Były burmistrz a obecnie radny Mateusz Klinowski zarzuca obecnemu burmistrzowi Wadowic Bartoszowi Kaliń
Drukuj
Radny Klinowski zarzuca burmistrzowi Kalińskiemu, że ten przywłaszcza sobie jego zasługi

Były burmistrz a obecnie radny Mateusz Klinowski zarzuca obecnemu burmistrzowi Wadowic Bartoszowi Kalińskiemu, że ten przywłaszcza sobie jego sukcesy. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach obaj panowie w tym temacie przeprowadzili długą dyskusję...

Burmistrz Bartosz Kaliński rządzi gminą Wadowice od listopada 2019 roku. Na swoim Facebooku czy też na stronie magistratu jego narracja jest taka, że gmina Wadowice za jego kadencji to kraina mlekiem i miodem płynąca: włodarz chwali się inwestycjami, pozyskanymi z dotacji pieniędzmi, organizuje konferencje prasowe pod najbardziej błahym powodem (co mocno już zaczęto wyśmiewać, na takie spotkania chodzi głównie już tylko garstka "wiernych" dziennikarzy), a także opowiada, jaki zastój był za jego poprzednika.

Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach twierdzi, ze burmistrz Bartosz Kaliński przypisuje sobie jego zasługi i realizuje praktycznie wyłącznie inwestycje przygotowane przez niego i jego ekipę. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, która odbyła się w środę (26.02) podczas długiej debaty dotyczącej zmiany przeznaczenia terenów po byłym Bumarze, między Kalińskim a Klinowskim wywiązała się słowna przepychanka.

Burmistrz Kaliński zaczął ponownie przechwalać się remontem Lwowskiej, Sienkiewicza, mostem na Skawie, rondzie na "Wenecji", wodociągami w miejscowości Wysoka, czy pozyskanymi dotacjami, nazywając Klinowskiego "nieudacznikiem". Radny Klinowski wyśmiał te przechwałki. Podkreślił, że projekt wszystkich tych inwestycji to jego zasługa. Dodał również, że to właśnie Kaliński jeszcze jako starosta blokował gminie Wadowice i jemu m.in. remont Lwowskiej, której remont mógł być rozpoczęty już kilka lat temu, podobnie jak ulicy Sienkiewicza.

Klinowski podkreślił, że to właśnie jest powodem panującego w Wadowicach paraliżu, bo te inwestycje są realizowane wszystkie na raz a nie po kolei, jak mogło być za jego rządów a aktualna polityka Kalińskiego to sukcesywne "uwalanie" jego pomysłów, przez co tracimy pozyskane wielomilionowe dotacje.

Zobaczcie, jak to wyglądało (wideo od 1 godziny, 44 minuty):

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

W Wadowicach wystartowało Koło Młodych Demokratów

Obostrzenia dla 19 powiatów. Co z wadowickim?

Pierwsze takie wybory w Wadowicach

Niech to będzie nasza wspólna strategia!

Pracownicy 60+ magistratu oburzeni. Burmistrz Kaliński pominął ich podczas przyznawania podwyżek