Prezydencka kampania nabiera rozpędu. Na wadowickim rynku sztabowcy zbierali podpsy poparcia Małgorzaty
Drukuj
Prezydencka kampania nabiera rozpędu. Na rynku zbierano podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Prezydencka kampania nabiera rozpędu. Na wadowickim rynku sztabowcy zbierali podpsy poparcia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w majowych wyborach prezydenckich.

Aby móc starać się o najważniejszą funkcję w kraju, trzeba zdobyć 100 tysięcy podpisów poparcia. Posłowie i sympatycy politycznych ugrupowań z Wadowic i powiatu wadowickiego ruszyli więc w teren ze  zbiórkę podpisów poparcia swoich kandydatów w majowych wyborach prezydenckich.

W sobotę (22.02) od godziny 9:00 na wadowickim rynku trwała zbiórka podpisów poparcia dla kandydatki na prezydenta RP Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wśród zgromadzonych nie zabrakło posła Marka Sowy, radnego powiatowego Sebastiana Mlaka.

Przypomnijmy, że wybory przydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie osiągnie minimum połowy poparcia, to dwa tygodnie później, w niedzielę 24 maja, przeprowadzona zostanie druga tura wyborów. Nowo wybrany prezydent złoży przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego w ostatnim dniu urzędowania ustępującego prezydenta, będzie to 6 sierpnia.

Od 5 lutego, od ogłoszenia daty wyborów, oficjalnie trwa  kampania wyborcza. Potrwa ona do północy 8 maja, potem aż do zamknięcia lokali wyborczych 10 maja obowiązywać będzie cisza wyborcza.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Pięć osób przy wigilijnym stole i zakaz przemieszczania się w czasie świąt?

Wicewojewoda Zbigniew Starzec zrezygnował ze stanowiska

Burmistrz Bartosz Kaliński przewodniczącym rady papieskiego muzeum

Były burmistrz proponuje, aby w papieskim muzeum powstał dział poświęcony pedofilii w Kościele

Każdy może anonimowo ocenić pracę andrychowskiego samorządu