Polska wprowadza stan zagrożenia epidemicznego: m.in. wprowadzona zostanie kontrola granic, wstrzymane m
Polska w stanie zagrożenia epidemicznego

Polska wprowadza stan zagrożenia epidemicznego: m.in. wprowadzona zostanie kontrola granic, wstrzymane międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe, ograniczona działalność galerii handlowych. Wszystko to ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Jak poinformował w piątek (13.03) wieczorem na specjalnej konferencji premier Mateusz Morawiecki, od północy z soboty (14.03) na niedzielę (15.03) w związku z zagrożeniem koronawirusem, w Polsce zostaje wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Co to oznacza?

Przywrócona zostanie kontrola na wszystkich granicach, najpierw na 10 dni, z możliwością 20 a później o kolejny miesiąc. Wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze pasażerskie i także połączenia kolejowe a także wprowadzony tymczasowy zakaz wjazdu do Polski cudzoziemców. Po przekroczeniu granicy polscy obywatele zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów.

Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych: będą w nich czynne sklepy spożywcze i apteki. Pozostaną otwarte sklepy spożywcze, a także pralnie, apteki i drogerie, punkty usługowe, bankomaty. Czynne będą bankomaty, podobnie jak banki. Jak zapewnia premier, nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki.

Zawieszona zostaje działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn. Restauracje mogą świadczyć usługi z dowozem

Zgromadzenia powyżej 50 osób nie mogą się odbywać. Ograniczenie dotyczy: marszów, demonstracji, uroczystości religijnych i wszelkich zgromadzeń wiążących się z działalnością instytucji centralnych, samorządowych i osób prywatnych. Ograniczenie dotyczy tych wszystkich miejsc, gdzie ludzie mogliby się gromadzić i stwarzać dla siebie nawzajem niebezpieczeństwo.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Sic luceat lux. 2020-03-13 20:41
OK ! Bardzo dobra decyzja, tylko o kilka dni spóźniona.
Dlaczego ta "władza" jest zawsze taka opieszała i rozleziona.
Cytować
+5 #2 Mieszkaniec 2020-03-13 20:47
Mam nadzieję że wadowiccy duchowni dostosują się do punktu o nieodorawianiu nabożeństw pokutnych i mszy max 50 osób, bo kościoły to aktualnie najgorsze miejsca do pójścia (pod względem ryzyka zachorowania). Jeżeli nie, oby burmistrz Wadowic podjął odpowiednie kroki w tej sytuacji.
Cytować
0 #3 Jedrus 2020-03-13 20:53
Czy targowiska miejskie np w wadowicach na getcie i czwartkowe będą otwarte czy zamknięte? ??
Cytować
0 #4 Korona 2020-03-13 21:05
Brawo 50 osób nie więcej czyli jeśli na danym zakładzie pracy pracuje 51 lub więcej osób na zmianie też powinno być zamknięte czyli w Wadowicach powinni zamknąć wedle wprowadzonych działań
Cytować
+21 #5 Ada 2020-03-13 21:06
W końcu. Jeszcze pozamykajcie większe sklepy bo widząc nielogiczne (żeby gorzej nie nazwać) zachowanie młodzieży to jak nie do knajpy to polecą do Jana albo Lidla. Trzeba chronić ludzi, którzy tam pracują bo osoby pracujące w sklepach spożywczych pozostawione są trochę same sobie. Nawet zasiłek na dziecko nie nalezy się jak ma ono powyżej 8 lat a przecież my tez sie obawiamy i może wolelibyśmy mieć możliwość wyboru czy idziemy do pracy czy nie... więc chociaż niech jakoś ograniczą ilość osób w sklepach...
Cytować
+19 #6 Sic lux 2020-03-14 12:18
Cytuję Sic luceat lux.:
OK ! Bardzo dobra decyzja, tylko o kilka dni spóźniona.
Dlaczego ta "władza" jest zawsze taka opieszała i rozleziona.


"Najwiekszym wirusem jest Polak dla Polaka !"
"Bartoszewski:- w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców."
Dzis nalezy sie bac rodziny i sasiada!
https://www.youtube.com/watch?v=uTuqFxCv7h4
https://www.youtube.com/watch?v=gPqwR8Ti6iY
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.