Władze Małopolski zadecydowały o przekazaniu  ponad 2,2 milionów złotych na zakup środków ochrony
Małopolska przekaże dodatkowe środki dla szpitali wojewódzkich i strażaków na walkę z koronawirusem

Władze Małopolski zadecydowały o przekazaniu  ponad 2,2 milionów złotych na zakup środków ochrony osobistej dla wojewódzkich szpitali. 150 tysięcy złotych dostaną też strażacy, którzy pomagają osobom będącym na kwarantannie, na zakup środków ochrony osobistej.

Zarząd Województwa Małopolskiego w poniedziałek (16.03) odbył nadzwyczajne posiedzenie, na którym zadecydował o przekazaniu z rezerwy kryzysowej ponad 2,2 milionów złotych na zakup środków ochrony osobistej dla wojewódzkich szpitali. Posiedzenie w całości dotyczyło wsparcia walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przez małopolski samorząd.

Środki w kwocie 2,2 miliona złotych w trybie pilnym zostaną przekazane do Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, który zakupi niezbędne środki ochrony osobistej, a następnie w ramach powołanego zespołu zakupowego przekaże je do pozostałych jednostek wojewódzkich.

Dodatkowo Marszałek Witold Kozłowski zadecydował o wyasygnowaniu miliona złotych na zakup respiratorów dla szpitali, z przeznaczeniem dla ratowania życia pozostających w leczeniu mieszkańców Województwa Małopolskiego.

Wirus rozprzestrzenia się szybko, dlatego nasze działania również musiały być szybkie. Wierzę, że zakupiony sprzęt przysłuży się lekarzom, pielęgniarkom i służbom do skuteczniejszej batalii z chorobą – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Małopolska wesprze również Ochotnicze Straże Pożarne. Na wniosek Państwowej Straży Pożarnej zarząd podjął decyzję o przekazaniu 150 tysięcy złotych na zakup środków ochrony osobistej dla strażaków ochotników, którzy pomagają osobom będącym na kwarantannie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Zenek 2020-03-17 19:29
A co ze szpitalami powiatowymi?
Cytować
-1 #2 Antoni 2020-03-22 10:58
Wierzysz źe ktoś odpowie ci na to pytanie? Nie bądź naiwny.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.