Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poprzez tra
Drukuj
Burmistrz Kaliński o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Wadowicach

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poprzez transmisję live na Facebooku poinformował mieszkańców i aktualnej sytuacji w gminie Wadowice w zakresie przeciwdziałania koronawirusowi.

W czwartek (12.03) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim  udział przedstawiciele wszystkich służb działających na terenie naszego powiatu oraz kierownicy jednostek podległych gminie. Póki co, w powiecie nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Działania służb mają przede wszystkim działania prewencyjne, mające zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na terenie gminy Wadowice.

Burmistrz zadecydował o zamknięciu do odwołania Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach, Muzeum Miejskiego w Wadowicach, Informacji Turystycznej czy Kina Centrum. Odwołano też wszystkie wydarzenia kulturalno - sportowe organizowane przez gminę Wadowice, imprezy masowe oraz jednostki podległe podobnie jak zaplanowane na ten miesiąc wybory do rad sołeckich i na sołtysów. Nie odbędą się także zebrania sprawozdawcze OSP. Zamknięto również wadowickiego Orlika, nieczynne do 25 marca będzie Muzeum Dom Rodziny Jana Pawła II.

Zgodnie z zaleceniem premiera, od poniedziałku (16.03) zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe na terenie gminy: szkoły, przedszkola i żłobki.

Włodarz zaapelował również, aby w związku z tym uczniowie nie traktowali tego czasu jak ferii, tylko dla własnego bezpieczeństwa  zostali w domach. W tym czasie będą też wzmożone patrole Straży Miejskiej zwłaszcza w Parku Miejskim, przy boiskach sportowych czy placach zabaw, aby zapobiec gromadzeniu się dzieci i młodzieży.

Burmistrz  po posiedzeniu  poprzez transmisję live na Facebooku poinformował mieszkańców i aktualnej sytuacji w gminie Wadowice:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Pięć osób przy wigilijnym stole i zakaz przemieszczania się w czasie świąt?

Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował ze stanowiska

Burmistrz Bartosz Kaliński przewodniczącym rady papieskiego muzeum

Były burmistrz proponuje, aby w papieskim muzeum powstał dział poświęcony pedofilii w Kościele

Każdy może anonimowo ocenić pracę andrychowskiego samorządu