Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak wystawiła negatywną opinię dotyczącą projektu połączeni
Małopolska kurator oświaty przeciwko likwidacji andrychowskiej "trójki"

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak wystawiła negatywną opinię dotyczącą projektu połączenia dwóch andrychowskich szkół podstawowych "Dwójki" i "Trójki", czyli de facto, likwidacji tej drugiej.

Jak już informowaliśmy, 23 stycznia tego roku  Rada Miejska w Andrychowie zadecydowali uchwała o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów  Polskich w Andrychowie. To pomysł burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka na cięcie wysokich kosztów utrzymania placówki w której obecnie uczy się 85 uczniów, jak i powstałego problemu po rozwiązaniu w Polsce gimnazjów (trójka powstała właśnie w miejsce zlikwidowanego Gimnazjum nr 1 w Andrychowie).

Za likwidacją było 11 radnych: Roman Babski, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Zofia Moskwik, Stanisłąw Prus, Czesław Rajda, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba, Władysław Żydek. Przeciwko likwidacji było 10 radnych: Tadeusz Biłko, Jakub Guzdek, Józef Kapela, Maciej Kobielus, Krzysztof Kubień, Wiesław Mikołajek, Sławomir Nowak, Andrzej Powroźnik, Jacek Sordyl i Alicja Studniarz.

Według planów, od 1 września ta szkoła ma zostać połączona ze Szkołą Podstawowa nr 2 w Andrychowie, gdzie uczy się z kolei ponad 600 uczniów. Według pomysłodawców uchwały, dzieci nie odczują zmian, droga do szkoły też im się nie wydłuży (to w końcu sąsiednie budynki), uczyć będą ich ci sami nauczyciele.

Plany pokrzyżowała właśnie decyzja  Małopolskiej Kurator Oświaty Barbara Nowak, która wystawiła negatywną opinię co do likwidacji szkoły i połączenia „Dwójki” z „Trójką”.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ania 2020-02-25 20:03
To jest jeden wielki budynek. Uczniowie klas 4-8 z SP 2 większość zajęć mają po stronie SP3. To jest cyrk
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.