O nowych inwestycjach, planach na kolejne lata oraz współpracy między województwem a gminą rozmawial
Marszałek zapowiedział kolejne inwestycje w Kalwarii

O nowych inwestycjach, planach na kolejne lata oraz współpracy między województwem a gminą rozmawiali  marszałek Witold Kozłowski i burmistrz Augustyn Ormanty.

Podczas piątkowego (5.07) spotkania w kalwaryjskim magistracie podsumowano dotychczasową współprace pomiędzy gminą Kalwaria Zebrzydowska a województwem Małopolskim. A zebrało się tego trochę a będzie jeszcze więcej: nowoczesna sala gimnastyczna, wyremontowana droga i zapewniający bezpieczeństwo pieszych chodnik – to tylko kilka inwestycji, które już niebawem będą realizowane w Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki wsparciu województwa.

Burmistrz przedstawił też  plany planów wspólnych przedsięwzięć na kolejne lata jak: powstanie Centrum Edukacji Rzemieślniczej, współpraca  przy organizacji Igrzysk Europejskich w 2023, uruchomienie  połączenia  autobusowego Kraków – Sanktuarium Kalwaryjskie, Strategia Rozwoju Województwa  Małopolskiego  2030.

Na każdym spotkaniu z włodarzami małopolskich gmin podkreślam, że nie chcemy dzielić województwa na lepsze i gorsze tereny. Każdy mieszkaniec jest dla nas tak samo ważny i wszyscy muszą być jednakowo traktowani. Dzisiejsze spotkanie jest okazją do dyskusji, omówienia najważniejszych inwestycji, które już wkrótce będą realizowane w Kalwarii Zebrzydowskiej – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy, że dzięki wsparciu województwa w najbliższym czasie w gminie Kalwaria Zebrzydowska będą realizowane prace związane z budową boiska sportowego, remontem dróg dojazdowych do pól i budową oświetlenia w Barwałdzie i Stanisławiu. Podczas ostatniej wizyty w gminie wicemarszałek Łukasz Smółka zapowiedział także przekazanie blisko miliona złotych a modernizację drogi wojewódzkiej 953 łączącej Kalwarię ze Skawiną.

Poza wizytą w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, marszałek odwiedzić też Sanktuarium Kalwaryjskie, Cech Rzemiosł Różnych i stadion MKS „Kalwarianka”.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Pielgrzymka 2019-07-05 18:33
Najpierw wice, teraz marszałek. Albo za pierwszym razem Ormanty nie zrozumiał co mu tłumaczą, albo wstępuje do PiS.
Cytować
+3 #2 M. 2019-07-05 19:54
Czy centrum edukacji rzemieślniczej i połączenie autobusowe Kraków - Sanktuarium Kalwaryjskie będą dostosowane do potrzeb ludzi na wózkach inwalidzkich?
Cytować
0 #3 Karol 2019-07-06 03:00
15 lat temu obiecywał burmistrz muzeum puzniej þyła izba pamieci teraz ma byc Centrum edukacji . Chlop obiecuje a nawet budynku pod to nie ma . A znajac gościa pewnie by go chciał za darmo jeszcze pewnie wlasciciela nie poinformował. Ale to standard jak sie nie uda bedzie na kogo zwalić. I tak od lat
Cytować
0 #4 Pipi 2019-07-06 13:47
Oj tam, oj tam. Autobus do Krakowa z Kalwarii ma być przez Skawinę.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.