804 tysiące złotych trafi do powiatu wadowickiego jako promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-
Małopolska rozdała pieniądze na boiska i miejsca rekreacji. Skorzysta i nasz region

804 tysiące złotych trafi do powiatu wadowickiego jako promesy "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS". Za te pieniądze powstaną bądź zostaną wyremontowane obiekty rekreacyjno-sportowe.

9 milionów złotych to kwota, którą zarząd województwa zdecydował przekazać na realizację projektu związanego m.in. z modernizacją boisk i miejsc rekreacji. Spośród nadesłanych 103 wniosków z małopolskich jst, zostało wybranych do dofinansowania 70 inwestycji rekreacyjno-sportowych. Dzięki temu w wielu gminach powstaną boiska sportowe, siłownie plenerowe, skateparki i place sportowo-rekreacyjne

Wśród beneficjentów projektu znalazł się również powiat wadowicki (kwota 168 tysięcy złotych) i gminy Kalwaria Zebrzydowska (168 tysięcy złotych), Stryszów (137 tysięcy złotych), Tomice (163 tysiące złotych) i Wadowice (168 tysiące złotych).

Nowoczesne, funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne boisko sportowe to bardzo ważny element infrastruktury w gminach Małopolski. Niezmiernie się cieszę, że udało się pozyskać tak znaczne środki dla naszego powiatu właśnie na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Sport to zdrowie i dlatego wspieramy tego typu inwestycje – mówi Filip Kaczyński, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki SWM.

Dzięki projektowi pod nazwą „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS” mieszkańcy Małopolski zyskają łatwiejszy dostęp do wysokiej jakości obiektów sportowych i rekreacyjnych, a tym samym – nowe, atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu. Projekt przewiduje dofinansowanie zadań związanych z budową, rozbudową, wymianą nawierzchni lub rewitalizacją m.in. ogólnodostępnych boisk piłkarskich, lekkoatletycznych i wielofunkcyjnych, siłowni plenerowych i skateparków. Wsparciem zostaną objęte zadania dotyczące modernizacji placów sportowo-rekreacyjnych, sprzyjających aktywności fizycznej, wyposażonych w urządzenia typu street workout.

Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców Małopolski w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji. Program polega na udzieleniu jednostkom samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego, pomocy finansowej na realizację zadań własnych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 pfff 2019-06-19 10:51
Czyli co będzie arena dla idiotów anty-polaków czy nie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.