Do Kalwarii przyjedzie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Wizyta została zor
Minister Jadwiga Emilewicz odwiedzi  Kalwarię  Zebrzydowską

Do Kalwarii przyjedzie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Wizyta została zorganizowana z myślą o lokalnych przedsiębiorcach.

20 marca do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjedzie Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Spędzi tutaj cały dzień.  Plan wizyty zakłada spotkanie z  uczniami w ramach Dnia  Przedsiębiorczości, wizytę zakładzie produkcyjnym, spotkanie z przedsiębiorcami i wizytę  w pawilonie wystawowym Cechu Rzemiosł Różnych.  Wizyta została zorganizowana z myślą o lokalnych przedsiębiorcach.

Przedsiębiorców zapraszamy do udziału w spotkaniu z Panią Minister o godz. 14:30 w „Starym Kinie” w CKSiT ulica Mickiewicza 4 – informują urzędnicy kalwaryjskiego magistratu.

Minister na spotkaniu będzie mówić o rozwoju przedsiębiorczości i ułatwieniach dla firm, przedstawi podejmowane  przez ministerstwo działania w obszarze wspierania przedsiębiorczości,  przybliży możliwości uzyskania wsparcia dla małych  i średnich firm. Omówiony zostanie program „Czyste powietrze” i walka ze smogiem.

Przybliżona zostanie  też inicjatywa utworzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej Izby Rzemiosła.  Pragnieniem lokalnej społeczności i rzemieślników kalwaryjskich jest stworzenie miejsca, które będzie prezentowało tradycje rzemieślnicze, gdzie będzie można zaprezentować proces powstawania mebli, zobaczyć stare narzędzia i wyroby rzemieślnicze. W czasie spotkania będzie możliwość rozmowy, a przedsiębiorcy otrzymają materiały informacyjne.

Warto dodać, że będzie to już druga wizyta Jadwigi Emilewicz w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gościła ona już tutaj w październiku 2016 roku, wówczas  w randze wiceministra. Wizyta Pani  Minister w Kalwarii Zebrzydowskiej, nie jest przypadkowa, Jadwiga Emilewicz podkreśla, że bardzo ceni lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników, a ich opinia którą zdobędzie w czasie najbliższej wizyty jest dla niej bardzo ważna i cenna przy tworzeniu kolejnych projektów rządowych.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 lump 2019-03-14 11:50
smacznego pani minister
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.