Brak stacji pomiarowej Krakowskiego Alarmu Smogowego czy brak kontroli spalania odpadów przez Straż Mie
Radny Klinowski zarzuca burmistrzowi Kalińskiemu brak polityki antysmogowej

Brak stacji pomiarowej Krakowskiego Alarmu Smogowego czy brak kontroli spalania odpadów przez Straż Miejską. Radny Mateusz Klinowski zarzuca burmistrzowi Bartoszowi Kalińskiemu kompletny brak polityki antysmogowej.

Mateusz Klinowski, były burmistrz Wadowic a aktualnie radny Rady Miejskiej w Wadowicach, zarzuca burmistrzowi Bartoszowi Kalińskiemu brak polityki antysmogowej i to, że od wyborów  mamy do czynienia z katastrofą, bo Wadowice to jedno z najbardziej zatrutych miast w Europie, a za jego kadencji gmina prowadziła odważną politykę antysmogową, która mogła przynieść efekty, w przeciwieństwie do tego co mamy przy obecnej władzy.

Wdrożone przez nas w latach 2015-18 rozwiązania kopiują inne gminy w Małopolsce, pokazywane są one na konferencjach rządowych jako wzorcowe – twierdzi radny Mateusz Klinowski

Radny zarzuca też  Kalińskiemu, że w Wadowicach nie ma już stacji pomiarowej Krakowskiego Alarmu Smogowego, który wycofał się ze współpracy, nie ma też z jego rozkazu kontroli Straży Miejskich tego co spalają w swoich piecach mieszkańcy, jako przykład prezentując ilość kontroli w sesonie grzewczym za jego kadencji i za kadencji nowego burmistrza.


Burmistrza też zresztą nie ma często w pracy. Nie musi wdychać toksycznego powietrza, na co skazał mieszkańców naszej gminy w mijającym sezonie grzewczym. Przecież nawet tu nie mieszka... #Wadowickanormalność #Wadowickimisiewicz – dodaje radny Klinowski

A wy co o tym myślicie?

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+40 #1 Normalne 2019-03-21 11:05
To było wiadome
Cytować
-40 #2 oblatywacz 2019-03-21 11:20
Co to za laurka dla byłego?Nowy burmistrz dokładnie wie co robi.Problem ze smogiem to nie tylko obietnice, kontrole i zakazy ale konkretne działanie ,a na takie działanie potrzebne są duże pieniądze,pieni ądze i dotacje na innowacyjne odnawialne ,ekologiczne źródła ciepła,filtry, ocieplenia ,etc i to się będzie działo już wkrótce,a od narzekaczy musimy się izolować,żeby się nie zarazić tym byłym nieróbstwem.
Cytować
+27 #3 555 2019-03-21 12:02
Kaliński nie ma czasu na pierdoły, przecież trzeba machać ogonem do szydło, kleru i pisowskiego buractwa...
Cytować
-15 #4 Mieszkaniec gminy 2019-03-21 12:16
Racjonalna polityka antysmogowa oparta jest na pozyskiwaniu dotacji do wymiany pieców na bardziej ekologiczne, czy do instalacji urządzeń wykorzystującyc h alternatywne źródła energii. Klinowski uważa, że jego polityka antysmogowa w postaci statystyk na podstawie kontroli powietrza i mieszkańców była przykładem, a tak naprawdę przez 4 lata nie wdrożył żadnego skutecznego programu, który by poprawił jakość powietrza w Gminie.
Cytować
-10 #5 obywatel x 2019-03-21 12:24
Temu panu już dziękujemy, miał swoje 5 minut. Narobił zamieszania i sobie poszedł. Nastała normalność, a walka ze smogiem to nie tylko kontrole.
Cytować
-22 #6 Bolek 2019-03-21 12:51
Panie Klinowski daj do nie Pan już spokój ku działkę i zasadź buraki i pilnuj żeby rosły
Cytować
+24 #7 wadowice 2019-03-21 13:55
nie ma czym oddychać ,dobrze że ktoś o tym myśli cała nadzieja w panu panie Klinowski
Cytować
-8 #8 Ozon 2019-03-21 14:04
Nawet Biedroń ma cię dość były burmistrzu.
Cytować
-2 #9 jozek 2019-03-21 15:55
przez 4 lata 350 a kalinski w 3 miesiace 9. jeszcze ma 3 lata.
Cytować
-23 #10 Kozaka 2019-03-21 17:01
Ped-ao-wac czy nie oto jest Pytanie???.
Cytować
+26 #11 BK 2019-03-21 19:10
Przed wyborami p. B. Kaliński rozesłał do wszystkich mieszkańców gminy Wadowice pilne ostrzeżenie przed tym co „wyczynia” burmistrz M. Klinowski. Między innymi napisał w ulotce:
„Musicie wiedzieć, że M. Klinowski dąży do tego, aby wprowadzić całkowity zakaz używania paliw stałych (węgla i drewna) na terenie gminy Wadowice”. „Narazi to mieszkańców na ogromne koszty związane z wymianą pieców węglowych (nawet tych nowoczesnych V generacji) na nową instalację gazową. Nie każdy też budżet udźwignie comiesięczne rachunki za ogrzewanie gazem”. Jestem też przekonany (...)że stopniowa termoizolacja budynków (...)i ogrzewane ich dobrej jakości węglem w wysokiej jakości piecach wystarczy do satysfakcjonują cej poprawy jakości naszego powietrza”.…(.. .)”z mojej inicjatywy, Rada Powiatu w Wadowicach podczas sesji 22 marca uchwaliła rezolucję wzywającą burmistrza M. Klinowskiego do zaprzestania działań, których wynikiem będzie wprowadzenie całkowitego zakazu palenia węglem i drewnem w gminie Wadowice”. Szkoda czasu na cytowanie dalszych bzdur zawartych w ulotce.

Oto odpowiedź panu Kalińskiemu, którą zamieszczę w dwóch częściach poniżej.
Bolesław Kot
Cytować
+33 #12 BK 2019-03-21 19:12
Nie ma możliwości skonstruowania takiego kotła na węgiel, który byłby ekologiczny. Te rzekomo najnowocześniej sze eko kotły węglowe zatrzymują jedynie około 89 % pyłów zawartych w spalinach (czyli do atmosfery ulatuje 11 % pyłu o bardzo subtelnej granulacji, szczególnie uciążliwej), natomiast nie zatrzymują, a więc emitują 100 % bardzo szkodliwych, rozpylonych w fazie gazowej (a więc niewidocznych) komponentów spalin takich jak bardzo rakotwórczy benzopiren, czad, związki siarki, chloru, fluoru, azotu i wiele innych. Zatem zamiana "zwykłych" kotłów węglowych na tzw eko kotły przyniesie jedynie taki skutek, że z kominów nie będzie się dymiło bo nie będzie ulatywał do atmosfery jedynie pył o większej granulacji, a więc widocznej dla oczu. Reszta, a więc pył o subtelnej granulacji oraz komponenty gazowe będą nadal w całości emitowane do atmosfery.
Niewiele poprawia zastąpienie tzw gorszego gatunku węgla na lepszy gatunek. Węgiel, nazwany lepszym może np. zawierać mniej siarki, ale jednak będzie ją zawierać, podobna sytuacja będzie dotyczyć innych toksycznych substancji zawartych w węglach. Pojęcie ekogroszku jest po prostu zwykłym oszustwem. Tzw ekogroszek zawiera szczególnie dużo rtęci i siarki oraz ich związków.
Bolesław Kot
Cytować
+32 #13 BK 2019-03-21 19:13
Kolejne nieporozumienie to twierdzenie, jakoby opalanie gazem było droższe od opalania węglem. Obecnie dostępne są na wolnym rynku, produkowane w Polsce, kotły gazowe z systemem wykorzystania ciepła kondensacji. Koszt zainstalowania takiego kotła gazowego jest porównywalny z kosztem zainstalowania tzw eko kotła węglowego. Natomiast koszt ogrzewania jest zdecydowanie niższy w przypadku kotła gazowego. Zwracam jeszcze uwagę, że aktualna rynkowa cena węgla jest zaniżona, bo górnictwo dotowane jest w kwocie 8 mld zł na rok, zaś cena gazu (oleju opalowego także) obciążona jest znacznymi podatkami...Nal eży liczyć się z tym, że w końcu górnictwo nie będzie dotowane.

Porównując koszty opalania gazem i węglem nie brałem oczywiście pod uwagę opalania mułem czy miałem bo opalanie mułem czy miałem to po prostu zbrodnia.
I na koniec. Wielkie brawa dla gminy Wieprz. Widać, że tamtejsi samorządowcy działają dla dobra ogółu.
Podsumowując : wystąpienie Kalińskiego w powyższej ulotce to nie tylko szczyt głupoty, ale także szczyt cynizmu.
Bolesław Kot
Cytować
+25 #14 Anna Kot 2019-03-21 19:16
Panie Mateuszu, wielkie podziękowania za wytrwałość, za wszystko, co Pan robi.
Cytować
-18 #15 Koty 2019-03-21 20:18
A Wy tam w Niemczech to sobie dobrze radzicie? Moze wroccie do PL harować za 2000 zł to wtedy bedziemy dyskutowac?
Cytować
+19 #16 Bambo 2019-03-21 20:52
Dlaczego fotowoltaika z dotacją kosztuje praie 100% więcej niż bez?? Takie 5kw powinno wystarczyć by bez dymu i kosztów ogrzać głupia wodę wiosną czy jesienią a to dam duży wpływ na ekologię.resztę zimnych miesięcy gazem i jesteśmy bez dymu. Pozostają tylko samochody a wystarczy gołym okiem zobaczyć który kopci
Cytować
-22 #17 Andrzej 2019-03-21 22:48
Oj radny Klinowski! Dałbyś sobie już spokój z tym ujadaniem. I tak cię nikt już nie wybierze, nawet Wiosna o tobie zapomniała.
Cytować
+5 #18 Janek 2019-03-22 10:24
Panie Klinowski....pa n dalej się niczego nie nauczyłeś... Jak się jest burmistrzem to za bardzo nie można się wtrącać do mieszkańców...z nimi samymi lepiej też się nie spotykać...mali tego..warto ich nawet unikać. Jeśli już się znimi widywać to najlepiej w kościele bo wtedy nie będą zadawać niewygodnych pytań. Do pracy raczej chodzi się rzadko...nie ma burmistrza to nic nie może obiecać ani zrobić bo go nie ma...to jest sprawdzony sposób... Taki burmistrz może być burmistrzem nawet 20lat. A co do powietrza to się Pan nie przejmuj bo pan żeś już przeżył połowę swojego życia...niech się martwią ci co się teraz rodzą...podstaw owe zasady włożyłem. Proszę je przyswoić a wszystkim będzie się żyło dobrze.
Cytować
-11 #19 Popiel 2019-03-22 11:56
Cytuję Andrzej:
Oj radny Klinowski! Dałbyś sobie już spokój z tym ujadaniem. I tak cię nikt już nie wybierze, nawet Wiosna o tobie zapomniała.


Ale może w Bundestagu u swoich zrobi karierę. Może Donuś, właściciel Boryska, koleżki Klinowskiego poprosi Anielcię i znajdzie się jakaś fuszka dla naszego spadochroniarza jak go już wyje*ią z uczelni a wiosenka okaże się zwykłym marnym przedwiośniem, który zaciapał snieg.
Cytować
+8 #20 wiola 2019-03-25 03:36
ale Debilne,prostac kie wpisy niewarte komentarza,pisa ć o Bundestagu ,zamiast jak ratować Wadowice przed smokiem,brudem i bezrobociem.
Cytować
+6 #21 wiola 2019-03-25 03:38
Miało być "smogiem" a przed smokiem swoją drogą :D
Cytować
0 #22 Mieszkaniec 2019-03-27 18:10
Zarzuty to się dopiero pojawią jak prokuratura skończy pracę w parku, a zewnętrzna firma skończy audyt wtedy dopiero będą KONKRETNE ZARZUTY.
Cytować