Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił konkurs i szuka nowego sekretarza gminy Wadowice. Dotychczasowy odc
Gmina Wadowice szuka nowego sekretarza. Nie może być partyjny

Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił konkurs i szuka nowego sekretarza gminy Wadowice. Dotychczasowy odchodzi na emeryturę. Kandydat na to stanowisko nie może być członkiem partii politycznej.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński rozpisał konkurs na sekretarza gminy Wadowice. Dotychczasowy sekretarz, 66-letni Marek Brzeźniak od lipca tego roku odchodzi na emeryturę. Co ciekawe, pełnił tą funkcję od istnienia nowoczesnego samorządu, od 1990 roku, a więc od 29 lat! Podczas nich pracował aż dla czterech burmistrzów: Kazimierza Malczyka, Ewę Filipiak, Mateusza Klinowskiego oraz Bartosza Kalińskiego.

Kandydaci do konkursu na to stanowisko mogą zgłaszać się do 5 kwietnia. Wymagania to m.in. doświadczenie zawodowe co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym sektora publicznego, co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych, znajomość przepisów ustawy o samorządzie gminnym, Kodeksy Postępowania Administracyjnego i nieposzlakowana opinia. Kandydat powinien mieć też wykształcenie wyższe, preferowany kierunek administracja, prawo, zarządzanie, ekonomia oraz nieposzlakowaną opinię. Więcej szczegółów TUTAJ.

Sekretarz gminy to odpowiedzialne stanowisko. Zajmuje się m.in. organizowaniem pracy urzędu i koordynowaniem jego działań i jego komórek organizacyjnych, podejmowaniem czynności kierownika urzędu podczas nieobecności burmistrza, opracowywaniem projektów aktów urzędu (zarządzeń, regulaminów czy instrukcji), współpracą z kierownikami gminnych jednostek organizacyjnych czy nadzorem nad sprawami informatyzacji urzędu, prawidłowością dostępu do informacji publicznej czy funkcjonowaniem Biuletynu Informacji Publicznej urzędu.

Co ważne, sekretarz gminy nie może być członkiem partii politycznej: do jego obowiązków należy również nadzór nad organizacją i przebiegiem wyborów na terenie gminy.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Ania 2019-03-25 09:36
Szkoda, Pan Marek bardzo sympatyczny i kompetentny facet.
Cytować
+13 #2 Hehehe 2019-03-25 09:37
He, dlatego właśnie, że był bezpartyjny, przeżył aż czterech włodarzy ;_
Cytować
-1 #3 ururam 2019-03-25 10:57
U mnie stracił autorytet gdy razem z Filipiak "bronił honoru Wadowic", a potem zblatował się z Klinowskim. Dobrze, że odchodzi.
Cytować
+1 #4 Omg 2019-03-25 12:39
Cytat:
U mnie stracił autorytet gdy razem z Filipiak "bronił honoru Wadowic"
Te idiota prowokator kiedy filipakowa broniła honoru Wadowic ?
niszcząc i usuwając miejscowe lokale I sklepy według własnego widzimisię i pod ustawki ?
do teraz pozostał po niej burdel oraz sodoma i gomora łącznie z cudowną betonową pustynią
nie wiem czy kiedykolwiek uda się odbudować skutki po niej ..
wiec z takimi komentarzami idź sobie do pieprza durny koleżko
Cytować
+5 #5 znajomy 2019-03-25 15:03
Omg, cudzysłów to mówi coś Tobie, czy spałeś na j. polskim?

Jeśli uważasz, że ururam jest wyznawcą Filipiakowej, to gratuluję inteligencji...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.