W dniu dzisiejszym (14.10) Rada Powiatowa SLD poparła kandydaturę Zbigniewa Jurczaka w wyborach na stan
Drukuj
Zbigniew Jurczak kandydatem SLD na burmistrza Wadowic

W dniu dzisiejszym (14.10) Rada Powiatowa SLD poparła kandydaturę Zbigniewa Jurczaka w wyborach na stanowisko burmistrza Wadowic.

Zbigniew Jurczak urodził się w 1947r. w Wadowicach. Ukończył studium nauczycielskie i Uniwersytet Jagielloński. Od czasów liceum jest animatorem życia artystycznego i kulturalnego, jest muzykiem, malarzem, autorem scenariuszy. Autor wielu publikacji o Wadowicach, redaktor kilkunastu regionalnych wydawnictw. Wychowanek harcerstwa, uczestnik wydarzeń marcowych 1968 roku, działalność opozycyjną prowadził poprzez kabaret polityczny (1968-1979). Jeden z animatorów wadowickiej „Solidarności”. Od 1970 roku pracował jako nauczyciel w Andrychowie potem w Wadowickim Domu Kultury a od 1977 roku w Spółdzielni Mieszkaniowej. Równolegle pracował też jako muzyk estradowy. Od 1984 roku pracował jako redaktor w Beskidzkiej Oficynie Wydawniczej w Bielsku Białej a następnie był kierownikiem Galerii Biura Wystaw Artystycznych. W latach 1988-89 pracował fizycznie we Francji. W 1989 roku rozpoczął własną działalność gospodarczą. Był do 1996 roku viceprezesem i księgowym spółki akcyjnej. Założył Klub Pracy Twórczej„Beskidnicy”(1969), Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej (1971), Galerię Sztuki Współczesnej BWA (1987), współorganizator Klubu „Garsoniera” (1977), Muzeum Historycznego Wadowic (1987), Muzeum E. Zegadłowicza (1995). Założyciel almanachu „Beskidnicy” (1980) i „Nadskawie” (1981) oraz gazety „Nad Skawą” (1990). Jest żonaty od 1970 roku. Ma dwójkę wnuków we Francji. Utrzymuje się z kapitału. Jest także armatorem statku żeglugi śródlądowej.

Zbigniew Jurczak to już kolejny osoba chcąca kandydować na stanowisko burmistrza Wadowic w kadencji 2010 - 2014. Pozostali kandydaci to urzędująca od kilkunastu lat na stanowisku burmistrza Ewa Filipiak oraz Robert Szkutnik, kandydat komitetu wyborczego "Platforma Wyborcza".

(MG)
(zdjęcie: www.sldwadowice.org)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Za "ciepłe" przyjęcie prezesa Kaczyńskiego pod WCK grożą im zarzuty. W ich obronie stanął poseł

Rada Gminy Tomice uzupełniona. Obyło się bez wyborów

Andrychowska Młodzież Wszechpolska podsumuje warszawski Marsz Niepodległości

Sowa, Kowal i Mlak w bibliotece. Politycy Platformy Obywatelskiej spotkali się z mieszkańcami Wadowic

Trwa zbiórka pod projektem ponownej refundacji In vitro przez państwo