Urząd Miejski w Wadowicach rozstrzygnął konkurs na nowego sekretarza gminy Wadowice. 66-letni Marek Br
Gmina Wadowice będzie mieć nowego sekretarza. Znamy już jego nazwisko

Urząd Miejski w Wadowicach rozstrzygnął konkurs na nowego sekretarza gminy Wadowice. 66-letni Marek Brzeźniak, dotychczasowy sekretarz, odchodzi na emeryturę. Znamy już nazwisko jego zastępcy.

We wtorek (9.07) w wadowickim magistracie rozstrzygnięto konkurs na  sekretarza gminy Wadowice. To stanowisko obejmie 34-letnia Marta Budzyńska z Kęt. Przez ostatnie cztery lata, od 2015 roku była dyrektorką Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu. Wcześniej pracowała również jako urzędnik w Kęckim magistracie.  Bez powodzenia kandydowała również w jesiennych wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku województwa Małopolskiego.

Do konkursu zgłosiło się pięciu kandydatów. Nowa pani sekretarz rozpocznie swoją pracę najprawdopodobniej z końcem lipca.

Zmiany na tym stanowisku to efekt tego, że dotychczasowy sekretarz, 66-letni Marek Brzeźniak od lipca tego roku odchodzi na emeryturę. Co ciekawe, pełnił tą funkcję od istnienia nowoczesnego samorządu, od 1990 roku, a więc od 29 lat! Podczas nich pracował aż dla czterech burmistrzów: Kazimierza Malczyka, Ewę Filipiak, Mateusza Klinowskiego oraz Bartosza Kalińskiego.

Sekretarz gminy to odpowiedzialne stanowisko. Zajmuje się m.in. organizowaniem pracy urzędu i koordynowaniem jego działań i jego komórek organizacyjnych, podejmowaniem czynności kierownika urzędu podczas nieobecności burmistrza, opracowywaniem projektów aktów urzędu (zarządzeń, regulaminów czy instrukcji), współpracą z kierownikami gminnych jednostek organizacyjnych czy nadzorem nad sprawami informatyzacji urzędu, prawidłowością dostępu do informacji publicznej czy funkcjonowaniem Biuletynu Informacji Publicznej urzędu.

Co ważne, sekretarz gminy nie może być członkiem partii politycznej: do jego obowiązków należy również nadzór nad organizacją i przebiegiem wyborów na terenie gminy.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+30 #1 Pisowski myśliciel 2019-07-09 18:58
Z pisu wiadomka
Cytować
+12 #2 Układ 2019-07-09 19:17
https://youtu.be/BhvouASRuMw
Cytować
+32 #3 CBA 2019-07-09 19:27
A to z Wadowic nie było nikogo godnego tej funkcji? Jakoś nie chce mi się wierzyć. A tak mamy obcego człowieka z rozdzielnika partyjnego.
Cytować
+33 #4 berek 2019-07-09 20:00
Ciekawi mnie ile w tym wszystkim kwalifikacji a ile nomenklatury partyjnej.I jakoś tak Oświęcim i okolice .Wodociagi gościu z Głębowic ,teraz tez .Czyżby Pani Beata działała?
Cytować
+13 #5 ja 2019-07-09 20:13
Cytuję berek:
Ciekawi mnie ile w tym wszystkim kwalifikacji a ile nomenklatury partyjnej.I jakoś tak Oświęcim i okolice .Wodociagi gościu z Głębowic ,teraz tez .Czyżby Pani Beata działała?

a jak by bez głównej personalnej PRL-u bis
Cytować
+16 #6 jerzyk 2019-07-09 22:34
Bez powodzenia kandydowała również w jesiennych wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku województwa Małopolskiego.

I wszystko w temacie...
Cytować
+13 #7 mam propozycję!! 2019-07-10 13:42
Jaki ciekawy byłby wywiad na łamach portqalu z Panem Markiem Brzeźniakiem o pracy w urzędzie na stanowisku sekretarza dla tak różnych burmistrzów w Wadowicach ! Teraz odchodzi już na emeryturę może wyrazi zgodę na coś takiego? Wadowiceonline co Wy na to?
Cytować
+10 #8 ok 2019-07-10 17:29
Nie powinno się na sekretarza wybierać osoby która startuje w wyborach jako przedstawiciel partii politycznej - "Sekretarz nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich"
Cytować
+4 #9 marianno 2019-07-11 20:52
A pani kierownik Radwan-Cycoń osoba o niskich kompetencjach, wywyższająca się wobec petentów kiedy w końcu odejdzie z UM ?. Jej czas już dawno nadszedł a ona siedzi i siedzi byle dużą kasę brać co miesiąc.
Cytować
+1 #10 walkie 2019-07-12 15:37
Co ważne, sekretarz gminy nie może być członkiem partii politycznej No to jak ?
Jak ona z PIS następny przekręt i obsadzanie stanowisk znajomkami z PIS-u
ooooj nie będzie dobrze
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.