prezydenta 25 tyś na godzinę za tą oferme
Cytować
-21 #17 olo 2020-05-19 19:24
obudź się Polsko przetrzyj oczy i nie daj się ruchać przez bandę półgłówków którzy są na łańcuchu jak psy....
ujadą
szczekają
a i tak przyjdzie na nich koniec
jeszcze będą trybunały i sądy
Kaczyński i inne sprzedawczyki za kasę boją się jak diabli bo uczciwość puka do drzwi coraz głośniej i głośniej
a ja czekam i się uśmiecha na każde potknięcie tej sprzedajnej bandy PiSowskiej
Cytować
-2 #18 botot 2020-05-19 20:15
minusy robią booty i tyle , w sumie prosta technologia tylko tu trochę przesadzili ....hehehe....
Cytować
-3 #19 czaszapłaty 2020-05-19 23:46
Cienias mgły.Trybunał Stanu za zdradę Polski.
Cytować
-1 #20 czaszapłaty 2020-05-20 00:02
Tłumy wiwatuja raperowi pińcet plus:))hehe.
Cytować
-3 #21 Prawda 2020-05-20 12:10
Cytat:
minusy robią booty i tyle , w sumie prosta technologia tylko tu trochę przesadzili ....hehehe....
Wiadomo kto to robi i kto za to jest opłacany człowiek z pieprzem
Dodatkowo Wszytko zaczęło się od wymieniania pewnego chorego psychicznie trolla z imienia i nazwiska tutaj
Tak ze prawda ich strasznie boli
Cytować
-1 #22 czaszapłaty 2020-05-22 18:38
Do wypi...lenia wyruchany przez kwakwakwakwakwa kwakwa....heheh e marionetka .
Cytować
-2 #23 czaszapłaty 2020-05-22 18:42
antyKOD a KOD jeszcze istnieje.Badzie wie zrobine pzez kwakwacza na uzytek pisu.Hehehe cieniasy mgły.Latkowski z Moskwy wrócił kwakwakwa i od razu szał propagandowy kwakwa filmik kwa kwa.hehehe pisowskie kwakwakwacapy.
Cytować