Burmistrz  Edelény Oszkár Molnár i wójt Tadeusz Łopata podpisali w Lanckoronie list intencyjny doty
Lanckorona ma nowego węgierskiego partnera

Burmistrz  Edelény Oszkár Molnár i wójt Tadeusz Łopata podpisali w Lanckoronie list intencyjny dotyczący nawiązania kontaktów partnerskich pomiędzy gminą Lanckorona i węgierskim miastem Edelény.

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Gminy Lanckorona. Burmistrz Edelény Oszkár Molnár przyjechał wraz z kilkudziesięcioosobową delegacją, wśród której się znaleźli m.in. pracownicy tamtejszego magistratu  odpowiadający rangą sekretarzowi i skarbnikowi. Polską stronę reprezentował wójt Tadeusz Łopata, przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek, radny Tadeusz Wyka, sekretarz gminy Teresa Florek, skarbnik Barbara Miska, dyrektor Zespołu Zarządzania Placówek Oświatowych Zbigniew Małecki, dyrektorzy gminnych szkół oraz pracownicy urzędu.

Podpisane porozumienie ma na celu dążenie do rozwijania i wspierania spotkań między mieszkańcami, samorządami, organizacjami i stowarzyszeniami z obu miejscowości, w szczególności w dziedzinie kultury i wymiany uczniowskiej. Sygnatariusze porozumienia zaznaczyli, że wspólne spotkania winny prowadzić do wzajemnego poznania tradycji oraz pogłębienia przyjaźni obu narodów. Obaj włodarze wyrazili chęć rozpoczęcia współpracy oraz zadeklarowali przyłożenie wszelkich starań do realizacji wspólnych inicjatyw" – poinformował wójt Lanckorony Tadeusz Łopata.

Miesiąc wcześniej wójt gościł w węgierskim Edelény na zaproszenie tamtejszego burmistrza i uczestniczył w uroczystości nadania miastu patrona, którym został św. Jan Paweł II.  W trakcie tej wizyty narodziła się idea stałej współpracy pomiędzy Lanckoroną a Edelény, która została sfinalizowana  właśnie podpisaniem porozumienia w Lanckoronie.

Po podpisaniu porozumienia o współpracy przedstawiciele delegacji węgierskiej udali się do przedszkola w Izdebniku, gdzie dzieci przygotowały przedstawienie. Burmistrz Edelény ofiarował przedszkolu komplet edukacyjnych klocków, a dyrektor Teresa Łabędź wręczyła mu sadzonkę Jarzębiny na pamiątkę zawiązania współpracy polsko-węgierskiej.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 jarosław 2019-09-25 14:30
no bedzie pretekst to wyjazdow-czyli zarcia i picia na koszt podatnikow,po to te ,,partnerstwa,, , sa robione
Cytować
0 #2 M. 2019-09-26 14:11
Marnowanie pieniędzy podatników.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.