Nikt nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego miasto chce zmiany przebiegu południowej części planowanej ob
Nikt  nie potrafi wytłumaczyć, po co zmieniany jest przebieg południowej obwodnicy Wadowic

Nikt nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego miasto chce zmiany przebiegu południowej części planowanej obwodnicy Wadowic. Opozycja ma podejrzenia, że burmistrz Bartosz Kaliński chce w ten sposób usprawiedliwić wymianę działek z jednym z przedsiębiorców...

Nie da się ukryć, że południowa obwodnica Wadowic rozładowałaby korki, jakie tworzą się codziennie a zwłaszcza w weekendy na wadowickich ulicach i drodze krajowej nr 28 i 52 w kierunku Suchej Beskidzkiej i Krakowa. Odetchnęliby kierowcy a także mieszkańcy Osiedli Kopernika i dolnej części Osiedla Pod Skarpą. Mówi się o tym od lat, władze Wadowic również od lat obiecują taką arterię.

Jak już informowaliśmy niedawno, radny Tomasz Korzeniowski w maju tego roku podczas sesji  Rady Miejskiej w Wadowicach dopytywał właśnie o budowę obwodnicy o parametrach drogi krajowej od ronda generała Okulickiego przy moście na Skawie do ulicy Zegadłowicza. W odpowiedzi, ówczesny sekretarz gminy Marek Brzeźniak odpowiedział radnemu, że od 2017 roku są prowadzone prace projektowe obwodnicy i dopiero po ich zakończeniu oraz uzyskaniu ostatecznego zezwolenia na realizację tej inwestycji możliwe będzie przejęcie terenów pod planowaną inwestycję oraz na zabezpieczenie środków w budżecie na ten cel.

Tymczasem jak w sensacyjnym tonie poinformował również niedawno jeden z wadowickich portali mocno sprzyjający obecnym władzom, firma GPDT sp z o.o, która miała wykonać projekt zlecony jeszcze przez poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego, odmówiła jego realizacji. Podobno ustalona trasa nie była też zgodna z wytycznymi Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad i nie mogła być włączona do dróg krajowych jako obwodnica.

Były włodarz gminy Mateusz Klinowski ma na ten temat trochę inne zdanie i zarzuca kłamstwa w tekście. Wystąpił do burmistrza Bartosza Kalińskiego z interpelacją w tej sprawie.

Nie jest prawdą, że projekt był nierealny a firma nie chciała go realizować. Najprawdopodobniej zawalił burmistrz Bartosz Kaliński, nie zgadzając się na przesuniecie terminu finalnego projektu, wymagającego uzyskania dodatkowej dokumentacji – mówi nam Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach.

Tymczasem władze Wadowic dosyć nieoczekiwanie przystąpiły  jednocześnie do prób zmiany studium,  które zostało już uchwalone w ubiegłym roku dla całej gminy i zawierało wyznaczony przebieg obwodnicy, proponując zmianę jej przebiegu. Według opozycji bardzo dziwnie to wygląda...

Nieoczekiwanie burmistrz Bartosz Kaliński postanowił przesunąć przebieg wyznaczonej przeze mnie obwodnicy i wyznaczyć go pośrodku działek nad Skawą, które zostały przeze mnie zaplanowane jako tereny rekreacyjne. Oznacza to, że gdyby kiedyś doszło do realizacji obwodnicy, nie tyko nie uda się tam już zbudować toru rowerowego, czy kolejnych błoń nad Skawą, ale swoją funkcję jako teren wypoczynkowy stracą również istniejące błonia na Wenecji - ruchliwa obwodnica będzie bowiem zaraz po drugiej stronie rzeki i z odpoczynku nici – mówi Mateusz Klinowski.

Podczas niedawnych obrad Komisji Inicjatyw Gospodarczych, opozycyjni radni próbowali dowiedzieć się o powody zmiany przebiegu południowej części obwodnicy. Nikt, łącznie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach Piotrem Hajnoszem, nie był w stanie sensownie tego wytłumaczyć, a także ustalić autora propozycji zamiany. Podobne pytania padły też na piątkowej (30.08) sesji rady. Również pozostały bez odpowiedzi...

Nikt nie potrafił wytłumaczyć nam, radnym, dlaczego dokonywana jest zmiana studium. Opowiadano, że nowa droga ma być wyższej kategorii, albo że taki przebieg ustalono z GDDKiA - ale szybko wykazaliśmy, że to nieprawda. Wobec tego, że za zmianę przebiegu obwodnicy nikt nie chce brać odpowiedzialności, projekt został w ogóle wycofany z obrad. Pozostają tylko domysły, że albo jest to kolejny wzięty z sufitu pomysł niekompetentnego burmistrza, albo nieudolna próba ratowania się przed zarzutem złamania prawa przy głośnej ostatnio wymianie działek. Przecież przed pewną galerią handlową Kaliński pozyskał fragment parkingu, rzekomo żeby przeprowadzić nim obwodnicę... – dodaje Mateusz Klinowski.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia tego roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, bez wiedzy obecnych radnych, zaakceptował uchwałę nr XXXII/318/2014 (sprzed kilku lat, uchwaloną jeszcze przez zupełnie inny skład rady!) dotyczącą wymiany działki (ma na niej powstać restauracja KFC) z prywatnym przedsiębiorcą w zamian za wąski pas terenu oraz dwa nieduże mieszkania. Jak tłumaczył włodarz w sprzyjających mu "Pudelkowych" mediach, ta działka rzekomo była potrzebna gminie właśnie na planowaną południową obwodnicę Wadowic...


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+29 #1 Ada to nie wypada 2019-09-02 13:40
Jak to po co? Aby przebiegała po parkingu Galerii Błonie ;)
Cytować
+31 #2 Dzidka 2019-09-02 13:50
Ale to śmierdzi...
Cytować
+3 #3 bzdury 2019-09-02 14:18
Panie Guzik - prosta sprawa. Proszę wstawić plan przebiegu obwodnicy wg Klinowskiego. Jeśli to ten sam plan, który przedstawił na spotkaniu z mieszkańcami to przebiega pod oknami budynków i idzie PO OBECNEJ DRODZE PRZY STADIONIE. Ta druga służy kosztającym ze stadionu a nie TIROM.
Cytować
-24 #4 Odpowiedź 2019-09-02 14:42
1. Po pierwsze Pan Mateusz Klinowski w swoim wpisie na facebooku używa stwierdzenia #szkodnikzŁącza n - obecny burmistrz nie pochodzi z Łączan, jest to obszar pochodzenia żony !!! Tym samym pokazuje swój brak wiedzy oraz promuje nieprawdziwe informacje.


Cytuję Ada to nie wypada:
Jak to po co? Aby przebiegała po parkingu Galerii Błonie ;)


2. A po to iż jak zoabczymy jak szeroka jest droga idąca od ronda w stronę Ekonomika to logicznie myślący człowiek od razu widzi że potrzeba bardzo szerokiego pasa którego brakuje i tylko dokupiony fragment parkingu rozwiązuje na tym odcinku ten problem.

3. Pan Klinowski budował drogę o charakterze osiedlowym, Pan Kaliński drogę która spełnia wymagania: szerokości, nośności i indeksu prędkości. TO BARDZO DUŻA RÓŻNICA !
Cytować
+7 #5 bzdury bzdur 2019-09-02 14:42
Obwodnica jest przy Biedronce, PKP, dworcu autobusowym, Maspexie, chińskim sklepie, Ekonomiku, blokach TBS. Czy to oznacza, że nikt nie jest z tych miejsc w stanie korzystać????

Bardzo dobrze, gdyby obwodnica była przy stadionie, bo gdzie miałaby być? Obok drogi przy stadionie? Będziemy budować drogę koło drogi? Co to w ogóle za bzdurne pomysły!
Cytować
-6 #6 bzdury 2019-09-02 15:02
Cytuję bzdury bzdur:
Obwodnica jest przy Biedronce, PKP, dworcu autobusowym, Maspexie, chińskim sklepie, Ekonomiku, blokach TBS. Czy to oznacza, że nikt nie jest z tych miejsc w stanie korzystać????

Bardzo dobrze, gdyby obwodnica była przy stadionie, bo gdzie miałaby być? Obok drogi przy stadionie? Będziemy budować drogę koło drogi? Co to w ogóle za bzdurne pomysły!

człowieku spojrzyj na projekt. Chcesz puścić 12 tyś pojazdów na dobę po obecnej drodze obok stadionu? a stadion obudować ekranem? bez parkingu? Chcesz biegać po stadionie i wdychać spaliny pojazdów? Obwodnica powinna iśc starym torowiskiem a nie pod bramą stadionu. W dodatku z dużym zakrętem ( niezgodnym z parametrami jakim muszą podlegać obwodnice). Odsuń politykę na bok, spojrzyj ponad podziałąmi.
Cytować
-13 #7 AntyKomuch 2019-09-02 15:24
Cytuję bzdury:
Cytuję bzdury bzdur:
Obwodnica jest przy Biedronce, PKP, dworcu autobusowym, Maspexie, chińskim sklepie, Ekonomiku, blokach TBS. Czy to oznacza, że nikt nie jest z tych miejsc w stanie korzystać????

Bardzo dobrze, gdyby obwodnica była przy stadionie, bo gdzie miałaby być? Obok drogi przy stadionie? Będziemy budować drogę koło drogi? Co to w ogóle za bzdurne pomysły!

człowieku spojrzyj na projekt. Chcesz puścić 12 tyś pojazdów na dobę po obecnej drodze obok stadionu? a stadion obudować ekranem? bez parkingu? Chcesz biegać po stadionie i wdychać spaliny pojazdów? Obwodnica powinna iśc starym torowiskiem a nie pod bramą stadionu. W dodatku z dużym zakrętem ( niezgodnym z parametrami jakim muszą podlegać obwodnice). Odsuń politykę na bok, spojrzyj ponad podziałąmi.


Nie dyskutuj w ogóle z cieniasem pod nickiem "bzdury bzdur". To jakiś nasłaniec Klinowskiego żeby swoje chore wizje głosić. Na pohybel wam towarzysze, wasz pierwszy sekretarz już nie rządzi.
Cytować
+15 #8 bajki i brednie 2019-09-02 15:30
Cytuję Odpowiedź:
1. Po pierwsze Pan Mateusz Klinowski w swoim wpisie na facebooku używa stwierdzenia #szkodnikzŁączan - obecny burmistrz nie pochodzi z Łączan, jest to obszar pochodzenia żony !!! Tym samym pokazuje swój brak wiedzy oraz promuje nieprawdziwe informacje.


Cytuję Ada to nie wypada:
Jak to po co? Aby przebiegała po parkingu Galerii Błonie ;)


2. A po to iż jak zoabczymy jak szeroka jest droga idąca od ronda w stronę Ekonomika to logicznie myślący człowiek od razu widzi że potrzeba bardzo szerokiego pasa którego brakuje i tylko dokupiony fragment parkingu rozwiązuje na tym odcinku ten problem.

3. Pan Klinowski budował drogę o charakterze osiedlowym, Pan Kaliński drogę która spełnia wymagania: szerokości, nośności i indeksu prędkości. TO BARDZO DUŻA RÓŻNICA !


Nie masz zupełnie pojęcia, o czym piszesz.

1. Bartosz Kaliński mieszka w Łączanach. Co z tego, że stamtąd nie pochodzi?

2. Przejęta przez Kalińskiego działka to fragment parkingu pod galerią Stokrotka i NIGDY nie będzie tam żadnej obwodnicy, bo oznaczałoby to konieczność likwidacji tej galerii.

3. W obecnym studium uchwalonym wg pomysłów Klinowskiego jest wpisana droga ruchu przyspieszonego - czyli po prostu obwodnica. Kaliński niczego innego nie proponuje.

A przede wszystkim Klinowski drogę budował (zlecił projekt), Kaliński właśnie zniszczył ten pomysł. TO BARDZO ISTOTNA RÓŻNICA!
Cytować
-5 #9 Odpowiedź 2019-09-02 15:47
Cytuję bajki i brednie:
Cytuję Odpowiedź:
1. Po pierwsze Pan Mateusz Klinowski w swoim wpisie na facebooku używa stwierdzenia #szkodnikzŁączan - obecny burmistrz nie pochodzi z Łączan, jest to obszar pochodzenia żony !!! Tym samym pokazuje swój brak wiedzy oraz promuje nieprawdziwe informacje.


Cytuję Ada to nie wypada:
Jak to po co? Aby przebiegała po parkingu Galerii Błonie ;)


2. A po to iż jak zoabczymy jak szeroka jest droga idąca od ronda w stronę Ekonomika to logicznie myślący człowiek od razu widzi że potrzeba bardzo szerokiego pasa którego brakuje i tylko dokupiony fragment parkingu rozwiązuje na tym odcinku ten problem.

3. Pan Klinowski budował drogę o charakterze osiedlowym, Pan Kaliński drogę która spełnia wymagania: szerokości, nośności i indeksu prędkości. TO BARDZO DUŻA RÓŻNICA !


Nie masz zupełnie pojęcia, o czym piszesz.

1. Bartosz Kaliński mieszka w Łączanach. Co z tego, że stamtąd nie pochodzi?

2. Przejęta przez Kalińskiego działka to fragment parkingu pod galerią Stokrotka i NIGDY nie będzie tam żadnej obwodnicy, bo oznaczałoby to konieczność likwidacji tej galerii.

3. W obecnym studium uchwalonym wg pomysłów Klinowskiego jest wpisana droga ruchu przyspieszonego - czyli po prostu obwodnica. Kaliński niczego innego nie proponuje.

A przede wszystkim Klinowski drogę budował (zlecił projekt), Kaliński właśnie zniszczył ten pomysł. TO BARDZO ISTOTNA RÓŻNICA!


Weź człowieku nie opowiadaj bajek

Firma GPDT sp z o.o nie wykonała projektu dla gminy, którą zlecił poprzedni burmistrz Mateusz Klinowski. Umowę w tej sprawie została podpisana w kwietniu 2017 roku, a firma miała 450 dni na wykonanie projektu drogi. W toku prac wyszło że ta droga nie spełniała wymagań akceptowalności przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Gdyby było tak kolorowo jak piszesz to Klinowski nie musiałbym tam bawić się z drogą osiedlową tylko od razu realizowałby projekt z grubej rury, a jego przetarg był tylko na kwotę 289 911 zł i by możliwa była tam obwodnica potrzeba było się dogadać z inwestorem w kwestii wykupu tego terenu.

Nie trzeba galerii likwidować bo inwestor otrzymał w zamian działkę od strony mostu. Inwestor traci tylko fragment parkingu, który obecnie dzierżawi.
Cytować
+9 #10 fakty24pl 2019-09-02 17:37
A CO TUTAJ TŁUMACZYĆ??? sprawa jest ewidentna!!! Oby to ostatnia taka akcja z zamianami czy odrolnieniami i przekształcenia mi. UM niech się do końca kadencji zajmie budową nowych dróg, remontem starych nawierzchni to nie będzie nikt szukał wałów!!!
Cytować
-1 #11 bzdury 2019-09-02 19:42
Załamać się można jak się czyta te wpisy. Odmrozicie sobie uszy byle postawić na swoim. Obwodnica musi mieć odpowiednie parametry i być oddalona od stadionu. I aby tak było musiała być zamiana działek ( lub wykup). Na szczęście czas Klinowskiego minął i stadion pozostanie stadionem a obwodnica pójdzie w oddali.
Cytować
+5 #12 iump 2019-09-02 20:06
kasa kasa i kasa ktoś zarobi
Cytować
+2 #13 Volkswagen 2019-09-02 20:44
Propaganda propaganda propaganda.

..." ruchliwa obwodnica będzie bowiem zaraz po drugiej stronie rzeki i z odpoczynku nici – mówi Mateusz Klinowski."

Obwodnica będzie 120 metrów od błoni. I 110 metrów od wejscia na stadion. W projekcie Klinowskiego obwodnica przechodzi 15 metrów od wejscia na stadion. Idealnie - wprost z boiska wychodzić na obwodnicę. I biegać w smrodzie tysięcy pojazdów.
Cytować
+4 #14 Pytamy 2019-09-02 21:36
Cytuję bajki i brednie:


3. W obecnym studium uchwalonym wg pomysłów Klinowskiego jest wpisana droga ruchu przyspieszonego - czyli po prostu obwodnica. Kaliński niczego innego nie proponuje.

A przede wszystkim Klinowski drogę budował (zlecił projekt), Kaliński właśnie zniszczył ten pomysł. TO BARDZO ISTOTNA RÓŻNICA!


CHŁOPIE to dlaczego GPDT sp z o.o nie wykonała projektu dla gminy, którą zlecił poprzedni burmistrz Mateusz Klinowski ???

Umowę w tej sprawie została podpisana w kwietniu 2017 roku, a firma miała 450 dni na wykonanie projektu drogi.

DLATEGO skończ pisać BAJKI !
Cytować
0 #15 mieszkaniec 2019-09-02 23:42
"CHŁOPIE to dlaczego GPDT sp z o.o nie wykonała projektu dla gminy, którą zlecił poprzedni burmistrz Mateusz Klinowski ???"

Z tego, co pisze Klinowski wynika, że firma wykonała projekt i był on zaakceptowany przez GDDKiA.
Cytować
+3 #16 Do mieszkaniec 2019-09-02 23:57
Cytuję mieszkaniec:
"CHŁOPIE to dlaczego GPDT sp z o.o nie wykonała projektu dla gminy, którą zlecił poprzedni burmistrz Mateusz Klinowski ???"

Z tego, co pisze Klinowski wynika, że firma wykonała projekt i był on zaakceptowany przez GDDKiA.


Dlatego pokazał ZERO dowodów potwierdzającyc h ten stan rzeczy. Przetarg był tylko na kwotę 289 911 zł - to gdzie w takim razie jest ten MITYCZNY projekt ??? Dlaczego Pan Klinowski się nim nie pochwalił wrzucając do wglądu wszystkim mieszkańcom

Proste pytania, proste odpowiedzi...
Cytować
-1 #17 Xxx 2019-09-03 08:46
Gdzie CBA
Cytować
+3 #18 Historyk 2019-09-05 18:51
Jak to było z tą Obwodnicą Wadowic?

W 2008 roku Ewka zrobiła MPZP i zleciła projekt obwodnicy. Wydano na to 525 tys zł. a projekt wykonała firma Projektowanie techniczne dróg lotnisk i ulic PROULID s.c.
Rozpoczęło się wykupywanie działek pod projekt (zrzut z MPZP na dole pod linkiem).
Projekt ten dawał drodze kategorię G - drogi krajowej (G) którą mozna właczyć i predkosc projektową 60 km/h. Dawalo to możliwosc po budowie przemianowanie odcinka na drogę krajową, oddanie jej w zarząd GDDKiA i to GDDKiA była by odpowiedzialna za jej późniejsze remonty i utrzymanie. Putka i Zegadłowicza stałyby się drogami gminnymi.
Brakowalo tylko działki należącej do Frączka.... i tu się zaczyna.

No więc w 2014 roku Ewa Filipiak podejmuje Uchwałe - Frączek odda działke pod obwodnice a w zamian dostanie działke przy Rondzie. Dodatkowo F. ma zakupić i przekazać dla Gminy dwa mieszkania dla mieszkancow z tego domu socjalnego przy rondzie i doplacic 180 tys zł. Dodatkowo - gmina z punktu widzenia miasta odzyskala tereny dla siebie wazne na rzecz terenow dla siebie nieistotnych - bo gmina sama nie moze wybudowac tam niczego komercyjnego. Umowa czy biznesowo dobra? Nie wiem, zamiana dzialek kosztuje, budynek trzeba wyburzyc, mieszkania trzeba bylo kupic (a przez 4 lata staly puste). Z punktu widzenia biznesowego srednio oplacalne. A zwlaszcza z takimi problemami.

Uchwala przechodzi pod glosowanie i zostaje przyjęta, Mateusza K. na tej sesji oczywiscie nie było...

Podczas zbierania podpisow poparcia dla Klinowskiego, ten co jest zbiera zostaje wyproszony z restauracji Ogrodowa podczas koncertu. Ogrodowa nalezy do Fraczka.

I wracamy do 2014 - Klinowski wygrywa wybory. Zaczynaja się afery z Ogrodowa (ktora nalezy do Fraczka), Klinowski nie przedluza koncesji, kombinuje z odleglosciami od szkoly itp itd - znana sprawa (aktualnie w sądzie co być moze skonczy sie kosztami dla Gminy - bo nie dotrzymal ustawowych terminow wydania pozwolenia - doktor prawa... buhahaha). Czy za wywalenie z Ogrodowej nie mamy Ogrodowej? Czy za wywalenie z Ogrodowej mamy "aferę obwodnicową" i nie mamy nadal obwodnicy? Kazdy niech sam sobie odpowie.

2015 do 2018 - Uchwala lezy w biurku, niewykonana. Co ciekawe też - miał 4 lata na jej wycofanie. Dlaczego tego nie zrobil? Przeciez mogł. Ano dlatego ze skoro F. zakupił już mieszkania i poniósł koszty to teraz Klinowski musiałby zaplacic odszkodowanie Fraczkowi. Tym samym narazil by gminę na nastepne koszty. Wizerunkowo by to nie wygladalo za dobrze prawda?

No ale Doktor Prawa obwodnice obiecał. Wiec co teraz? Uchwaly nie wykona bo wiecie co (Ogrodowa...) a Fraczek ma jeden z brakujących puzzli - działki pod drogę. Mysli mysli i wymyslił - ominiemy Frączka działke i puścimy ją bo sladzie ulicy Błonie olewając MPZP (Plan zagospodarowani a). Ale co to? Bez działki frączka nie wepchnie tam drogi klasy Drogi Krajowej. Wpada na pomysł wybudowania drogi klasy Z-D bo jest za wąsko... A co to takiego tak droga Z-D?

Ano taki twór jak droga osiedlowa/dojaz dowa. Czyli 30 km/h i ograniczenie do 3.5t. Polecam Wikipedię. Zleca to firmie w 2017 roku jako nowy projekt za który zaplacilismy ponad 220 tyś zł. Więc zamiast Obwodnicy dostalibyśmy drogę "osiedlową".

W SIWZ to widać: https://bip.malopolska.pl/umwadowice,a,1297506,wadowice-wykonanie-projektu-technicznego-srodmiejskiej-ulicy-obwodowej-laczacej-rondo-gen-l-okulicki.html


Czyli ruch tranzytowy i TIRy nadal latałyby pod Skarpą i ul. Putka a moze część osobówek pojedzie "na skróty". GDDKia tej drogi nie przejmie bo nie ma parametrów Dorgi krajowej - czyli mamy kolejną drogę do utrzymania i remontowania. Dodatkowo wydanie kupy kasy na kolejne wykupieie gruntów, zmianę MPZP, wybudowanie drogi na terenach rekreacyjnych, przkladanie instalacji wod-kan itp. Kilka milionow kosztowala by nas ta "krucjata" Mateusza.

Ten temat podniosl juz ten sam Pan Tomasz Korzeniowski - 10.05.2017 roku - ciekawe czy Klinowski mu wogóle odpowiedział - link do interpelacji w tej sprawie:

https://bip.malopolska.pl/e,pobierz,get.html?id=1629485

Na szczęscie firma w tym zalozeniu Klinowskiego nie byla w stanie wykonac projektu i wycofala się z niego w 2019r.

Klinowski przegyrwa wybory. Przychodzi Kalinski ktory ani mysli sądzic sie z Fraczkiem w przypadku wycofania uchwały. Wyciaga ja z szuflady i robi to co do Burmistrza nalezy - wykonuje ja. Zaraz glos podnosi Klinowski, Brynkus. Brynkus składa zawiadomienie do CBA bo sam zapewne nie rozrysowal sobie tej sprawy. Panie Brynkus - dziwi mnie ze Pan tak dal sie zrobic....

A oto link do grafiki porownawczej jak to wygladalo wg MPZP a jak wygladalo "Na Klina".

https://ibb.co/RY29jNy

Tak to wyglada jak poskladacie sobie puzzle w calosc - nic bardziej dziwnego tylko rozgrywki pewnego malostkowego czlowieka przez ktorego cierpimy my wszyscy. Zreszta nie pierwszy raz....
Cytować
+1 #19 Volkswagen 2019-09-05 20:29
Historyk - dziekuję za ten wpis.
Cytować
+2 #20 Andrzej 2019-09-06 08:40
A Klinowski znowu sieje zament. Ten jego pomysł z "obwodnicą" to był pomysł na drogę dla "rowerów" pod oknem mieszkańców. Gość nie ma zielonego pojęcia o drogach, bo jeździ tylko na rowerku. Ciągle tylko krytykuje, a sam niewiele zdziałał.
Cytować
+2 #21 Anonim 2019-09-06 10:59
Brawo Andrzej niech kupi sobie hulajnoga elektryczna a nie dyskutuje o drogach... 6e9
Cytować
+1 #22 ds 2019-09-06 16:12
Przepraszam.Czy ta obwodnica będzie się kończyć na zakorkowanym moście?Czy może powstanie nowy most na skawie.Jeśli to pierwsze to rozwiązanie rodem z Monty Pythona.
Cytować