Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pożegnał na Facebooku zmarłego w wieku 58 lat  Pawła Królikowsk
Burmistrz Kaliński pożegnał na Facebooku zmarłego Pawła Królikowskiego

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pożegnał na Facebooku zmarłego w wieku 58 lat  Pawła Królikowskiego. Włodarz zauważył, że aktor miał w Wadowicach do powtórki pewne wydarzenie. Niestety los zadecydował, że nie będzie już w nim uczestniczył...

Śmierć aktora Pawła Królikowskiego zaskoczyła jego rodzinę, przyjaciół, fanów,  polityków, i inne osoby, które od czwartku (27.02) żegnają go w Internecie. Dołączył do nich burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który przypomniał kulturalne wydarzenie z 18 maja ubiegłego roku, kiedy to miasto zorganizowało wielkie widowisko muzyczne Decalogue „Jan Paweł II – Pasterz Świata". Niestety wielkie oberwanie chmury nieco je popsuło (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Widowisko poprowadził właśnie Paweł Królikowski wraz z małżonką. Stwierdzili wtedy, że warto byłoby je powtórzyć za rok, 18 maja 2020 roku, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Jeszcze niedawno odwiedził nas w Wadowicach i wspólnie z żoną poprowadził przepiękny koncert Decalogue, w 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Mówił wtedy, że będzie trzeba ten koncert kiedyś powtórzyć... Kolejnej, setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły już jednak nie doczekał... Wczoraj zmarł wspaniały aktor - Paweł Królikowski? Pokój Jego duszy [*] – napisał na swoim profilu burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Przypomnijmy, że Paweł Królikowski zmarł w czwartek (27.02) rano po długiej chorobie neurologicznej. Przez wiele tygodni aktor przebywał w jednym z warszawskich szpitali. Trafił tam przed świętami Bożego Narodzenia, gdy nagle jego stan się pogorszył. W 2015 roku  przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Na początku stycznia tego roku wydawało się, że stan aktora jest stabilny i wszystko dobrze się skończy. Niestety...

Był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, największą popularność przyniosła mu rola Kusego w serialu "Ranczo". Ostatnio był jurorem w telewizyjnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Od kwietnia 2018 roku pełnił też funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich, z której niedawno zrezygnował.

Miał 58 lat.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-17 #1 CO raz gorzej 2020-02-28 17:23
TO nie chamskie pytanie ale?
Ciekawe czy będzie na pogrzebie ?
Cytować
-13 #2 chłopiec 2020-02-28 18:35
To też nie chamskie pytanie: dlaczego chłopiec z Łączan - biedna ta miejscowość - zamiast być na koncercie chyłkiem z niego umknął. Bał się, że się przemoczy??
Cytować
-14 #3 Edddddd 2020-02-29 02:10
Taka fota to do prywatnego albumu, a nie na Fejsa przed kampanią.
PiS ma jakąś słabość do zmarłych (Macierewicz wykopuje poległych w Smoleńsku, miesięcznice Prezesa, nasz Filipek chce wykopkować lokalnych bandytów).
Cytować
-12 #4 Romek 2020-03-02 10:19
Bardzo przecietny aktor tak jak jrgo zonka znani glownie z jednej roli. Tylko czekam jak powoedza ze zostanie pochowany na Powązkach w alei zasłużonych. Dzieci wepchnal do telewizji a antos znany glownie z pijanstwa .
Cytować
-10 #5 Pan Komment 2020-03-04 21:32
-co tam Królikowski, a wiecie, że najlepsze zdjęcie to nasz Święty Burmistrz mógł mieć z Chuckiem Norrisem?
tylko, że takiego zdjęcia nie ma...
- dlaczego? dlaczego?
-bo Czak (Chuck) Norris przywitał go z półobrotu :)
Cytować
-5 #6 Pan Komment 2020-03-04 21:36
z tego zdjęcia wynika jeden plus:

-tylko Kaliński wygląda na trzeźwego...
Cytować
-10 #7 Pan Komment 2020-03-05 09:34
jest na Internetach charakterystyka osobowości Świętego Burmistrza:

- Święty Burmistrz chce mieć zdjęcia ze wszystkimi :)
- nikt nie chce mieć zdjęć ze Świętym Burmistrzem :(
Cytować
-11 #8 Pan Komment 2020-03-05 09:37
to zdjęcie to plakat z serialu "Dynastia w Wadowicach", w 1374 odcinku okazało się, że Święty Burmistrz był nieznanym synem Królikowskich.. .
Cytować
-11 #9 Pan Komment 2020-03-05 09:43
nie tak dawno w Wadowickim Ratuszu wręczano Filmową Holiłudzką Nagrodę "Bartosze", specjalnym gościem do selfiszczaków była Kinga Rusin, która przyjechała specjalnie na tą imprezę z Kalifornii (zaraz po zrobieniu sobie fotki z Adele) by zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Burmistrzem, niestety Holyłud zakazało publikacji...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.