Resort Sportu i Turystyki nie przyznał gminie Andrychów dofinansowania na budowę krytego basenu, któr
Andrychów bez dotacji na budowę nowego basenu

Resort Sportu i Turystyki nie przyznał gminie Andrychów dofinansowania na budowę krytego basenu, który od prawie roku powstaje przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4. Co teraz?

Od prawie roku w Andrychowie trwa budowa nowej, tym razem krytej pływalni. Ma być ona gotowa na koniec maja a po odbiorach uruchomiona we wrześniu tego roku. Jego budowa miała kosztować 10 milionów złotych, potem 15  a ostatecznie jego koszt to ponad 27 milionów złotych. Prace wykonuje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Jest jednak problem. Mimo starań władz gminy oraz posła z regionu Marka Polaka (PiS) wniosek o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej został zaopiniowany negatywnie. Gmina będzie musiała więc pokryć budowę nowej pływalni całkowicie z własnych funduszy. Budowa nie jest jednak zagrożona, miasto będzie musiało wziąć większy kredyt.

Przypomnijmy, że nowy basen powstaje przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której będzie on służyć m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma mieć 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość oraz dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze ma powstać też siłownia i sale fitness. W pobliżu będzie też parking.

Obiekt ma pełnić nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

Wizualizacja nowej krytej pływalni w Andrychowie:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 pemo 2019-03-15 12:03
Taki skuteczny jest poseł Polak. Siedzi w Sejmie od 14 lat i 3,5 mln dotacji załatwić nie potrafi
Cytować
+4 #2 olo 2019-03-15 12:40
to PiSiory wredne po przegranej swojego kandydata na burmistrza i wybrania Żaka robią wszystko żeby zniszczyć dzieło tego człowieka!!!
Popatrzcie jak wygląda scena polityczna w Andrychowie!!!
Rada gminy przeciwko burmistrzowi
to samo robili w Wadowicach!!!Cz ego się te mendy nie dotkną ro wszystko spartane!!!
Głupie ludzie głosujące na PiS!!!
Walnijcie się w czoło!!!
Cytować
+4 #3 Spisek! 2019-03-16 15:13
Winni wszyscy, tylko nie Żak.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.