Pierwsza afera za kadencji nowego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego? Radny Klinowski ujawnia bardz
Pierwsza afera burmistrza Kalińskiego? Zamiana gminnej działki budzi kontrowersje

Pierwsza afera za kadencji nowego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego? Radny Klinowski ujawnia bardzo dziwną sprawę zamiany atrakcyjnej działki gminnej z prywatnym przedsiębiorcą.

Ta sprawa swego czasu zbulwersowała mieszkańców. W 2014 rzutem na taśmę swojej ostatniej kadencji burmistrz Wadowic Ewa Filipiak (obecnie posłanka PiS) podjęła uchwałę w sprawie zamiany gminnych nieruchomości położonych w Wadowicach przy rondzie gen. Okulickiego i moście na Skawie  z prywatnym przedsiębiorcą, który swego czasu prowadził w centrum miasta restaurację. Do zamiany nie doszło: wybory wygrał Mateusz Klinowski, który uznał, że taka zamiana dla gminy nie jest korzystna, do tego dochodziła podejrzana przestępcza przeszłość człowieka, który miał wejść w posiadanie atrakcyjnych terenów.

Jak się okazuje sprawa ma ciąg dalszy po ponad 4 latach. Jak poinformował na Facebooku były burmistrz Wadowic a aktualnie opozycyjny radny Rady Miejskiej w Wadowicach Mateusz Klinowski, aktualny burmistrz miasta Bartosz Kaliński na początku kwietnia  zaakceptował uchwałę nr XXXII/318/2014 (sprzed kilku lat, uchwaloną jeszcze przez zupełnie inny skład rady!) dotyczącą właśnie zamiany rzeczonych nieruchomości. Mógł tak zrobić, ale jak zauważa Klinowski, nie wspomniał o tym słowem w sprawozdaniu na ostatniej sesji a także zrobił to bez porozumienia z aktualną Radą Miejską w Wadowicach. Radni jak się okazuje, nic w tej sprawie nie wiedzą...

Tym sposobem gmina Wadowice przekazała prywatnemu inwestorowi atrakcyjny teren przy samym rondzie w dodatku z kamienicą przy ulicy Lwowskiej 90 w której znajdują się mieszkania komunalne z lokatorami, w zamian dostając zupełnie dla gminy nieatrakcyjny, wąski pas terenu, na którym znajduje się parking galerii handlowej inwestora oraz dwa nieduże mieszkania, które przeszły na własność gminy (mają w nich zamieszkać przeniesieni lokatorzy). Jak twierdzi Klinowski, gmina do tego... wydzierżawiła ten teren inwestorowi. Pod parking...  Inwestor wpłacił dodatkowo też 180 tysięcy złotych jako „wyrównanie” na poczet zamiany nieruchomości.

Niedawno "Pudelkowe" media w sensacyjnym tonie poinformowały, że być może na początku przyszłego roku powstanie pierwsza restauracja którejś z dwóch amerykańskich sieci restauracji fast-food. W domyśle chodzi  o McDonalds lub KFC. Nie da się ukryć, że teren, którego pozbyła się gmina Wadowice na korzyść inwestora  (rondo, przy  skrzyżowaniu dwóch ruchliwych dróg krajowych nr 28 i nr 52) wydaje się wręcz wymarzony  na tego typu restaurację...

 

Zbulwersowany zamianą radny Klinowski, wystosował do burmistrza Kalińskiego interpelacje, w której zadał szereg pytań. m.in. o uzasadnienie i argumenty finansowe i gospodarcze, opinię prawną dotyczącą dopuszczalności i zasadności a także czy i jakie gmina Wadowice poniesie koszt związane np. z remontem mieszkań dla osób przenoszonych z budynku przy ulicy Lwowskiej 90. Zapowiada też dalsze kroki w tej sprawie.

Właściciele Ogrodowej otwarcie popierali w kampanii wyborczej Bartosza Kalińskiego. Stali też za atakami portalu Wadowice24 na mnie. Wygląda na to, że burmistrz z Łączan postanowił się odwdzięczyć. Szkoda, że kosztem majątku Wadowic, ale co go obchodzi interes tego miasta, skoro z rodziną nawet tu nie mieszka? Sprawą z pewnością powinna jednak zainteresować się prokuratura i pewnie tak się stanie. Jeżeli nie teraz, to po jesiennych wyborach... To zresztą dopiero pierwsza z „afer Kalińskiego”, które będę sukcesywnie ujawniał – mówi nam były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Mateusz Klinowski.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+71 #1 Dil 2019-05-08 18:54
No to grubo!!!
Cytować
+85 #2 Mario 2019-05-08 18:55
Burmistrz niech się weźmie za drogi, bo to co się zrobiło po zimie na wadowickich drogach to dramat! Nie ma ulicy na której nie znajdzie się dziura głęboka na kilka lub kilkanaście cm.
Cytować
+67 #3 rambo 2019-05-08 18:56
No to nieźle się porobiło.
Cytować
+76 #4 Olo 2019-05-08 18:56
Afera kanapkowa Klinowskiego przy tym to pikuś faktycznie ;)
Cytować
+88 #5 JaCięNieMogę 2019-05-08 18:58
No to się kumplowi Pudziana interes z McDonaldsem chyba sypnął... A tak lobbował za Łączaninianem, nawet Skoreckiego podobno podstawili na wabia, żeby odciągnąć głosy wyborców.

Aleśmy w gówno wdepnęli. Wraca wszystko co najgorsze z czasów Ewki i jej kocura...
Cytować
+51 #6 wPiSdu 2019-05-08 19:01
Klinowski zamiast pierdzieć na fejsbuczku powinien powiadomoć media: tefałeny, nie, polsat, wyborczą etc. To dla nich nośny temat, pokazać, jak się lokalny pis bawi. Csekam aż na jesień Filipiak z Kotarbą znowu będą żebrać po 4 latach nieobecności (poza pokazywaniem się pod pomnikami...) o głosy w wyborach
Cytować
+51 #7 terefere 2019-05-08 19:01
No to jan faktycznie wydymał andrzejka ;)
Cytować
+55 #8 hhhh 2019-05-08 19:05
pierwszy przekret Bartka Ale jest z pisu wiec moze
Cytować
+74 #9 nienormalny 2019-05-08 19:08
Na plakatach wyborczych ów Pana jedno hasło brzmiało " normalność ", no to proszę, jest normalność ;)
Cytować
+57 #10 Normalność? 2019-05-08 19:17
Niech teraz ci wszyscy w rynku i na pl Kościuszki co wystawiali namiętnie plakaty przedstawiciela normalność dostaną piękna zapłatę jak McDonalda im zafunduje to będą się pakować! Kurczaki
Cytować
+56 #11 Ciekawe 2019-05-08 19:33
Ciekawe czy inwestor sam se tam klepnie maka czy sprzeda mu ziemię. Jak sprzeda ziemię, to wał jak 100 ujów: działa kupiona za 200-3000 tysięcy spokojnie pójdzie za 10 razy tyle. Kaliński widzę umie zadbać o gminę...
Cytować
-85 #12 dymek 2019-05-08 19:34
Skoro mógł tak zrobić to gadanie ćpuna o aferze nadaje się do prokuratora i tyle. Przypominam prawdziwe afery:

kanapki za kilka tysięcy

koleżaneczki w urzędzie

kolega na wysypisku

drugi kolega w promocji

nie podaję nawet licznych bubli prawnych i projektowych za kadencji poprzedniego błazna
Cytować
+55 #13 bus 2019-05-08 19:35
po prostu chłopiec z Łączan musi się wywiązać ze zobowiązań z kampanii - ktoś za te setki banerów i dziesiątki billboardów musiał zapłacić. Musi zdążyć przed wyborami do sejmu - bo będzie tam chciał uciec. Jeden aferzysta - zaraz wyjdzie audyt - odszedł, drugi siedzi na stołku
Cytować
-56 #14 Tworki 2019-05-08 19:37
Kanapkę jak najszybciej do Tworek i będzie spokój.
Cytować
+47 #15 bus 2019-05-08 19:43
jak klinu ma jaja - podobno - to niech złoży zawiadomienie do prokuratury, ewentualnie CBA. bo Brynkus za niego to na pewno zrobi
Cytować
-20 #16 Lidia 2019-05-08 20:10
Może chodniki ( do Mc Donalda) zrobią przy okazji..? O przechodniach pomyślą?
Cytować
+51 #17 Nienormalnosc 2019-05-08 20:24
To jest interesująco podejrzane skoro był ten fakt ukryty przed radnymi! Czyli co tutaj nie jest tak jak być powinno!?
Cytować
+41 #18 wadowiczanin 2019-05-08 20:24
gruba sprawa. jeżeli kwity da się potwierdzić to jest to sprawa do CBA ewentualnie prokuratury. to tylko jeden z kamyczków potrzebnych do pozbycia się ultra prawicowej władzy z naszego regionu.
Cytować
+44 #19 CBA 2019-05-08 20:26
powinno o tym wiedzieć
Cytować
+44 #20 Hamburgerek 2019-05-08 20:34
Pytam się gdzie w tym przypadku jest Prawo i Sprawiedliwość?
Cytować
-47 #21 Staszek stachu 2019-05-08 20:47
Proszę o zrobię drogi z frydrychowice-p rzybradz!!! A klin niech się nie interesuje bo on nic nie zrobił..... Naraaa
Cytować
-45 #22 Kris 2019-05-08 21:12
I znowu Król Facebooka się obudził i nie da o sobie zapomnieć ,a sam co wyprawiał
Cytować
+44 #23 Pis-Po-jedno zło 2019-05-08 21:14
8k tępych ludzi
A ja coś czuje że to dopiero początek gówna które od pół roku sie rozlewa w tym mieście
A raczej w tym momencie zadupiu
Cytować
-34 #24 Mieszkaniec 2019-05-08 21:32
Cytuję Dil:
No to grubo!!!


Mistrzu grubo to jest tu:

Gazeta Krakowska pisze:

Cytuję: "Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10 tys. złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini. Jak się okazuje, to młoda studentka." - od kiedy młode studentki mają 10 tys zł by finansować komitet człowieka z zupełnie innego regionu ???

źródło z dokumentami:
PROKURATURA BADA ROZLICZENIA :
gazetakrakowska.pl/wadowice-prokuratura-bada-rozliczenia-po-kampanii-wyborczej/ar/3906437

d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e3/a1/5583ff7430ca7_p.jpg

Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:
krisbud.pl/component/content/article?id=103

"Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch"

Sponsor Klinowskiego: Maria Głuch
Wykonawca który wygrał przetarg najdroższa kwotą: KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch

Co za zbieg okoliczności dodatkowo ten sam obszar zamieszania...i kwota całej roboty wyższa o prawie 5 mln o zakładanych prognoz z roku wcześniejszego. Do tego akcja z blaszakiem w tym że parku, a ostatnie zdjęcia w mediach na W24 z czegoś co ma nosić miano tarasu widokowego to śmiech na sali...
Cytować
-39 #25 Rsf1511 2019-05-08 21:49
Przecież galeria powstała za burmistrza Klinowskiego to jaki tu problem i afera
Cytować
-52 #26 Mersey 2019-05-08 22:09
Klinu, spadaj do biedronki, daj normalnym ludziom żyć, odwal się od Wadowic!
Cytować
-10 #27 Bolo 2019-05-08 22:30
Dlaczego Stróżyk stracił mandat? Ponieważ na stałe mieszkał w Gdyni. Protest dot. wybory Michałą Stróżyka na sopockiego radnego jeszcze przed wyborami samorządowymi złożył inny działacz PiS, Krzysztof Szołoch. Członek Zarządu PiS w Sopocie twierdził, że Michał Stróżyk nie powinien zasiadać w Radzie Miasta Spotu, ponieważ nie mieszka na stałe w tym mieście. Radny miał wmeldować się do swojej koleżanki partyjnej w 2014 r., ale nigdy nie mieszkał pod wskazanym adresem. Podobny zabieg miał zastosować cztery lata później, w kontekście wyborów samorządowych z 2018 roku.

https://piotrowska.dorzeczy.pl/kraj/101419/Sopot-Radny-PiS-stracil-mandat.html
Cytować
+42 #28 LOLO 2019-05-08 22:37
spróbujcie coś napisać na konkurencyjnym portalu cenzura24.pl, sprawdza komentarze przed dodaniem na fejsie też czysto i usuwają
Cytować
+37 #29 manka 2019-05-08 22:40
Cytuję dymek:
Skoro mógł tak zrobić to gadanie ćpuna o aferze nadaje się do prokuratora i tyle. Przypominam prawdziwe afery:

kanapki za kilka tysięcy

koleżaneczki w urzędzie

kolega na wysypisku

drugi kolega w promocji

nie podaję nawet licznych bubli prawnych i projektowych za kadencji poprzedniego błazna


To popatrz sie obecnie do UM w Wadowicach jak sami znajomi Kalińskiego dostaja posady... nie wspomnę już ze to samo działo sie w starostwie ciekawie kiedy reszte swojej świty z batorego przeniesie na plac Jana Pawła
Cytować
+8 #30 Niewidzialny 2019-05-08 22:46
komentarz do tego artykułu
https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/13856-niezwykle-lody-tajskie-w-centrum-wadowic-otwarcie-nowej-lodziarni-thai-roll

To dlatego policja zaczyna gnębić lodziarnie na ulicy spadzistej karając kierowców za zatrzymanie się kupienie loda Czyż nie tak panowie policjanci?
A może robota pana Mąki?
Cytować
-27 #31 Oko 2019-05-08 23:31
A klinowski gdzie mieszka jak widywany jest w krakowskich knajpach w roznych towarzystwach
Cytować
+16 #32 Sum sum Corda 2019-05-09 03:06
Cytuję Oko:
A klinowski gdzie mieszka jak widywany jest w krakowskich knajpach w roznych towarzystwach

Niedobrze jest za dużo więc za dużo słyszeć oko Bo ja:
https://youtu.be/B8950b-NJxc
Cytować
-16 #33 Panna 2019-05-09 03:39
Cytuję Niewidzialny:
komentarz do tego artykułu
https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/13856-niezwykle-lody-tajskie-w-centrum-wadowic-otwarcie-nowej-lodziarni-thai-roll

To dlatego policja zaczyna gnębić lodziarnie na ulicy spadzistej karając kierowców za zatrzymanie się kupienie loda Czyż nie tak panowie policjanci?
A może robota pana Mąki?
Najlepiej ujął to http://www.SKORPION.wadowita24.pl/wstyd-na-caly-swiat/
Cytować
+36 #34 wspomnienie 2019-05-09 07:47
czego się czepiacie ??? przecież ludzie pisali, że w poprzednich wyborach chodziło o to żeby pan Jan F. mógł zrobić "bysnes" na miejskich działkach, dlatego jego pracownicy i rodzina robili kampanie kAlińskiemu na tych samych przyczepach na których jest teraz reklama jego marketu "Stokrotki", nie martwcie się ksiądz pokropi i będzie dobrze.
Cytować
+31 #35 JJJ 2019-05-09 08:15
Cytuję Bolo:
Dlaczego Stróżyk stracił mandat? Ponieważ na stałe mieszkał w Gdyni. Protest dot. wybory Michałą Stróżyka na sopockiego radnego jeszcze przed wyborami samorządowymi złożył inny działacz PiS, Krzysztof Szołoch. Członek Zarządu PiS w Sopocie twierdził, że Michał Stróżyk nie powinien zasiadać w Radzie Miasta Spotu, ponieważ nie mieszka na stałe w tym mieście. Radny miał wmeldować się do swojej koleżanki partyjnej w 2014 r., ale nigdy nie mieszkał pod wskazanym adresem. Podobny zabieg miał zastosować cztery lata później, w kontekście wyborów samorządowych z 2018 roku.

https://piotrowska.dorzeczy.pl/kraj/101419/Sopot-Radny-PiS-stracil-mandat.html

Stara bolszewicka metoda wszystko oparte na przekręcie, z meldunkiem, z zamianą gruntów itp. u pisowców nic nowego. Mieli siedzieć poprzednicy, ale jakoś dziwnie muszą zamykać swoich np. szef KNF Chrzanowski, nie są wstanie uporać się z prostą sprawą wypadku Szydłowej, nagrań Kaczyńskiego z kuzyna zięciem. To już 4 lata wpadek, a sporo czeka na ujawnienie.
Cytować
+35 #36 haha 2019-05-09 09:09
co na to sklepikarze z piekarni i fast foodów???? Tak wystawiali plakaty to teraz mają zapłatkę
Cytować
+44 #37 Kolega 2019-05-09 10:11
NIC DLA MIASTA, WIELE DLA PRZESTĘPCÓW!!!

Kaliński to zwykły sprzedawczyk i aparatczyk! Typowe PiSowskie zagranie.
Cytować
+39 #38 Hefajstos 2019-05-09 10:31
ciekawe, jak długo jeszcze ci, którzy głosowali na Kalińskiego, będą się z tego cieszyć...
Cytować
+40 #39 cyrk 2019-05-09 11:28
Skoro nawet jego radni z PiSu o tym nie wiedzieli czyli było celowe ukrywanie
Cytować
+42 #40 HALO 2019-05-09 12:03
Gołym okiem z tej mapki widać ze to jest niekorzystne dla gminy. Tak nie powinno sie czynić!!!!
Cytować
+48 #41 wyszło kto rządzi 2019-05-09 12:13
Czyli w Wadowicach rządzi rodzina Frączków...
Cytować
+14 #42 Ewa 2019-05-09 13:04
Cytuję Niewidzialny:
komentarz do tego artykułu
https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/13856-niezwykle-lody-tajskie-w-centrum-wadowic-otwarcie-nowej-lodziarni-thai-roll

To dlatego policja zaczyna gnębić lodziarnie na ulicy spadzistej karając kierowców za zatrzymanie się kupienie loda Czyż nie tak panowie policjanci?
A może robota pana Mąki?


A może dlatego, że jest tam zakaz zatrzymywania? Najlepiej to wjechać samochodem do drzwi
Cytować
+28 #43 naiwny 2019-05-09 14:54
To nie będzie przetargu?
Cytować
+40 #44 fakty 2019-05-09 15:04
powinien być przetarg na ten teren jeśli już coś to po pierwsze. Po drugie Gmina Wadowice już nigdy nie powiększy ronda okulickiego gdyby sytuacja tego wygamała. Po trzecie MCdonadl będzie generował duże korki i tak zakorkowanego rejonu.
Cytować
+20 #45 Do Ewy 2019-05-09 15:18
Cytuję Ewa:
Cytuję Niewidzialny:
komentarz do tego artykułu
https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/13856-niezwykle-lody-tajskie-w-centrum-wadowic-otwarcie-nowej-lodziarni-thai-roll

To dlatego policja zaczyna gnębić lodziarnie na ulicy spadzistej karając kierowców za zatrzymanie się kupienie loda Czyż nie tak panowie policjanci?
A może robota pana Mąki?


A może dlatego, że jest tam zakaz zatrzymywania? Najlepiej to wjechać samochodem do drzwi


Jak pamiętam 50 lat nie było tam zakazu zatrzymywania był skup butelek, skup słoików i sklepy i mieszkali Pławni, auta stały i auta jeździły, nawet była droga dwukierunkowa.
Były zakład blacharski pana Maki może to dziadek był na pewno auta stały pana mąki klientów nikomu nie przeszkadzało dzisiaj przeszkadza komu?
Co za dureń zrobił drogę z kierunku Andrychowa na Kraków przez Plac Kościuszki???
Smog,korki........ Żenada!
Cytować
+16 #46 VC 2019-05-09 20:58
Cytuję Ewa:

A może dlatego, że jest tam zakaz zatrzymywania? Najlepiej to wjechać samochodem do drzwi


No coz wy dla biznesu potrafiliscie Wadowiczanom publiczne toalety VC na SKLEPY przerobic - niech sraja pod drzewami!!!! :D
Cytować
+27 #47 Janusz 2019-05-10 08:44
JA SIĘ PYTAM JAK TO MOŻLIWE ŻE PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA WSZEDŁ W POSIADANIE GRUNTU KTÓRY NALEŻAŁ DO PKP JEŚLI PLAN ZAGOSPODAROWANI A PRZESTRZENNEGO PRZEWIDYWAŁ TAM BUDOWĘ OBWODNICY. KTO JEST OPOWIEDZIALNY ZA TEN BAŁAGAN????
Cytować
+19 #48 Janusz 2019-05-10 08:45
JA SIĘ PYTAM JAK TO MOŻLIWE ŻE PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA WSZEDŁ W POSIADANIE GRUNTU KTÓRY NALEŻAŁ DO PKP JEŚLI PLAN ZAGOSPODAROWANI A PRZESTRZENNEGO PRZEWIDYWAŁ TAM BUDOWĘ OBWODNICY. KTO JEST OPOWIEDZIALNY ZA TEN BAŁAGAN?
Cytować
+17 #49 Janusz 2019-05-10 08:46
JA SIĘ PYTAM JAK TO MOŻLIWE ŻE PRYWATNY PRZEDSIĘBIORCA WSZEDŁ W POSIADANIE GRUNTU KTÓRY NALEŻAŁ DO PKP JEŚLI PLAN ZAGOSPODAROWANI A PRZESTRZENNEGO PRZEWIDYWAŁ TAM BUDOWĘ OBWODNICY. KTO JEST OPOWIEDZIALNY ZA TEN BAŁAGAN??
Cytować
-17 #50 oblatywacz. 2019-05-10 10:26
Pomalutku nowy Burmistrz przywraca sprawiedliwość i normalność.i nikt tego nie zatrzyma.
Cytować
-22 #51 ds 2019-05-10 12:39
Dla pana Klinowskiego każda inwestycja to afera.Temu przegrał wybory.Nawet największy antypisior nie mógł znieść tej nieudolności.Ba rdzo dobrze że powstanie tam coś dla mieszkańców i turystów.
Cytować
+35 #52 Iwańskiego 2019-05-10 21:33
Panie Burmistrzu może by się zająć ulicą Iwańskiego Jak się wyjeżdża od dołu coście nową zrobili koło Kamińskiej nie ma chodnika nie ma jak z wózkiem przejechać z dzieckiem po jednej stronie samochód stoi po drugie żeście zrobili trawnik prosto pod auto może się ktoś w tym łaskawie zainteresuje

Z poważaniem mieszkaniec.
Cytować
+34 #53 007 2019-05-10 22:15
Cytuję Iwańskiego:
Panie Burmistrzu może by się zająć ulicą Iwańskiego Jak się wyjeżdża od dołu coście nową zrobili koło Kamińskiej nie ma chodnika nie ma jak z wózkiem przejechać z dzieckiem po jednej stronie samochód stoi po drugie żeście zrobili trawnik prosto pod auto może się ktoś w tym łaskawie zainteresuje

Z poważaniem mieszkaniec.

Przecież ta kobieta odziedziczyła charakter po matce matka wszystkim się zajmowała tylko nie sobą ona też się zajmuje wszystkimi Tylko nie sobą.
" baba szpion"
Cytować
+32 #54 Do #52 2019-05-10 23:26
Cytuję Iwańskiego:
Panie Burmistrzu może by się zająć ulicą Iwańskiego Jak się wyjeżdża od dołu coście nową zrobili koło Kamińskiej nie ma chodnika nie ma jak z wózkiem przejechać z dzieckiem po jednej stronie samochód stoi po drugie żeście zrobili trawnik prosto pod auto może się ktoś w tym łaskawie zainteresuje

Z poważaniem mieszkaniec.

To nie Burmistrz to Kamińska sobie przywłaszczyła i zasiała trawę Żeby nie chodzić po przed okna Ciekawe czy płaci za to podatek?
To jednoznacznie jakby postawić rusztowanie do tynkowania domu za które trzeba płacić do gminy podatek, za cały ten okres który to zajmuje powinna zapłacić wyrównanie za używanie terenu gminy!
Cytować
+4 #55 Obserwator 2019-05-11 11:04
W czyich kompetencjach jest rozwiązanie problemu skrzyżowania ul. Błonie , Polnej i wjazdu do marketów? Jest miejsce na zbudowanie małym kosztem ronda. Musi dojść do wypadku oby nie z ofiarami.
Cytować
+3 #56 łopata 2019-05-13 12:54
Cytuję Obserwator:
W czyich kompetencjach jest rozwiązanie problemu skrzyżowania ul. Błonie , Polnej i wjazdu do marketów? Jest miejsce na zbudowanie małym kosztem ronda. Musi dojść do wypadku oby nie z ofiarami.


Zawsze mnie zastanawia do kogo w tym miejscu (skrzyżowaniu koło Dworku) należy powierzchnia wyłączona z ruchu.
Dookoła ładny asfalt i pośrodku ogromny trójkąt z kilkudziesięcio ma dziurami, a w każdej z nich można "zostawić" koło.
Cytować
+8 #57 Jas 2019-05-13 21:34
Cytuję dymek:
Skoro mógł tak zrobić to gadanie ćpuna o aferze nadaje się do prokuratora i tyle. Przypominam prawdziwe afery:

kanapki za kilka tysięcy

koleżaneczki w urzędzie

kolega na wysypisku

drugi kolega w promocji

nie podaję nawet licznych bubli prawnych i projektowych za kadencji poprzedniego błazna

Podaj... Chętnie przeczytam
Cytować
-4 #58 Mariolka@ 2019-05-16 17:04
Klinowski , byłeś tylko figurantem , nic dla miasta nie zrobiłeś , tylko zaszkodziłeś i cofnąłeś w rozwoju , więc stul dziób.
Cytować
+5 #59 BSA 2019-05-17 15:08
Cytuję Mariolka@:
Klinowski , byłeś tylko figurantem , nic dla miasta nie zrobiłeś , tylko zaszkodziłeś i cofnąłeś w rozwoju , więc stul dziób.

"TO KAMINSKA NIM RZADZILA !!!! SLUCHAL JA PIES TRABY!!!"
Cytować
-10 #60 ogłoszenie 2019-05-20 21:55
Uwaga uwaga dla wszystkich zainteresowanyc h wielogabarytami przy ulicy Iwańskiego 23 jest prywatne wysypisko śmieci bezpłatnie można przywieść wielogabaryty o każdej porze dnia i nocy
Cytować
+9 #61 W.Online 2019-05-21 08:41
Cytuję ogłoszenie:
Uwaga uwaga dla wszystkich zainteresowanych wielogabarytami przy ulicy Iwańskiego 23 jest prywatne wysypisko śmieci bezpłatnie można przywieść wielogabaryty o każdej porze dnia i nocy

Materiał wysłany z komputera Janiny Kamińskiej.
Cytować
+6 #62 INFO 2019-05-21 10:07
Juz Emil Zegadlowicz pisał = Wadowice - Vojkowice.
"WADOWICZANIE TO JEDNA RODZINA,
JEDEN DLA DRUGIEGO KAVOŁ SKURVYSYNA!"
I tu mial racje!!!
Cytować
+2 #63 r 2019-05-21 18:54
Cytuję Hamburgerek:
Pytam się gdzie w tym przypadku jest Prawo i Sprawiedliwość?

W kościele :)
Cytować
-2 #64 r 2019-05-21 18:57
Cytuję Hefajstos:
ciekawe, jak długo jeszcze ci, którzy głosowali na Kalińskiego, będą się z tego cieszyć...

Dla tych debili liczy się tylko, że jest z PIS :)
Cytować