Wybory uzupełniające w gminie Tomice chyba będą formalnością. Komisarz wyborczy wyznaczył je na 14
Wybory uzupełniające w Tomicach będą chyba formalnością

Wybory uzupełniające w gminie Tomice chyba będą formalnością. Komisarz wyborczy wyznaczył je na 14 kwietnia. Zgłosił się jeden kandydat.

Na 14 kwietnia komisarz wyborczy wyznaczył termin wyborów uzupełniających w gminie Tomice po tym, jak Mirosław Tłomak stracił mandat. Jak się okazuje, będzie to  jedynie formalność: w wymaganym terminie zarejestrował się tylko jeden kandydat, 48 letni Grzegorz Wojnowski z Tomic. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskał dokładnie ten sam wynik (68 głosów), co Mirosław Tłomak. W przypadku, w którym kandydat jest jedynym w swoim okręgu wyborczym, automatycznie otrzymuje mandat.

Jak już informowaliśmy, wybory uzupełniające były koniecznością, po tym jak jeden z radnych, radny Mirosław Tłomak nie złożył oświadczenia majątkowego. Spóźnił się trzy dni: swoje oświadczenie złożył dopiero 7 stycznia a trzeba było je złożyć do 4 stycznia. Przewodniczący Rady Gminy w Tomicach przesłał do niego pismo dotyczące złożenia oświadczenia w dodatkowym terminie 14 dni. Jednak również w tym dodatkowym terminie radny Mirosław Tłomak nie złożył swojego oświadczenia majątkowego. Zrobił to już po wyznaczonym terminie. Jaki powód? Jak się dowiadujemy, choroba.

W związku z tym wojewoda małopolski Piotr Ćwik wezwał Radę Gminy w Tomicach do wygaszenia mandatu radnego. 25 stycznia  podczas sesji tej rady, radni pochylili się nad tym problemem. Za wygaszeniem mandatu głosowało 9 radnych, 2 było przeciwko, zaś 3 wstrzymało się od głosu.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.