Regionalna Izba Obrachunkowa nie dopatrzyła się nieprawidłowości w przeprowadzeniu sesji Rady Miejski
RIO: Absolutorium dla burmistrza Kalińskiego zgodne z prawem. Klinowski: To scenariusz Barei

Regionalna Izba Obrachunkowa nie dopatrzyła się nieprawidłowości w przeprowadzeniu sesji Rady Miejskiej w Wadowicach w sprawie absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza  Kalińskiego. Naruszenie prawa do RIO zgłosił opozycyjny Klub Radnych Wolne Wadowice.

W czerwcu tego roku Klub Radnych Wolne Wadowice będący opozycją do rządzącego Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Wadowicach zawiadomił Regionalną Izbę Obrachunkową o możliwości złamania prawa przez przewodniczącego rady Piotra Hajnosza. Radni zarzucili przewodniczącemu rady, że złamał uchwałę RM i zwołał sesję dwa tygodnie wcześniej, czym de facto pozbawił możliwości zabrania na sesji głosu i wzięcia udziału w dyskusji. Według nowej ustawy, każdy, kto chciałby zabrać głos, powinien złożyć w tej sprawie pisemne zgłoszenie do przewodniczącego rady, poparte odpowiednią ilością podpisów: w gminach do 20 tysięcy mieszkańców wymagane jest poparcie co najmniej 20 osób, natomiast w gminach powyżej 20 tysięcy mieszkańców, takich jak Wadowice – co najmniej 50 osób.

Na sesji, która odbyła się 5 czerwca 14 radnych obecnych na sesji jednogłośnie przegłosowało wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Opozycyjni radni z Mateuszem Klinowskim na czele zbojkotowali obrady. Klub Radnych Wolne Wadowice skierował wniosek o stwierdzenie nieważności uchwał podjętych według nich z naruszeniem prawa podczas tej sesji, m.in. właśnie wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Kalińskiego.

Po dwóch miesiącach Regionalna Izba Obrachunkowa wydała w tej sprawie orzeczenie, gdzie oddaliła skargę opozycyjnych radnych. RIO uznało, że przewodniczący rady Piotr Hajnosz działał zgodnie z prawem, w tym ustawą o samorządzie, a także statutem gminy Wadowice. RIO uznało, że przewodniczący przygotowuje i zwołuje sesje zwyczajne kierując się przyjętym ramowym planem pracy rady. W wyjątkowych przypadkach, o ile jest to podyktowane koniecznością, przewodniczący zwołuje jednak zaplanowaną sesję w innym terminie, bądź zwołuje sesję nie ujętą w planie pracy. Z taką sytuacją Wadowice miały do czynienia właśnie 5 czerwca, a Hajnosz nie złamał prawa.

Jeden z autorów skargi tradycyjnie już nie zostawia suchej nitki na decyzji Regionalnej Izby Rachunkowej.

Wojewoda i Rio w swojej mądrości uznali, że Rada Miejska nie musi przestrzegać własnych uchwał, a prawo mieszkańców do zadawania burmistrzowi pytań ustępuje przed wolą przewodzącego Rady Piotra Hajnosza. Co ciekawe, uzasadniali to tym, że zwołanie sesji 3 tygodnie wcześniej niż wcześniej uchwalono było konieczne, żeby burmistrz mógł w niej uczestniczyć, co było konieczne, żeby ktoś mógł zadać mu pytania, których z uwagi na to pośpieszne zwołanie sesji nikt nie mógł mu zadać. Logiczne, prawda? Nie miało też znaczenia, że w sesji nie mogło uczestniczyć aż 7 radnych opozycji. Rio stwierdziła, że przecież 14 mogło, co stanowi jakiś argument, ale nie wiem jaki. Jak widać, życie w państwie rządzonym przez PiS przypomina filmy Stanisława Barei - znów mamy PRL – mówi nam Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 EKO 2019-08-12 14:26
Odpad to odpad. Sory, taki mamy klimat.
Odpady zawozi się na śmietnik.
Cytować
-3 #2 Kinderek 2019-08-12 14:29
Pogratulowac tylko tym 8k wyborcom. Taki rzad jaki wyborca.
Cytować
+2 #3 gonzo 2019-08-12 15:07
za klina było jakoś czyściej w tych WADOWICACH a teraz to syf kiła czy radny uryna nie widzi
Cytować
0 #4 pfff 2019-08-12 16:06
chciał bym teraz żeby ktokolwiek z 8 k idiotów
Poszedł do urzędu i spróbował załatwić jakkolwiek sprawę ? Że nie wspomnę o widzeniu się z wieśniakiem z łączan
Idźcie i zobaczcie coś cie ludziom zrobili matoły
Cytować
+2 #5 nagg 2019-08-12 16:08
Klinowski zapomniałeś już ile to spraw sądowych przegrałeś gdy byleś burmistrzem? To byłby czasy jak z Barei.
Cytować
-1 #6 Mieszkaniec 2019-08-12 16:22
Cytuję nagg:
Klinowski zapomniałeś już ile to spraw sądowych przegrałeś gdy byleś burmistrzem? To byłby czasy jak z Barei.


A ile wygrał? Na tym polega praca prawnika, że cześć spraw się przegrywa, a cześć wygrywa. Można się czepiać Klina, ale swoją pracę wykonywał dobrze i Wadowice szły do przodu. I nie było wreszcie układów, ale widać wadiwiczanie, czy raczej kleczanie i chocznianie za nimi zatęsknili...
Cytować
0 #7 Pier....lisz 2019-08-12 17:05
Cytuję Mieszkaniec:
Cytuję nagg:
Klinowski zapomniałeś już ile to spraw sądowych przegrałeś gdy byleś burmistrzem? To byłby czasy jak z Barei.


A ile wygrał? Na tym polega praca prawnika, że cześć spraw się przegrywa, a cześć wygrywa. Można się czepiać Klina, ale swoją pracę wykonywał dobrze i Wadowice szły do przodu. I nie było wreszcie układów, ale widać wadiwiczanie, czy raczej kleczanie i chocznianie za nimi zatęsknili...


Do dupy szły a nie do przodu. Gówno a nie samorząd widziałeś jak działa. Wadowice to wiocha i to w duzej mierze przez klina.
Cytować
+3 #8 Jeden z 8k 2019-08-12 17:08
Cytuję pfff:
chciał bym teraz żeby ktokolwiek z 8 k idiotów
Poszedł do urzędu i spróbował załatwić jakkolwiek sprawę ? Że nie wspomnę o widzeniu się z wieśniakiem z łączan
Idźcie i zobaczcie coś cie ludziom zrobili matoły

Ty Wąski? A po co tu biegać do urzędu ? Skończyły ci się tam układy to nie masz po co biegać? Ta część - te 8 tysiecy dała wyraz w wyborach co sądziła o przeszłej władzy.A ty żyjesz ewidentnie przeszłością. Poza tym z takimi błędami w piśmie polecam jakieś korepetycje z j.polskiego, żadnym układem nic więcej nie ugrasz;) I pozostanie ci tylko pisanie głupot na forach:)
Cytować
-6 #9 pfff 2019-08-12 17:51
Cytat:
Ty Wąski? A po co tu biegać do urzędu ? Skończyły ci się tam układy to nie masz po co biegać? Ta część - te 8 tysiecy dała wyraz w wyborach co sądziła o przeszłej władzy.A ty żyjesz ewidentnie przeszłością. Poza tym z takimi błędami w piśmie polecam jakieś korepetycje z j.polskiego, żadnym układem nic więcej nie ugrasz;) I pozostanie ci tylko pisanie głupot na forach:)
Te Cwelu? POkaż mi chociaż jeden układ i jedną szkodę dla miasta którą zrobił Mateusz chociaż jedną pajacu ? Albo jakie były układy za jego kadencji ? Czym się posłużysz wymyślonym kłamstwem jak płaski a może niewidocznym nie jawnym audytem ?
Ciekawe co jeszcze matole wymyślisz
A do urzędu nie chodzisz Bo wieśniaka w pracy wiecznie nie ma i sam zapewne jesteś częścią układu który obecnie sprawuje i niszczy miasto
Bo na miasto 8k idiotów którzy zagłosowali z głupoty i z kłamstwa raczej nie zasługujesz
Idź sprzątać śmieci które teraz miasto oblegają bo śmierdzisz tak jak one !!!
W przeciwieństwie do pewnego bloga tutaj jest prawda wiec jak widzisz głupoty piszesz ty CWElu
Cytować
-9 #10 pfff 2019-08-12 18:13
Trzeba dodać ze ludzie którzy przychodzą tu mącić i pisać głupoty to płaskie ścierwa albo chorzy psychicznie ludzie którzy trollują i specjalnie zamęt robią .
Tylko po co bo chcemy mieć miasto bez śmieci!!?
Cytować
+6 #11 Koko 2019-08-12 19:32
Scenariusz Barei to mierzenie odległości
do Ogrodowej
Cytować
+6 #12 Pier....lisz 2019-08-12 21:16
do pfff
Cewl to był Twój stary pod celą. A Klinowski gówno zrobił i skoro go bronisz to znaczy, żeś mongoł i twój stary strzelił ślepakiem.
Cytować
-12 #13 pfff 2019-08-12 22:32
Cytat:
Cewl to był Twój stary pod celą. A Klinowski gówno zrobił i skoro go bronisz to znaczy, żeś mongoł i twój stary strzelił ślepakiem.
Odpowiedz na pytanie pajacu jeden a nie zmieniasz nicki i trolujesz
Co frajerze zabrakło argumentów
Ciebie w kapuście znaleźli albo lepiej w tych śmieciach co teraz powstały w miescie przez wieśniaka z łączan
Tyle jesteś wart tyle co kupa w śmietniku
PEwnie jesteś chory umysłowo idź na blog płaskiego !!
Cytować
+12 #14 Kinderek 2019-08-12 23:12
A gdzie obrońca Cukierek Cabak? Wakacje? Nic nie broni kalinskiego
Cytować
-3 #15 Jonatan 2019-08-13 06:44
Cytuję pfff:
Cytat:
Ty Wąski? A po co tu biegać do urzędu ? Skończyły ci się tam układy to nie masz po co biegać? Ta część - te 8 tysiecy dała wyraz w wyborach co sądziła o przeszłej władzy.A ty żyjesz ewidentnie przeszłością. Poza tym z takimi błędami w piśmie polecam jakieś korepetycje z j.polskiego, żadnym układem nic więcej nie ugrasz;) I pozostanie ci tylko pisanie głupot na forach:)



Te Cwelu? POkaż mi chociaż jeden układ i jedną szkodę dla miasta którą zrobił Mateusz chociaż jedną pajacu ? Albo jakie były układy za jego kadencji ? Czym się posłużysz wymyślonym kłamstwem jak płaski a może niewidocznym nie jawnym audytem ?
Ciekawe co jeszcze matole wymyślisz
A do urzędu nie chodzisz Bo wieśniaka w pracy wiecznie nie ma i sam zapewne jesteś częścią układu który obecnie sprawuje i niszczy miasto
Bo na miasto 8k idiotów którzy zagłosowali z głupoty i z kłamstwa raczej nie zasługujesz
Idź sprzątać śmieci które teraz miasto oblegają bo śmierdzisz tak jak one !!!
W przeciwieństwie do pewnego bloga tutaj jest prawda wiec jak widzisz głupoty piszesz ty CWElu
-afera z kanapkami z galicjanki
-afera z kosztem remontui parku i tym kto to remontował
-zero kolesiostwa? A koper to co? a znajoma na stanowisku wice burmistrza, w dodatku stanowisko stworzone specjalnei po to zeby ją zatrudnic, i kilka innych stanowisk stworzonych i obsadzonych przez znajomych Klina
-kłótnie z restauracją na rynku
-kłótnie z ogrodowa
-afera w choczni z budowa hipermarketu
-blokowanie budowy czegokolwiek w miejscu po Bumarze

Bylo jeszcze tych podejrzanych akcji za klina znacznie wiecej, wiec skoncz pieprzyc ze nei było układów.
Zagłosowałem na Kalinskiego bo nie chciałem zeby Klinowski wygrał, bo obiecywał usunac kolesiostwo i układy, a narobił ich znacznie wiecej niz ktokolwiek inny. Okłamał mnie, wiec oddałem głos na jego rywala, tak pewnie zrobiła połowa z tych 8k "idiotów" :) jakby Klinu nie kłamał, to dalej by miał poparcie, a teraz zostało mu juz tylko poparcie tych którym cos dał, załatwił, obiceał :)
Cytować
+5 #16 Allana 2019-08-13 06:45
A smieci to tez wina Klinowskiego, ma udziały i znajomych w EKO, wiec sie z nimi dogadał zeby nie wywozili smieci z wadowic ;)
Cytować
-4 #17 pfff 2019-08-13 10:18
Nie no trzeba odpowiedzieć przecież to jest śmieszne haha TO są chorzy umysłowo ludzie haha
Cytat:
-afera z kanapkami z galicjanki
Jaka afera z kanapki hahahah ludzie jedli śniadanie? a może nie było majonezu hahah
Cytat:
-afera z kosztem remontui parku i tym kto to remontował
Hah znów to samo pytanie?
Jaka afera ? Wszyscy teraz chwalą park cieszą się z niego podobno jest ładny i wreszcie wyremontowany ? Ile na tym Wadowice straciły zyskały wizerunek? A może doliczysz do niego 2.5 miliona ze śmieci które teraz poszło śmieciu ? albo wymyślisz kolejną bajkę?
Cytat:
-zero kolesiostwa?
HAha Powiedz mi skąd ty to chory pojebie bierzesz ? BO mieliśmy fajną panią wiceburmistrz? nie było kotarbino ? czy co świrze ? czy też świry?
Te Wszystkie pierdoły które napisałeś nie są żadnymi aferami i jakoś przez te 4 lata nie widać żeby cokolwiek miasto straciło
wiec te bajki zachowaj lepiej dla siebie
I idź do zakładu się leczyć bez kitu

Bo żadnych konkretnych argumentów nie napisałeś.
To niczym ten super nie jawny audyt który teraz był nic nie wykazałeś nic nie pokazałeś
Chory umysłowo pajacu !!!
Szkoda slóe na ciebie ale doceń że uwiadamiam ciebie o twoim stanie zdrowia i pokazuje ci prawdę.
Cytować
+2 #18 wow 2019-08-13 11:29
Wystarczy przeczytać komentarze niejakiego trolla o nazwie pfff, żeby wiedzieć jaka jest kultura wyznawców Klinowskiego. Wyzywają innych od chamów a sami są jeszcze większymi prostakami. Pytasz o śmieci pff? To zerknij zerknij w lustro.
Cytować
+1 #19 Odpowiadam 2019-08-13 12:29
Cytuję pfff:
Cytat:
Ty Wąski? A po co tu biegać do urzędu ? Skończyły ci się tam układy to nie masz po co biegać? Ta część - te 8 tysiecy dała wyraz w wyborach co sądziła o przeszłej władzy.A ty żyjesz ewidentnie przeszłością. Poza tym z takimi błędami w piśmie polecam jakieś korepetycje z j.polskiego, żadnym układem nic więcej nie ugrasz;) I pozostanie ci tylko pisanie głupot na forach:)



Te Cwelu? POkaż mi chociaż jeden układ i jedną szkodę dla miasta którą zrobił Mateusz chociaż jedną pajacu ? Albo jakie były układy za jego kadencji ? Czym się posłużysz wymyślonym kłamstwem jak płaski a może niewidocznym nie jawnym audytem ?
Ciekawe co jeszcze matole wymyślisz
A do urzędu nie chodzisz Bo wieśniaka w pracy wiecznie nie ma i sam zapewne jesteś częścią układu który obecnie sprawuje i niszczy miasto
Bo na miasto 8k idiotów którzy zagłosowali z głupoty i z kłamstwa raczej nie zasługujesz
Idź sprzątać śmieci które teraz miasto oblegają bo śmierdzisz tak jak one !!!
W przeciwieństwie do pewnego bloga tutaj jest prawda wiec jak widzisz głupoty piszesz ty CWElu
Proszę bardzo oto przykład: RENOWACJA PARKU

gazetakrakowska.pl/wadowice-prokuratura-bada-rozliczenia-po-kampanii-wyborczej/ar/3906437

Cytuję z artykułu Gazety Krakowsiej: "Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10 tys. złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini. Jak się okazuje, to młoda studentka."

Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini - która wygrała przetarg najdroższa kwotą:
krisbud.pl/component/content/article?id=103

"Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch"


Wytłumacz nam przyjacielu tą korelację:
SPONSORKA KLINOWSKIEGO: Maria Głuch - młoda studentka z Myślachowic koło Trzebini
WYKONAWCA REWITALIZACJI: Krisbud z Trzebini - założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch

Co za zbieg okoliczności nazwisk i obszaru .... może nam wytłumaczysz zawodowcu tą sytuację ???

Wcześniejsze wyceny mówiły o kwocie 5 mln (zanim Klinowski przejął stery), za Klinowskiego zapłaciliśmy prawie 10 mln ( tłumaczoną wzrostem kosztów :D )MIMO IŻ BYŁY W PRZETARGU TAŃSZE OFERTY !!!
Cytować
-4 #20 Taka 2019-08-13 12:38
Cytuję pfff:

Jaka afera ? Wszyscy teraz chwalą park cieszą się z niego podobno jest ładny i wreszcie wyremontowany ? Ile na tym Wadowice straciły zyskały wizerunek? A może doliczysz do niego 2.5 miliona ze śmieci które teraz poszło śmieciu ? albo wymyślisz kolejną bajkę?


Co chwalą ??? dolna część parku w ogóle nie jest ruszona i zarośnięta chaszczami (na otwarciu nawet jakaś sterta ziemi była), a prawie 10 mln poszło.... Przed przejęciem władzy przez Klinowskiego kwoty wyceny oscylowały w okolicach 5 mln za Klinowskiego zapłaciliśmy prawie 10 !!! Ale wyceny Stadionu Skawy ekspert robił na 6 :D gdzie jest nieporównywalni e więcej do ogarnięcia.
Cytować
0 #21 Poznaj fakty: 2019-08-13 12:58
Cytuję pfff:

HAha Powiedz mi skąd ty to chory pojebie bierzesz ? BO mieliśmy fajną panią wiceburmistrz?


Bardzo "fajną" jak czytamy tu:

wadowiceonline.pl/polityka/12127-wiceburmistrz-ewa-calus-zredagowala-publikacje-progresywne-miasta

"Wiceburmistrz Ewa Całus zredagowała liczącą 33 strony publikację "Progresywne miasta""

Wydawca: Friedrich-Ebert-Stiftung

Wikipedia: "niemiecka fundacja o profilu socjaldemokraty cznym..."
pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_im._Friedricha_Eberta

Co my jakimś landem niemieckim byliśmy ???
Cytować
-1 #22 pfff 2019-08-13 13:04
Płaski płaski oj że tobie się tyle fake kont chcę tworzy to głowa mała

Na te fake niusy i pierdoły szkoda czasu mam nadzieje że administrator to usunie bo taki trolling to aż żenada i podchodzi to normalnie pod .
https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka

Jak zawsze bez konkretów i dowodów no ale cóż
NA głupoty nie ma rady :D
Cytować
-2 #23 pfff 2019-08-13 22:59
Sorry, przepraszam was. Odejbało mi. Po prostu za dużo wychlałem ostatnio a podkochiwałem się w Całusie i muszę jej bronić.
Cytować
-4 #24 pfff 2019-08-13 23:02
Dobra już nie ćpam. Przyznaję, park Klinowski wtopił, ale odwalcie się od niemieckich fundacji, bo są spoko. sam od nich biorę kasę.
Cytować
-1 #25 pfff 2019-08-13 23:15
CO za skurwiel się teraz pode mnie podszywa :o
Omg żenada płaski żenada
Cytować
-3 #26 pfff 2019-08-13 23:57
Nie podszywaj się pode mnie gnojku. To że popieram Klinowskiego to moja sprawa. Mam do tego prawo. Zawsze mi się podobał, jeszcze w szkole :-*
Cytować
-4 #27 pfff 2019-08-14 10:31
płaski antypolaku ale wiesz dokładnie że widać które komentarze pisałeś ty a które ja
jest dokładnie jak w linku :)
https://wadowiceonline.pl/polityka/4766-asystent-ewy-filipiak-nie-moze-pogodzic-sie-z-porazka

Musiałem cie ładnie zdenerwować że zacząłeś tak świrować haha

ps. prośba do administratora o usuniecie fake komentarzy po ip i po komentarzu można poznać pozdrawiam
Cytować
+5 #28 magda1329 2019-08-14 20:28
Najgorsze w tym mieście jest to że radę tworzą ludzie których tam już dawno powinno nie być....
Robią co chcą i jak chcą... a czują się z tym bezkarnie....
KOMUNA COME BACK!!!!
Cierpią na tym ludzie..... i miasto.....
Cytować
-2 #29 Gienek 2019-08-22 12:02
Normalnie, cofa mi się śniadanie. Pod czaszką to chyba tylko siano.
Cytować