Miała go przejąc gmina Wadowice i zorganizować tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń d
Radny Klinowski pyta burmistrza Kalińskiego czy wywiąże się z obietnicy danej jeszcze jako starosta

Miała go przejąc gmina Wadowice i zorganizować tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkingu i startupów a upomniała się o niego prokuratura. Radny Klinowski pyta burmistrza Kalińskiego, czy wywiąże się z obietnic, jakie dał jeszcze będąc starostą.

Od września ubiegłego roku na terenie wadowickiego dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego trwa budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Prace za kwotę 29 800 000 złotych wykonuje firma Erbet z Nowego Sącza. Prace mają potrwać do września 2020 roku. Mieszkańcy zastanawiają się, co będzie ze starym budynkiem przy ulicy Lwowskiej, kiedy policjanci przeprowadzą się do nowego. Przypomnijmy, że gmina Wadowice umową notarialną przekazała swoje tereny przy ulicy Piłsudskiego Skarbowi Państwa pod budowę nowego budynku, dołożyła też 4 miliony złotych jako wsparcie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na jej powstanie. W zamian gmina otrzymała też obietnicę przejęcia starego budynku komendy, zarówno od wojewody jak i wtedy starosty Bartosza Kalińskiego.

Jak mówił nam były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach Mateusz Klinowski, w wyremontowanym budynku, razem z przebudowaną ulicą Lwowską na której miał znaleźć się słynny woonerf, według założeń i planów miało powstać centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkignu i startupów. Swoje lokum mogło by mięć tu kilka wadowickich stowarzyszeń.

Jak już informowaliśmy, wszystkie te plany mogą wziąć w łeb. Jak się dowiedzieliśmy, o budynek upomniała się prokuratura, która poinformowała władze Wadowic, że planowane jest tutaj przeniesienie tutejszej Prokuratury Rejonowej z pomieszczeń przy ulicy Żwirki i Wigury.

Radny Mateusz Klinowski postanowił zapytać w interpelacji, czy były starosta a aktualnie burmistrz Wadowic ma zamiar wywiązać się z danej obietnicy.

Czy burmistrz Wadowic podtrzymuje zamiar nieodpłatnego przejęcie budynku obecnej KPP w Wadowicach przy ulicy Lwoskiej, zgodnie z danym przez siebie słowem? Jakie działania podjął dotychczas a jakie zamierza podjąć burmistrz Wadowic, żeby zabezpieczyć interes gminy Wadowice w tym zakresie, tj. doprowadzić do przejęcia w/w budynku? – zapytał w interpelacji burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego radny Mateusz Klinowski.

Na razie Włodarz Wadowic milczy w tej sprawie.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 oifur 2019-04-08 22:26
To budynek, w którym zamęczono dziesiątki osób, jeśli nie więcej - katownia bezpieki. Kto wie ile ludzkich kości jest pod dziedzińcem...
Cytować
+9 #2 Normalne 2019-04-09 08:47
Normalnosc
Cytować
-9 #3 Bolek 2019-04-09 09:05
Panie Klinowksi jedź Pan do Malborka i tam zatruwaj ludzią życie bo już mamy pana dosyć
Cytować
+3 #4 Lolek 2019-04-09 10:55
CO się dziwicie dzieciak zawsze będzie dzieciakiem i tylko zabawy mu w głowie.Normalny ,zdrowy chłop w tym wieku ma żonę i dzieci.
Cytować
+13 #5 @Lolek 2019-04-09 15:43
Cytuję Lolek:
CO się dziwicie dzieciak zawsze będzie dzieciakiem i tylko zabawy mu w głowie.Normalny,zdrowy chłop w tym wieku ma żonę i dzieci.

To znaczy, że Kaczor przywódca dojnej zmiany niezdrów? bo ni dzieci ni żony
Cytować
-3 #6 Mieszkaniec 2019-04-09 18:50
Kiedy prokuratura skończy prace w parku ???
Cytować
+9 #7 WOLNA POLSKA 2019-04-09 19:18
Cytuję Mieszkaniec:
Kiedy prokuratura skończy prace w parku ???


"O jakiej Prokuraturze tu mowa ???
Czy tych ludzi mozna nazwac prokuratorami?? To wierutna JAJA albo inaczej ludzie bez nich ! Czytajac poniższy material należy stwierdzic że to niewłasciwi ludzie na niewłsciwych stanowiskach!"

http://www.wadowita24.pl/ja-dzisiaj-do-was-zbigniewie-prokuratorze/
Cytować
+3 #8 ds 2019-04-11 13:41
Podarował działkę należącą do miasta brudzińskiemu za free i na gębę uwierzył pisowi że miasto dostanie budynek po starej komendzie.fraje r z pana a nie prawnik.O tych 4 mln dotacji dla pisowskiego ministerswa z miejskich podatków nie wspomnę.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.