W całej Polsce jak i 20 innych krajach Unii Europejskiej w niedzielę (26.05) trwają wybory do Parlamen
Wybieramy Parlament Europejski

W całej Polsce jak i 20 innych krajach Unii Europejskiej w niedzielę (26.05) trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybiorą 52 europosłów spośród 866 kandydatów.

W niedzielę (26.05) w Polsce jak i 20 innych krajach Unii Europejskiej wybieramy Parlament Europejski. Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7:00, głosowanie potrwa do 21:00. Polacy wybiorą 52 europosłów spośród 866 kandydatów. W całym kraju kandyduje w sumie 866 osób (z czego 404 to kobiety) O jeden mandat walczy więc średnio 17 kandydatów.

Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 29 milionów 994 tysięcy 623 wyborców. Wybory odbywają się w 27 286 obwodach głosowania. Polacy przebywający podczas eurowyborów za granicą głosować mogą w jednym z 203 obwodów głosowania utworzonych poza granicami kraju,  wybierają kandydatów z okręgu warszawskiego (obejmującego Warszawę i okoliczne powiaty)

W lokalu wyborczym każda osoba otrzyma jedną kartę do głosowania, na której stawia znak X przy nazwisku tylko jednego wybranego przez siebie kandydata

Swoje listy (chociaż część z nich nie we wszystkich 13 okręgach wyborczych) zarejestrowały komitety KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, KW Wiosna Roberta Biedronia, KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, KWW Kukiz'15, KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski, KKW Polexit-Koalicja oraz KW Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi.

Jak się dowiadujemy, w powiecie wadowickim do godziny 11:30 nie było żadnych przypadków zakłócania ciszy wyborczej.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.