Prezydent Andrzej Duda i marszałek sejmu  Elżbieta Witek wybierają się do Wadowic na obchody setnej
Prezydent Andrzej Duda i marszałek Elżbieta Witek wybierają się do Wadowic

Prezydent Andrzej Duda i marszałek sejmu  Elżbieta Witek wybierają się do Wadowic na obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Mają uczestniczyć we mszy świętej w wadowickiej bazylice pod przewodnictwem metropolity krakowskiej apb Marka Jędraszewskiego.

W niedzielę (17.05) do Wadowic na obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wybiera się prezydent Andrzej Duda. Ma mu towarzyszyć także marszałek sejmu Elżbieta Witek.

Politycy według planów mają wziąć udział w mszy świętej w wadowickiej bazylice pod przewodnictwem metropolity krakowskiej apb Marka Jędraszewskiego. Niestety z powodu epidemii koronawirusa, wstęp do kościoła będzie ograniczony, mszę transmitować będzie TVP1 od godziny 10:30.

Epidemia pokrzyżowała plany Wadowic jak i papieskiego muzeum związane z tą wyjątkową rocznicą. Miasto przygotowało jednak na niedzielę (17.05) oraz poniedziałek (18.05) sporo atrakcji, które będzie można obejrzeć właśnie w telewizji, czy online.

Szczegóły poniżej:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 Zet 2020-05-16 10:44
Po co ten Maliniak tu przyjeżdża?
Cytować
+7 #2 Rafi 2020-05-16 10:48
A kto miał przyjechać Biedron albo Trzaski gnojowozem
Cytować
+3 #3 dd 2020-05-16 10:53
Cytuję Rafi:
A kto miał przyjechać Biedron albo Trzaski gnojowozem

Niby nie, ale czy zlot socjalistów prawie komunistów lepszy?
Cytować
+3 #4 :D 2020-05-16 11:08
A będą mieli maski bo nie chce oglądać ich parszywych mord?
Ciekawe czy dostane medal jak capnę któregoś ciula pomidorem?
A wy sie znów dzielicie na lewo prawo?
Cytować
+4 #5 gonzo 2020-05-16 11:23
i tak na nich nie zagłosuję
Cytować
+7 #6 zajc 2020-05-16 11:44
Cytuję gonzo:
i tak na nich nie zagłosuję

każdy lepszy niż pisior
Cytować
-13 #7 Bób*Homar*Dziczyzna 2020-05-16 11:50
Może Adrian znów złapie jakiegoś wafla i będzie kolejny cud za wstawiennictwem Lolka . :P
Cytować
+1 #8 mireks 2020-05-16 12:39
Dudzie w całej jego kadencji to najlepiej wyszły podróże. Tylko co my z tego mamy, wała.
Cytować
-15 #9 Wadowiczanin 2020-05-16 13:56
Cytuję mireks:
Dudzie w całej jego kadencji to najlepiej wyszły podróże. Tylko co my z tego mamy, wała.


Zadaniem prezydenta jest reprezentowanie narodu i budowanie relacji międzynarodowyc h. Dodatkowo prezydent musi potrafić dobrze przemawiać i dobrze jak zna język angielski - Andrzej Duda spełnia wszystkie warunki i jest patriotą z krwi i kości. Andrzej Duda nie reprezentuje interesu Niemiec jak niektórzy kandydaci. Andrzej Duda jest prawdziwym katolikiem, a symbolikę jego powołania widzimy w wydarzeniach gdy złapał Hostię oraz obraz Matki Bożej podczas swojej kadencji.

Nowy Testament - List do Rzymian 13

"Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary2 temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć."


Kto dziś najgłośniej wyje przeciw jego kandydaturze odpowiadam pokolenie Kaina:

Księga Rodzaju 4
"6 3 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować»."
Cytować
+2 #10 Zet 2020-05-16 14:34
Te pisiory to tylko w maskach na pyskach bo srać sie chce jak się ich ogląda
Cytować
-7 #11 Rafi 2020-05-16 14:38
Cytuję Zet:
Te pisiory to tylko w maskach na pyskach bo srać sie chce jak się ich ogląda

Jad jad i jeszcze raz jad kiedy zmadrzejesz?
Cytować
-9 #12 d3 2020-05-16 15:46
Cytuję Wadowiczanin:
Cytuję mireks:
Dudzie w całej jego kadencji to najlepiej wyszły podróże. Tylko co my z tego mamy, wała.


Zadaniem prezydenta jest reprezentowanie narodu i budowanie relacji międzynarodowych. Dodatkowo prezydent musi potrafić dobrze przemawiać i dobrze jak zna język angielski - Andrzej Duda spełnia wszystkie warunki i jest patriotą z krwi i kości. Andrzej Duda nie reprezentuje interesu Niemiec jak niektórzy kandydaci. Andrzej Duda jest prawdziwym katolikiem, a symbolikę jego powołania widzimy w wydarzeniach gdy złapał Hostię oraz obraz Matki Bożej podczas swojej kadencji.

Nowy Testament - List do Rzymian 13

"Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary2 temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć."


Kto dziś najgłośniej wyje przeciw jego kandydaturze odpowiadam pokolenie Kaina:

Księga Rodzaju 4
"6 3 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować»."

Socjalizm wyniszcza, więc to nie patriotyzm .
Cytować
+15 #13 Stefan 2020-05-16 16:01
Będzie walczyć z ostrym cieniem mgły w magistracie?
Cytować
-5 #14 Mariolka@ 2020-05-16 16:17
A on tu po co ? Zauważyłam ,że przed wyborami CZĘSTO SIĘ ŻEGNA I ZGINA KOLANA . Co ustawą 1066 , którą obiecałeś upublicznić, dlaczego milczysz w sprawie 447 ? Czy jesteś Polakiem z krwi i kości ? Śmiem wątpić.
Cytować
-4 #15 Wadowiczanin 2020-05-16 16:33
Cytuję d3:
Socjalizm wyniszcza, więc to nie patriotyzm .


Brednie piszesz !!!

Georgette Mosbacher:

"Pomimo wyzwań ekonomicznych wynikających z #COVID19 niektóre kraje wyróżniają się jako obiecujące dla inwestorów. Gratuluję Polsce trzeciego miejsca w rankingu najlepszych krajów do inwestowania w 2020 r. magazynu CEO!" - twitter.com/USAmbPoland/status/1261597313295884298

Tyle w temacie tylko Prawo i Sprawiedliwość i tylko głos na Andrzeja Dudę !
Cytować
+2 #16 Wolność 2020-05-16 17:33
Cytuję Wadowiczanin:
Cytuję mireks:
Dudzie w całej jego kadencji to najlepiej wyszły podróże. Tylko co my z tego mamy, wała.


Zadaniem prezydenta jest reprezentowanie narodu i budowanie relacji międzynarodowych. Dodatkowo prezydent musi potrafić dobrze przemawiać i dobrze jak zna język angielski - Andrzej Duda spełnia wszystkie warunki i jest patriotą z krwi i kości. Andrzej Duda nie reprezentuje interesu Niemiec jak niektórzy kandydaci. Andrzej Duda jest prawdziwym katolikiem, a symbolikę jego powołania widzimy w wydarzeniach gdy złapał Hostię oraz obraz Matki Bożej podczas swojej kadencji.

Nowy Testament - List do Rzymian 13

"Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary2 temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć."


Kto dziś najgłośniej wyje przeciw jego kandydaturze odpowiadam pokolenie Kaina:

Księga Rodzaju 4
"6 3 Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować»."


W TYM KRAJU SĄ TEŻ INNE WIARY, A NIE TYLKO KATOLICY!!!
Co Ty pierniczysz? Cytuj Konstytucję, bo Biblię to w Watykanie
Cytować
+10 #17 Konstytucja 2020-05-16 17:35
Socjal, który teraz się promuje niszczy przedsiębiorców i kraj. Wszędzie ustawki.
Nasze dzieci zapłacą za ten socjal. Skąd kasa ? Z podatków durnie.
Cytować
-1 #18 Zenon 2020-05-16 19:13
Po hu.j żeby ludzi denerwować?
Cytować
+7 #19 lump 2020-05-16 20:08
Cytuję Zet:
Po co ten Maliniak tu przyjeżdża?

ZJEŚĆ TORTA
Cytować
+2 #20 Młody 2020-05-16 22:20
Nareszcie artykuł dla "wieprzy"!Tak nazywa swoich wyborców posłanka PO niejaka Leszczyna
Cytować
-1 #21 Szymek 2020-05-17 11:08
Aż bym się przeszedł zamanifestować, tfu na te pisorskie mordy
Cytować
-6 #22 Zet 2020-05-17 12:08
Jebane kurwy milicyjne co narobił wczoraj w Warszawie. Skurwysyny za nasze podatki żyją i ludzi gnembią jebać pis i te kurwy milicyjne
Cytować
-5 #23 Ja 2020-05-17 14:21
Cytuję Zet:
Po co ten Maliniak tu przyjeżdża?

Przyjeżdża walczyć z ostrym cieniem mgły....
Cytować
+3 #24 Marian 2020-05-17 14:49
WON Z PISOWSKĄ DYKTATURĄ!
Cytować
-3 #25 Gryzli 2020-05-17 18:25
Nie przyjechał? Jaka szkoda :sigh: A może przyjechał za późno i już nie wpuszczali?
Cytować
-5 #26 ola 2020-05-18 12:55
czy juda zarapuje pod pomnikiem oto jest pytanie
Cytować
-8 #27 czaszapłaty 2020-05-20 00:15
Raper pińcet plus daje czadu:))Trybuna ł Stanu za zdradę Polski czeka.Sowiecka ustawę o sądach przetestujemy na malinie:))hehe
Cytować
-9 #28 czaszapłaty 2020-05-22 18:46
ŁO jaki butny:))dwajści a poparcia:))))
Cytować
-7 #29 Nina Azarova 2020-05-25 14:15
Polska właściwie nic nie robi. Natomiast Węgry : Węgry po raz kolejny obniżają podatki! W taki sposób rząd węgierski chroni gospodarkę swojego państwa w czasie kryzysu. Wcześniej obniżono tam podatek CIT do 9%, zredukowano stawki na ubezpieczenie społeczne z 27% do 22%, obniżono podatek od wynagrodzeń, podatek od małych przedsiębiorstw obniżono do 12%, VAT na usługi hotelarskie spadł z 18% do zaledwie 5%, a podatek od reklam został obniżony do zera.
Teraz składka na ubezpieczenia społeczne została obniżona z 17,5% do 15,4%, podatek od małych przedsiębiorstw z 12% do 11%, a do tego zawieszono do końca podatek turystyczny!

Socjalistyczny rząd Polski nie dopuszcza do myśli żadnego obniżenia podatków, a wręcz przeciwnie.
Cytować