Od marca nową dyrektorką wadowickiego szpitala została Barbara Bulanowska. Swoje urzędowanie rozpocz
Drukuj
Nowa dyrektorka szpitala z listem otwartym do mieszkańców powiatu

Od marca nową dyrektorką wadowickiego szpitala została Barbara Bulanowska. Swoje urzędowanie rozpoczęła dosyć nietypowo: od listu otwartego do mieszkańców powiatu wadowickiego.

Jak już informowaliśmy, od 1 marca tego roku nową dyrektorką Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach została Barbara Bulanowska. Została wybrana w konkursie ogłoszonym przez powiat. Zgłosiło się do niego aż 14 kandydatów, jednak 4 z nich nie spełniło wymogów formalnych.

Komisja konkursową w składzie: Beata Smolec (wicestarosta) oraz radni Małgorzata Targosz-Storch, Jacek Jończyk, Zofia Kaczyńska, Marcin Krawczyński, Mirosław Nowak i Mirosława Zybek po rozmowach, które odbyły się w połowie lutego wybrały właśnie jej kandydaturę.

Barbara Bulanowska doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi ma spore: była dyrektorką Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie (2009-2015), a także dyrektorką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowi (2015-2018). Z tego stanowiska został odwołana, jak się mówi przez "kłopoty we współpracy" jak i "utratę zaufania". Jest mieszkanką powiatu wadowickiego, zarabia na swoim stanowisku 18 tysięcy złotych brutto, czyli tyle samo, co jej poprzedniczka.

Nowa szefowa wadowickiego szpitala rozpoczęła swoje urzędowanie dosyć nietypowo: od listu otwartego skierowanego do mieszkańców powiatu. Informuje w nim, że ta praca to dla niej zaszczyt i że dołoży wszystkich starań, aby nie zawieść ani władz powiatu ani mieszkańców. Podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że przyszła do jednostki w trudnym okresie ale ma nadzieję, że dokona w niej pozytywnych zmian a także chce, aby szpital stał się dla pracowników miejscem samorealizacji i dumy, a dla pacjentów jednostką przyjazną i bezpieczną.

Czy uda się spełnić te zapewnienia, zobaczymy.

Cały list można przeczytać poniżej:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Pięć osób przy wigilijnym stole i zakaz przemieszczania się w czasie świąt?

Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował ze stanowiska

Burmistrz Bartosz Kaliński przewodniczącym rady papieskiego muzeum

Były burmistrz proponuje, aby w papieskim muzeum powstał dział poświęcony pedofilii w Kościele

Każdy może anonimowo ocenić pracę andrychowskiego samorządu