Społecznik i policjant Dawid Herbut zaapelował do polityków i samorządowców o wykorzystanie czasu za
Drukuj
Kalwaryjski policjant apeluje do polityków o wykorzystanie kamer termowizyjnych w walce z koronawirusem

Społecznik i policjant Dawid Herbut zaapelował do polityków i samorządowców o wykorzystanie czasu zamknięcia placówek oświatowych i szkół do walki z koronawirusem i instalację systemów automatycznego pomiaru temperatury ciała w obiektach użyteczności publicznej.

Obecnie zanotowano 119 134 przypadki zakażenia koronawirusem COVID-19 na całym świecie. Potwierdzono również 4 285 zgonów spowodowane koronawirusem. Z zakażenia udało się wyleczyć 65 779 osób. Do tej pory w kraju potwierdzono 25 przypadków koronawirusa, jeden w Małopolsce.

Polski rząd podjął w środę (11.03) decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych w kraju na dwa tygodnie. Dotyczy ona również placówek niepublicznych.

Dawid Herbut, pochodzący z Wadowic i mieszkający w Kalwarii Zebrzydowskiej policjant, a do tego społecznik, znawca i amator nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań, polityk (kandydat do sejmu jak i na fotel burmistrza Kalwarii) zaapelował do lokalnych polityków, samorządowców jak i mediów, aby ten czas wykorzystali do walki z koronawirusem.

Rząd zawiesza na 2 tygodnie ze względów bezpieczeństwa zajęcia w szkołach i placówkach kulturalnych. Nie jestem ekspertem z zarządzania kryzysowego, ale zastanawiam się czy nie warto ten czas wykorzystać na instalację systemów automatycznego pomiaru temperatury ciała w obiektach użyteczności publicznej w tym szkołach! Samorządowcy wydajecie często publiczne pieniądze na pierdoły, a sytuacja jest wyjątkowa i może warto te 2 tygodnie wykorzystać, mądrze na instalację kamer, które zapewnią bezpieczeństwo Waszych pracowników i całego społeczeństwa korzystającego z budynków użyteczności publicznej! – napisał na Facebooku Dawid Herbut.

Jak opisuje, taka kamera pozwoli na błyskawiczną i skuteczną identyfikacje osoby z podwyższoną temperaturą ciała i od razu zaalarmuje urzędnika, nauczyciela czy innego pracownika dając mu sygnał by zachował szczególną ostrożność w kontakcie z taką osobą.

Ja tylko jak zwykle bezinteresownie podpowiadam pewne możliwości techniczne, a od podejmowania działań i decyzji jesteście Wy – dodaje Dawid Herbut.

Co sądzicie o takim sposobie prewencji?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Piotr Ćwik odwołany ze stanowiska wojewody

W Wadowicach wystartowało Koło Młodych Demokratów

Obostrzenia dla 19 powiatów. Co z wadowickim?

Pierwsze takie wybory w Wadowicach

Niech to będzie nasza wspólna strategia!