Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poprzez tra
Burmistrz Kaliński o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Wadowicach

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński po posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poprzez transmisję live na Facebooku poinformował mieszkańców i aktualnej sytuacji w gminie Wadowice w zakresie przeciwdziałania koronawirusowi.

W czwartek (12.03) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim  udział przedstawiciele wszystkich służb działających na terenie naszego powiatu oraz kierownicy jednostek podległych gminie. Póki co, w powiecie nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Działania służb mają przede wszystkim działania prewencyjne, mające zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na terenie gminy Wadowice.

Burmistrz zadecydował o zamknięciu do odwołania Krytej Pływalni Delfin w Wadowicach, Muzeum Miejskiego w Wadowicach, Informacji Turystycznej czy Kina Centrum. Odwołano też wszystkie wydarzenia kulturalno - sportowe organizowane przez gminę Wadowice, imprezy masowe oraz jednostki podległe podobnie jak zaplanowane na ten miesiąc wybory do rad sołeckich i na sołtysów. Nie odbędą się także zebrania sprawozdawcze OSP. Zamknięto również wadowickiego Orlika, nieczynne do 25 marca będzie Muzeum Dom Rodziny Jana Pawła II.

Zgodnie z zaleceniem premiera, od poniedziałku (16.03) zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe na terenie gminy: szkoły, przedszkola i żłobki.

Włodarz zaapelował również, aby w związku z tym uczniowie nie traktowali tego czasu jak ferii, tylko dla własnego bezpieczeństwa  zostali w domach. W tym czasie będą też wzmożone patrole Straży Miejskiej zwłaszcza w Parku Miejskim, przy boiskach sportowych czy placach zabaw, aby zapobiec gromadzeniu się dzieci i młodzieży.

Burmistrz  po posiedzeniu  poprzez transmisję live na Facebooku poinformował mieszkańców i aktualnej sytuacji w gminie Wadowice:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Maciej Kot 2020-03-12 18:13
Burmistrz pozostaje w zamknieciu i jak przypadlo na PiS kieruje zdalnie wydarzeniami w miescie ! A te patrole to napewno beda mierzyly temperature.Czy zostalo ustalone w jaki sposob !
Pod pache czy w 4 litery. Wydaje sie iz Burmistrz powinien to podac do wiadomosci publicznej !
Cytować
+75 #2 Wadowiczanin 2020-03-12 18:15
Gówniarze maja wolne a prześladują w kawiarniach. Straż miejska od razu powinna takich odwozic do rodziców, albo nałożyć na rodziców karę grzywny jak po dobroci się nie da.
Cytować
-20 #3 MaciejKot 2020-03-12 18:17
A jak tam w Niemczech Kocie? Wróciłeś czy nadal sączysz jad starucha zza granicy siedząc na obczyźnie bo nie radziłeś sobie w kraju?
Cytować
-29 #4 Maciej Kot 2020-03-12 18:20
Cytuję Wadowiczanin:
Gówniarze maja wolne a prześladują w kawiarniach. Straż miejska od razu powinna takich odwozic do rodziców, albo nałożyć na rodziców karę grzywny jak po dobroci się nie da.

Wadowiczanin z Toba to chyba nie w porzadku!!Chyba juz zostales zarazony wirusem PiS Nie wiesz ze alkochol zabija WIRUSY !!! Ty bys od razu karal jak pies ogrodnika co sam nie zje to drugiemu nie da !
Cytować
+29 #5 Sic luceat lux. 2020-03-12 18:23
Cytuję Wadowiczanin:
Gówniarze maja wolne a prześladują w kawiarniach. Straż miejska od razu powinna takich odwozic do rodziców, albo nałożyć na rodziców karę grzywny jak po dobroci się nie da.


Wszystkie lokale typu : restauracje, bary, puby itp. powinny zostać zamknięte w całym kraju.
Nie wiem na co ten nasz "rząd" jeszcze czeka.
Włosi obudzili się dopiero teraz jak mają prawie 1000 zgonów i ponad 12tyś wykrytych zakażonych.

tvn24.pl/swiat/koronawirus-we-wloszech-zamkniete-sklepy-i-lokale-4351149
Cytować
+32 #6 Wadowiczanka 2020-03-12 18:29
Cytuję Wadowiczanin:
Gówniarze maja wolne a prześladują w kawiarniach. Straż miejska od razu powinna takich odwozic do rodziców, albo nałożyć na rodziców karę grzywny jak po dobroci się nie da.

I nie tylko na stadionie skawa Wadowice jeszcze godzine temu chyba ze 30 dzieciaków gralo w piłkę i gdzie te kontrole gdzie straż miejska
Cytować
-14 #7 Maciej Kot 2020-03-12 18:31
Cytuję MaciejKot:
A jak tam w Niemczech Kocie? Wróciłeś czy nadal sączysz jad starucha zza granicy siedząc na obczyźnie bo nie radziłeś sobie w kraju?

Wlasnie jutro lece ! Wracam do ukochanego Domu Waryjatow ! Wszyscy PiS-owcy przechodza do zamkniecia a wiec jest okazja by oddychnac swierzym powietrzem ! Mozna wyprowadzi KONIA na droge! Cud malina.
Cytować
+23 #8 Lol 2020-03-12 18:37
Typowy problem polakow tutaj - wylegarnia hejtu.

Ludzie umieraja a ci dalej beda sie klocic o polityke sluchajac cymbala co uciekl za granice.

Zal.
Cytować
-16 #9 Maciej Kot 2020-03-12 18:57
Cytuję Lol:
Typowy problem polakow tutaj - wylegarnia hejtu.

Ludzie umieraja a ci dalej beda sie klocic o polityke sluchajac cymbala co uciekl za granice.

Zal.

Jak bys uciekl za granice to wiedzial bys ze Wirus atakuje osoby w podeszlym wieku a nie dzieci czy tez mlodzierz.Dlate go jak mozesz to UCIEKAJ !
Cytować
+14 #10 Wirus 2020-03-12 19:16
Ja wam radzę uciekać na Księżyc albo na Marsa wszędzie dobrze gdzie naz niema.
Cytować
+21 #11 Klamra 2020-03-12 20:32
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Wadowiczanin:
Gówniarze maja wolne a prześladują w kawiarniach. Straż miejska od razu powinna takich odwozic do rodziców, albo nałożyć na rodziców karę grzywny jak po dobroci się nie da.

Wadowiczanin z Toba to chyba nie w porzadku!!Chyba juz zostales zarazony wirusem PiS Nie wiesz ze alkochol zabija WIRUSY !!! Ty bys od razu karal jak pies ogrodnika co sam nie zje to drugiemu nie da !


Wadowiczanin ma rację a przez takich idiotow jak ty właśnie roznoszą się wirusy
Cytować
+13 #12 Klamra 2020-03-12 20:36
Zamknąć jeszcze Mafo Skawe tam pracuje masa ludzi
Cytować
-6 #13 kurde 2020-03-12 20:43
nie da sie patrzeć na tego człowieka
Ani zrozumieć bełkotu Co on wysłowić sie nie umie:O
zero organizacji ani prezencji
WSTYD
Cytować
+14 #14 Los krakuso 2020-03-12 21:23
Placówki oświatowe zamknięte, ale nauczyciele normalnie do pracy, bo dyrektor stwierdził "Jest wystarczająco dużo pracy".
Cytować
-21 #15 Maciej Kot 2020-03-12 21:47
Cytuję Wadowiczanin:
Gówniarze maja wolne a prześladują w kawiarniach. Straż miejska od razu powinna takich odwozic do rodziców, albo nałożyć na rodziców karę grzywny jak po dobroci się nie da.

Najlepiej zamknac do piekarnika na 3 paciorki Tak jak Janka muzykanta. Ot to ten sam poziom intelektu
Cytować
-15 #16 Endriu 2020-03-13 04:00
Proszę aby burmistrz podał podstawę prawną ze młodzież w liczbie 4 lub 5 osób ma być przeganiana z parku, placu. Wzmożone patrole straży są widoczne gdzie o widać tylko 2 na 1 i 2 na 2 zmianie. Raptem jest 5 tak mnie poinformowano.
Cytować
+14 #17 Apis 2020-03-13 08:25
Do Maciej Kot, Janka Muzykanta nie zamknęliśmy na 3 zdrowaśki, to nie ta lektura, radzę odświeżyć wiedzę
Cytować
+12 #18 Sic luceat lux. 2020-03-13 11:58
Cytuję Endriu:
Proszę aby burmistrz podał podstawę prawną ze młodzież w liczbie 4 lub 5 osób ma być przeganiana z parku, placu.


Typowe cebulackie myślenie.
Na wszystko musisz mieć "podstawę prawną" ?
Nie wystarczy zdrowy rozsądek ???
Cytować
-13 #19 gosc 2020-03-13 19:38
Słusznie prawi opodstawie prawnej. Inaczej za chwilę "zdrowy rozsądek" każe komuś pozamykać opozycję. Jak trzeba to się wprowadza odpowiednie przepisy ostanie wyjątkowym!
Cytować