Były burmistrz a obecnie radny Mateusz Klinowski zarzuca obecnemu burmistrzowi Wadowic Bartoszowi Kaliń
Radny Klinowski zarzuca burmistrzowi Kalińskiemu, że ten przywłaszcza sobie jego zasługi

Były burmistrz a obecnie radny Mateusz Klinowski zarzuca obecnemu burmistrzowi Wadowic Bartoszowi Kalińskiemu, że ten przywłaszcza sobie jego sukcesy. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach obaj panowie w tym temacie przeprowadzili długą dyskusję...

Burmistrz Bartosz Kaliński rządzi gminą Wadowice od listopada 2019 roku. Na swoim Facebooku czy też na stronie magistratu jego narracja jest taka, że gmina Wadowice za jego kadencji to kraina mlekiem i miodem płynąca: włodarz chwali się inwestycjami, pozyskanymi z dotacji pieniędzmi, organizuje konferencje prasowe pod najbardziej błahym powodem (co mocno już zaczęto wyśmiewać, na takie spotkania chodzi głównie już tylko garstka "wiernych" dziennikarzy), a także opowiada, jaki zastój był za jego poprzednika.

Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach twierdzi, ze burmistrz Bartosz Kaliński przypisuje sobie jego zasługi i realizuje praktycznie wyłącznie inwestycje przygotowane przez niego i jego ekipę. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, która odbyła się w środę (26.02) podczas długiej debaty dotyczącej zmiany przeznaczenia terenów po byłym Bumarze, między Kalińskim a Klinowskim wywiązała się słowna przepychanka.

Burmistrz Kaliński zaczął ponownie przechwalać się remontem Lwowskiej, Sienkiewicza, mostem na Skawie, rondzie na "Wenecji", wodociągami w miejscowości Wysoka, czy pozyskanymi dotacjami, nazywając Klinowskiego "nieudacznikiem". Radny Klinowski wyśmiał te przechwałki. Podkreślił, że projekt wszystkich tych inwestycji to jego zasługa. Dodał również, że to właśnie Kaliński jeszcze jako starosta blokował gminie Wadowice i jemu m.in. remont Lwowskiej, której remont mógł być rozpoczęty już kilka lat temu, podobnie jak ulicy Sienkiewicza.

Klinowski podkreślił, że to właśnie jest powodem panującego w Wadowicach paraliżu, bo te inwestycje są realizowane wszystkie na raz a nie po kolei, jak mogło być za jego rządów a aktualna polityka Kalińskiego to sukcesywne "uwalanie" jego pomysłów, przez co tracimy pozyskane wielomilionowe dotacje.

Zobaczcie, jak to wyglądało (wideo od 1 godziny, 44 minuty):

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+19 #1 gonzo 2020-02-27 13:12
u pisowców to norma tym się MATEUSZ nie przejmuj a jak ten koranowirus przyjdzie do WADOWIC to powiedzą że to twoja wina
Cytować
+17 #2 MAKS 2020-02-27 13:43
A co takiego stało na przeszkodzie żeby p. Klinowski będąc burmistrzem zrealizował chociaż jedną z wymienionych inwestycji?
Cytować
+9 #3 Obserwator: 2020-02-27 13:46
By zarządzać dobrze i wydajnie trzeba budować relacje, a jak Pan Klinowski chodził na wojenki ze wszystkimi o wszystko to potem było jak było że prostych tematów nie mógł ogarnąć a w sądach przegrywał wiele spraw. Pan Klinowski był burmistrzem 1 kadencję pokazał co pokazał i ludzie to w wyborach realnie ocenili - gdyby dobrze zarządzał miastem to by dziś był burmistrzem ale już nie jest to zamyka temat. Skoro jak twierdzi tyle jego inwestycji to dlaczego żadnej nie zrealizował ... no właśnie i to zamyka temat.
Cytować
+7 #4 Bolesław Kot 2020-02-27 13:46
B. Kaliński cynicznie ogłupił wyborców. Należy go z tego rozliczyć.

Bartosz Kaliński w swojej ostrzegawczej ulotce w trakcie ostatniej samorządowej kampanii wyborczej , ( nagłówek ulotki z czerwonym napisem PILNE), dostarczonej do każdego domu w gminie Wadowice , wyraził oburzenie w stosunku do Klinowskiego za to , że namawiał on mieszkańców do przechodzenia z opalania węglem na gaz. B. Kaliński napisał:

„narazi to (przejście na gaz) mieszkańców na ogromne koszty związane z wymianą pieców węglowych ( nawet tych nowoczesnych V generacji ) na nową instalację gazową . Nie każdy budżet domowy udźwignie też comiesięczne rachunki za ogrzewanie gazem. Uważam, że problem smogu można rozwiązać inaczej. …....stopniowa termomodernizac ja budynków …............i ogrzewanie dobrej jakości węglem w wysokiej klasy piecach wystarczy do satysfakcjonują cej poprawy jakości naszego powietrza.”


Z przykrością trzeba stwierdzić, że B. Kaliński albo niczego nie rozumie, albo postępuje cynicznie. Prawda jest taka , że opalanie gazem jest tańsze , biorąc pod uwagę możliwość odzyskiwania ciepła kondensacji a takie piece gazowe były dostępne na rynku od wielu lat , oraz to,
że piece
węglowe reklamowane jako rzekomo najnowszej generacji
są w podobnej cenie jak piece gazowe.
Zapewniam też mieszkańców gminy, że nie było, nie ma i nie będzie pieców węglowych

, które nie emitowałyby smogu, nie ma takiej jakości węgla, którego spalanie nie emitowałoby smogu (zapewniam mieszkańców, że nie ma takiego węgla ).

To bardzo szkodliwe gospodarczo i społecznie, nieprawdziwe informacje, podane w ulotce przez pana Kalińskiego, wyłącznie po to, aby szkodzić Klinowskiemu. Po prostu cyniczna prywata Kalińskiego zatriumfowała nad interesem społecznym. Kaliński nie przejął się tym szkodnictwem. Wzorował się na J. Kurskim: lud głupi to kupi.
Są jeszcze inne powody, aby Kalińskiego rozliczyć z treści tej ulotki.
Od 1990 r. do 2016 r. państwo dotowało górnictwo kwotą 216 mld zł, co daje przeciętnie 8 mld zł na rok. Znaczy to, że każdy mieszkaniec kraju dopłaca do górnictwa 200 zł rocznie. Jaka byłaby cena węgla bez państwowej dotacji?
Z drugiej strony faktycznie gaz byłby znacznie tańszy gdyby państwo nie doliczało do jego ceny wysokiego podatku, podobnie jak dolicza do cen paliwa samochodowego, papierosów, alkoholi itp.

Są jeszcze inne powody, aby publicznie rozliczyć Kalińskiego za treść jego ulotki. Chodzi o to co emituje piec opalany węglem. Skupię się na trzech z wielu, trucizn emitowanych przez nawet najnowocześniej szy piec opalany węglem najwyższej jakości.
Benzopiren. Bardzo rakotwórczy.
Czad. Groźny, bezbarwny, bezwonny gaz. Silna trucizna.
Związki metali ciężkich w tym szczególnie rtęć. Bo ta atakuje układ kostny, zęby, mózg, powoduje
zakłócenia genetyczne.

Klinowski, broniąc interesów Ludu (czyste powietrze, BDI, dworzec PKS itp) , w różnych okolicznościach narażał się nadużyciom kleru ( nie miał nic przeciwko katolicyzmowi) i skorumpowanym przedstawiciels twom władzy – prokuratorzy, sędziowie itp.) . Także lobby górniczemu i producentom pieców węglowych. Ci broniąc własnych, osobistych interesów oszustwami i intrygami przekonali Lud (naiwne owieczki), aby ten Lud nie tylko wielbił ich, oszustów, ale nawet, aby wystąpił przeciw swojemu dobroczyńcy. Tak Lud jest kołowany od stuleci w Polsce.
Nihil novi sub sole.
Bolesław Kot
Moi znajomi, którzy dali się nabrać na oszustwa B. Kalińskiego i zainstalowali piece węglowe powinni wystąpić do sądu przeciw B. Kalińskiemu o odszkodowanie.
Cytować
+12 #5 kortez 2020-02-27 14:31
Cytuję MAKS:
A co takiego stało na przeszkodzie żeby p. Klinowski będąc burmistrzem zrealizował chociaż jedną z wymienionych inwestycji?

No jak co? Starosta Kaliński ćwoku.
Cytować
-1 #6 onz 2020-02-27 14:34
Cytuję Obserwator::
By zarządzać dobrze i wydajnie trzeba budować relacje, a jak Pan Klinowski chodził na wojenki ze wszystkimi o wszystko to potem było jak było że prostych tematów nie mógł ogarnąć a w sądach przegrywał wiele spraw. Pan Klinowski był burmistrzem 1 kadencję pokazał co pokazał i ludzie to w wyborach realnie ocenili - gdyby dobrze zarządzał miastem to by dziś był burmistrzem ale już nie jest to zamyka temat. Skoro jak twierdzi tyle jego inwestycji to dlaczego żadnej nie zrealizował ... no właśnie i to zamyka temat.Kolejny znawca PiS od wszystkiedo. Jak ktoś jest od wszystkiego to jest od niczego.
Do budy na w24 wracaj. Tam przeczytasz tak samo jak w TVP same superlatywy o swoim burmistrzu.
Trolu jeden.
Cytować
+8 #7 kunta kinte 2020-02-27 14:36
A grubasek to miłośnik Filipiakowej i Kalińskiego.
Cytować
+18 #8 jan 2020-02-27 15:21
Na konferencje prasowe chodzi garstka wiernych dziennikarzy, czyli do etatowych wiernych należy online, kronika, w-ce24, i kto jeszcze?, bo w tych mediach najczęściej czytam relacje.
Cytować
+4 #9 P. 2020-02-27 17:46
Cytuję MAKS:
A co takiego stało na przeszkodzie żeby p. Klinowski będąc burmistrzem zrealizował chociaż jedną z wymienionych inwestycji?

Czytaj artykuł dokładnie. Na blokadzie stało starostwo powiatowe którym władał obecny burmistrz.
Cytować
-2 #10 Małgorzata 2020-02-27 19:22
Żałosne dla redaktora i radnego klina
Na marginesie druciarnia ? też
Cytować
+17 #11 Autobusik 2020-02-27 20:16
Komunikacja miejska byla fantastyczna seniorzy co pol godz mogli sie poruszac do przychodni czy na rehabilitacje teraz wszystko jest zepsute komunikacja beznadziejna niekturzy seniorzy placa po 15 xl xa taxe inni nie chca jezdzic bo samochody ciasne zle sie wchodzi po drugie godz jazdy nie trafione!
Cytować
+8 #12 wladi 2020-02-27 21:56
pod kazda przychodnie i szpitale powinny byc busy .co maja starsi ludzie robic nie moga chodzic a z lwowskiej jest daleko zwlaszcza staremu czlowiekowi.nie patrzec na siebie,tylko na stare spoleczenstwo
Cytować
+5 #13 Miro 2020-02-27 22:48
Cytuję Obserwator::
By zarządzać dobrze i wydajnie trzeba budować relacje,


Klinowski był dla mieszkańców, spotykał, się, jeździł. Kaliński jest powszechnie nie lubiany. W urzędzie u Klinowskiego tłoczyli się codziennie ludzie. U Kalińskiego jest pusty korytarz. O czym Pan w ogóle pisze??

Cytuję Obserwator::

a jak Pan Klinowski chodził na wojenki ze wszystkimi o wszystko to potem było jak było że prostych tematów nie mógł ogarnąć a w sądach przegrywał wiele spraw.


Prostych tematów nie ogarnia Kaliński, ani żadnych innych. Wadowice tracą. Klinowski na wojenki nie chodził, to miejscowe towarzystwo odcięte od koryta robiło na niego nagonkę trwającą 4 lata.

Jakie sprawy w sądach przegrywał Klin? Może jakieś konkrety? I co to w ogóle za sposób oceny burmistrza? Urząd prowadzi setki spraw sądowych, wiadomo, że część będzie przegrana.

Cytuję Obserwator::

Pan Klinowski był burmistrzem 1 kadencję pokazał co pokazał i ludzie to w wyborach realnie ocenili - gdyby dobrze zarządzał miastem to by dziś był burmistrzem ale już nie jest to zamyka temat.


W Wadowicach Klinowski wygrał wybory, przegrał na wsiach, gdzie ciemny lud połasił się na obietnice PiSu. Ale nawet tam dobrze o Klinowskim mówią. Wiele dla wsi zrobił.

Cytuję Obserwator::


Skoro jak twierdzi tyle jego inwestycji to dlaczego żadnej nie zrealizował ... no właśnie i to zamyka temat.


Czy Pan żyje w innej rzeczywistości? Przez całą kadencję Klinowski pokazywał, co zrobił: Mickiewicza, Fabryczna, park, wodociąg na Wysokiej, sala gimnastyczna w Jaroszowicach, przedszkola w Choczni. Wymieniam z głowy.

A Kaliński kończy pozostałe, np. ul. Lwowską, która jest przecież projektem Klinowskiego!
Cytować
+9 #14 Andrzej 2020-02-27 23:13
Dajcie juz spokój z tym Klinowskim. To teraz niewiele znaczący radny.Przegrał wybory, posłem też nie został.Najpierw umizgi do Wiosny, później do KO. Chciał zabłysnąć w polityce, ale mu nie wyszło. Jego czas bezpowrotnie minął, skończyło się jego pięć minut. Nikt się wiecej nie nabierze na puste slogany, które głosił.
Cytować
+6 #15 Uwaga 2020-02-28 08:24
Cytuję gonzo:
u pisowców to norma tym się MATEUSZ nie przejmuj a jak ten koranowirus przyjdzie do WADOWIC to powiedzą że to twoja wina


Przed Koronawirusem moze cie ustrzec jedynie ta szczepionka:
https://alkohol-online.pl/wodka/1316-zytniowka-100-ml.html
Cytować
0 #16 dżołk 2020-02-28 11:08
ja się wcale nie dziwię, jeden i drugi zrobili tyle co kot napłakał, więc w tym momencie ich dokonania są towarem deficytowym, stąd pewnie wychodzą z założenia że trzeba o nie walczyć. Fajnie gdyby chłopcy przenieśli swoje rozgrywki na arenę playstation ;)
Cytować
-2 #17 Skorpion 24 2020-02-28 13:22
Ku pamięci (ad memoriam).

"Obnażony z łajdackiego kłamstwa uznał, że najlepszym odwetem będzie… zemsta!
CZWARTEK, 26 CZERWIEC 2014, GODZ. 14:35

Była sobie sesja Rady Powiatu Wadowickiego…
„Absolutoryjna”…

Ale nie tylko udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu było w jej programie…
W odpowiednim momencie radny Zbigniew Jurczak wystąpił z oficjalnym wnioskiem do Starosty Powiatu Wadowickiego o odwołanie radnego… Bartosza Kalińskiego, uzasadniając swój wniosek szkodliwą dla powiatu i jego mieszkańców tzw. „uchwałą gender”, w wykonaniu tegoż radnego… Oczywiście z góry było wiadomym, że wniosek nie uzyska uznania, a już na pewno w ewentualnym głosowaniu większości prawicowych radnych, gremialnie głosujących wcześniej za tamtą kompromitującą uchwałą…
Jednak zarówno sam wniosek jak i radny Jurczak „siadł na żołądku” radnemu Kalińskiego…
I skutek u członka PiS był przewidywalny…
Radny Kaliński, w odwecie postanowił jeszcze na tej samem sesji obwołać publicznie radnego Zbigniewa Jurczaka złodziejem!
Oskarżył Go w obecności radnych i osób trzecich, że kiedy ten wraz z Komisją Rewizyjną był w schronisku młodzieżowym w Lanckoronie, „ukradł”… dwa obrazy!

Ale lepszy był finał…
Radny Bartosz Kaliński – członek Zarządu Powiatu, wyszedł na kłamcę, szkalującego dobre imię radnego Zbigniewa Jurczaka!
Okazało się bowiem, że radny Zbigniew Jurczak, animator kultury i człowiek o wrażliwej duszy artystycznej, zabrał dwa obrazy z opuszczonego schroniska w Lanckoronie aby uratować je przed niechybnym zniszczeniem bądź kradzieżą i… natychmiast przekazał do zasobów Starostwa Powiatowego w Wadowicach!
I takim to sposobem wylazło na wierzch całe łajdactwo radnego Bartosza Kalińskiego! Łajdactwo graniczące z pospolitym kurewstwem politycznym… Kilkanaście dni później potwierdzone kolejną zemstą Bartosza Kalińskiego w formie pseudo „afery”, odtrąbionej na portalu „plaskatego redaktora”!
W swoim prawicowym zacietrzewieniu kłamca-radny Bartosz Kaliński „nie zauważył”, że dofinansowanie stowarzyszenia kultury, prowadzącego działalność non profit, wyłącznie dla dobra społecznego i regionu, nie posiada żadnych wad prawnych…
W przeciwieństwie do dofinansowania przez Filipiakową (z jego frakcji politycznej), stowarzyszeń zarządzanych przez radnych gminnych, zarejestrowanyc h w KRS i prowadzących działalność na majątku gminy!
No ale nie mógł tego zauważyć, bowiem radny Kaliński nigdy nie miał na celu ujawnienia jakichkolwiek nieprawidłowośc i czy nadużyć, a tylko kontynuowanie pomówień i kłamstw pod adresem radnego Jurczaka, czym udowodnił tylko, że jest pospolitym łajdakiem i kłamcą!Ot, i to jest cała prawda o „sensacjach” Kalińsko-”plask atych” w sprawie dofinansowania oraz umów zawartych tyle, że nie pomiędzy Jackiem Jończykiem i Zbigniewem Jurczakiem, ale pomiędzy Starostwem Powiatowym a stowarzyszeniem kultury o statusie użyteczności publicznej, działającym na rzecz nie tylko szeroko pojętej kultury, dobra społecznego i regionu również.
Zastanawiające jest tylko, dlaczego inne media o tym incydencie nie wspomniały w swoich relacjach, dając wiarę zapewnieniom radnego Kalińskiego, jacy to wszyscy członkowie nowopowstałego klubu PiS przy Radzie Powiatu „… są uczciwymi obywatelami”?
A przecież już ten incydent doskonale pokazywał tę… „uczciwość” i to samego przewodnicząceg o Klubu PiS!"

http://www.wadowita24.pl/obnazony-z-lajdackiego-klamstwa-uznal-ze-najlepszym-odwetem-bedzie-zemsta/
Cytować
+9 #18 ktos 2020-03-01 19:03
Cytuję Autobusik:
Komunikacja miejska byla fantastyczna seniorzy co pol godz mogli sie poruszac do przychodni czy na rehabilitacje teraz wszystko jest zepsute komunikacja beznadziejna niekturzy seniorzy placa po 15 xl xa taxe inni nie chca jezdzic bo samochody ciasne zle sie wchodzi po drugie godz jazdy nie trafione!

Pisze się NIEKTÓRZY.
Jaka ortografia, taki "komentator"
Cytować
+11 #19 Mariolka@ 2020-03-02 13:49
Klinowski , ty tylko skrobałeś coś na papierze i śmiesz mówić o jakichś tam zasługach - Jakich zasługach. Prywatnym przedsiębiorcom podcinałeś skrzydła działałeś na ich szkodę , wiele inicjatyw wyhamowanych , szkód wiele narobiłeś ile ulic naprawiono ? Brałeś pieniądz eza nic nie robienie . Miasto uwsteczniło się , bo ty nie nadajesz się do pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych jak twój koleś biedroń . On też był hamulcowym w Słupsku , ale ze swoim kochasiem , pół świata zwiedził.Zapewn e jestes byle jakim prawnikiem i dlatego szukasz miejsca w polityce, bo za nic nie odpowiadają tacy jak ty. Ja to wprowadziłbym w połowie kadencji "spowiedz "dla takich urzędasów , aby rozliczyli się z działalności . Nie ma wyników to won i forsa do zwrotu, Na was nieudaczników potrzebny jest taki bat i zaraz by się wszystko ruszyło.Do łopaty , niedługo czas gnój rozrzucać po polach !Wiosna idzie.
Cytować
+10 #20 Mariolka@ 2020-03-02 14:06
Panie Jurczak , dlatego ,że masz pan lewackie poglądy i żyjesz pan wdzięcznościa dla komunistów oddałeś pan głosy na klinowskiego chcąc zaszkodzić panu Kalińskiemu. O nienawiści jaką szerzycie - wy lewaki i całe to PO z reszta przyklejanych przybłędów widać jasno .Gorycz porażki jest tak wielka , że nie możecie się z tym pogodzić.O merytorycznej rozmowie nie ma mowy , ani tym bardziej o działaniach dla dobra miasta Wadowic , bo wasze tyłki i chore ambicje są ważniejsze. Idz pan na emeryturę - tę polityczną zwłaszcza i nie mieszaj pan .
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.