Lider Kukiz'15 po raz kolejny w ostatnim czasie zawita do Wadowic. Paweł Kukiz spotka się na wadowickim
Paweł Kukiz odwiedzi Wadowice. Będzie się tłumaczył z koalicji z PSL

Lider Kukiz'15 po raz kolejny w ostatnim czasie zawita do Wadowic. Paweł Kukiz spotka się na wadowickim rynku z mieszkańcami oraz mediami, a także parlamentarzystami i kandydatami na posłów.

Kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w niedzielę, 13 października  w pełni. W naszym okręgu wyborczym  nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki oraz suski wybierzemy  ośmiu posłów do 460 osobowego Sejmu i jednego senatora do liczącego 100 senatorów Senatu.

Znani polityce pojawiają się z tej okazji w naszym regionie. Jak informuje nas biuro prasowe posła Józefa Brynkusa, w środę (4.09) do Wadowic przyjedzie Paweł Kukiz, aby o godzinie 14:00 podczas oficjalna konferencji prasowej  przedstawić założenia wyborcze Koalicji Polskiej – Kukiz’15 i PSL oraz zaprezentować kandydatów na posłów z naszego okręgu wyborczego.

Paweł Kukiz spotka się na wadowickim rynku z mieszkańcami oraz mediami, a także parlamentarzystami i kandydatami na posłów. W trakcie konferencji prasowej oraz żywej dyskusji z uczestnikami spotkania zostanie zaprezentowany program wyborczy Koalicji Polskiej – Kukiz’15 i PSL. Będzie także możliwość zadawania pytań i rozmowy z liderem Kukiz’15 a także posłami na sejm. Na godzinę 14:30 zaplanowane zostało spotkanie i dyskusja  Kukiza z mieszkańcami Wadowic oraz okręgu 12, a także przybyłymi gośćmi.

Idziemy z list PSL, ale zachowaliśmy swoją tożsamość. - Koalicja Polska zostałą zawiązana nie dla stołków i synekur, ale w celu realizacji naszych podstawowych postulatów wyborczych. Idziemy do Sejmu z list PSL, ale zachowaliśmy swoją tożsamość jako Kukiz'15 i jak podkreśla Paweł Kukiz będziemy walczyć do ostatniej kropli krwi o zmianę systemu. Musimy przebić mur, który został stworzony w polskiej polityce po 1989 roku. Idziemy do Sejmu by walczyć o nową, lepszą Polskę dla naszych dzieci i wnuków – mówi wadowicki poseł dr hab. Józef Brynkus.

Przypomnijmy, że niedawno Polskie Stronnictwo Ludowe, czy jakby to ładniej nazwać:  Koalicja Polska Polskie Stronnictwo Ludowe Kukiz, zaprezentowała swoje listy wyborcze. Tak jak się mówiło od jakiegoś czasu, na pierwszym miejscu znalazł się poseł Józef Brynkus z Wadowic, dotychczas kojarzony z Kukiz ' 15. To efekt porozumienia  ruchu Pawła Kukiza z szefem PSL Władysławem Kisiniakiem-Kamyszem.  Pierwsze miejsce na liście PSL w naszym okręgu to dla niektórych dosyć szokująca decyzja Brynkusa, znanego dotychczas z wierności ideałom lidera Kukiz '15 Pawła Kukiza, który od początku swoje ugrupowanie lansował jako antysystemowe i mające przełamywać oporne partyjniactwo. Dla niektórych porozumienie z partią PSL to swoista polityczna zdrada i zaprzeczenie dotychczasowych ideałów.

Na drugim miejscu znalazł się Józef Kała, były starosta oświęcimski. Lokalnym akcentem na trójce jest policjant Dawid Herbut z Kalwarii Zebrzydowskiej, jeden z kandydatów na burmistrza tego miasta w ostatnich wyborach. Na miejscu czwartym znalazł się  Grzegorz Zawadzki z Brzeszcz, zaś na piątym Maria Dębińska z Juszczyna.

Szóstka to również lokalny akcent, czyli społeczniczka, współzałożycielka stowarzyszenia Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie i nauczycielka z Wadowic Katarzyna Gołąb. Dotychczas próbowała kilkukrotnie szczęścia w kandydowaniu do samorządu, jednak na razie bez powodzenia.

Na miejscach od 7 do 14 znaleźli się Renata Bedra z Jawiszowic, Sylwia Michalec, Marek Sikora, była burmistrz Jordanowa Iwona Bilska, Dorota Pająk, Magdalena Bolek i Daniel Kierpiec.

Na miejscu 15. znowu lokalny akcent, czyli Andrzej Górecki, wicestarosta powiatu wadowickiego w ostatniej kadencji. Na ostatnim miejscu na liście znalazł się  Miłosz Motyka z Myślenic.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 roman 2019-09-03 19:02
byla okazja dac im calej trojce po 50 batow na wadowickim rynku,zdrajcy
Cytować
+8 #2 Nie dla PO PSL SLD 2019-09-03 20:47
Nie chcemy takich polityków w Wadowicach.
Układ PO PSL SLD jest fatalny, dlatego nie głosuje na nich.
Ich bajery są daremne i niewiarygodne.
Nie chce ich widzieć.
Cytować
+3 #3 Alfred 2019-09-04 09:26
KaPSeL w Wadowicach :D Brynkus już posłem nie będzie. Tak się kończą kariery karierowiczów :D PaPa!
Cytować
+2 #4 Mateusz Ziółko 2019-09-04 10:59
Głosujcie na mnie. Ja wam zrobię kampanię. Mam euro prosto z Niemiec i ich fundacji. Fundacja Batorego i sam Soros też coś sypną, także głosujcie na mnie. Pora by Polską wreszcie rządzili prawnicy i kasta a nie naród. A jeśli już naród to przynajmniej niemiecki a nie jakieś polaki cabulaki. Głosujcie na mnie. Darmowe in-vitro, darmowa antykoncepcja, darmowa aborcja, darmowe zioło, wszystko refundowane, tylko najpierw złupię was do zera polaczki. Głosujcie na mnie w październiku.
Cytować
+3 #5 555 2019-09-04 19:49
Byle załapać się na dotacje z budżetu i przetrwać przy korycie nawet z diabłem weszliby w układ (program,honor, odpowiedzialnoś ć obywatelska to dla nich jedna wielka ściema) - oto i cała prawda o polskiej polityce
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.