Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pożegnał na Facebooku zmarłego w wieku 58 lat  Pawła Królikowsk
Drukuj
Burmistrz Kaliński pożegnał na Facebooku zmarłego Pawła Królikowskiego

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pożegnał na Facebooku zmarłego w wieku 58 lat  Pawła Królikowskiego. Włodarz zauważył, że aktor miał w Wadowicach do powtórki pewne wydarzenie. Niestety los zadecydował, że nie będzie już w nim uczestniczył...

Śmierć aktora Pawła Królikowskiego zaskoczyła jego rodzinę, przyjaciół, fanów,  polityków, i inne osoby, które od czwartku (27.02) żegnają go w Internecie. Dołączył do nich burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który przypomniał kulturalne wydarzenie z 18 maja ubiegłego roku, kiedy to miasto zorganizowało wielkie widowisko muzyczne Decalogue „Jan Paweł II – Pasterz Świata". Niestety wielkie oberwanie chmury nieco je popsuło (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Widowisko poprowadził właśnie Paweł Królikowski wraz z małżonką. Stwierdzili wtedy, że warto byłoby je powtórzyć za rok, 18 maja 2020 roku, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Jeszcze niedawno odwiedził nas w Wadowicach i wspólnie z żoną poprowadził przepiękny koncert Decalogue, w 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Mówił wtedy, że będzie trzeba ten koncert kiedyś powtórzyć... Kolejnej, setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły już jednak nie doczekał... Wczoraj zmarł wspaniały aktor - Paweł Królikowski? Pokój Jego duszy [*] – napisał na swoim profilu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Przypomnijmy, że Paweł Królikowski zmarł w czwartek (27.02) rano po długiej chorobie neurologicznej. Przez wiele tygodni aktor przebywał w jednym z warszawskich szpitali. Trafił tam przed świętami Bożego Narodzenia, gdy nagle jego stan się pogorszył. W 2015 roku  przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Na początku stycznia tego roku wydawało się, że stan aktora jest stabilny i wszystko dobrze się skończy. Niestety...

Był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, największą popularność przyniosła mu rola Kusego w serialu "Ranczo". Ostatnio był jurorem w telewizyjnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Od kwietnia 2018 roku pełnił też funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich, z której niedawno zrezygnował.

Miał 58 lat.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Piotr Ćwik odwołany ze stanowiska wojewody

W Wadowicach wystartowało Koło Młodych Demokratów

Obostrzenia dla 19 powiatów. Co z wadowickim?

Pierwsze takie wybory w Wadowicach

Niech to będzie nasza wspólna strategia!