Na niedzielę 14 kwietnia tego roku wojewoda Małopolski zarządził wybory uzupełniające do Rady Gminy
Gminę Tomice czekają wybory uzupełniające. Wojewoda ogłosił termin

Na niedzielę 14 kwietnia tego roku wojewoda Małopolski zarządził wybory uzupełniające do Rady Gminy Tomice w okręgu wyborczym nr 8. Wybory są konieczne, po tym jak radny Mirosław Tłomak stracił mandat.

Wojewoda Małopolski zarządził na 14 kwietnia tego roku wybory uzupełniające do Rady Gminy Tomice w okręgu wyborczym nr 8. Do północy 10 marca kandydaci mogą zgłaszać swoje kandydatury na radnego. Zakończenie kampanii wyborczej potrwa do godziny 24:00 12 kwietnia.

Jak już informowaliśmy, wybory uzupełniające były koniecznością, po tym jak jeden z radnych, radny Mirosław Tłomak nie złożył oświadczenia majątkowego. Spóźnił się trzy dni: swoje oświadczenie złożył dopiero 7 stycznia a trzeba było je złożyć do 4 stycznia. Przewodniczący Rady Gminy w Tomicach przesłał do niego pismo dotyczące złożenia oświadczenia w dodatkowym terminie 14 dni. Jednak również w tym dodatkowym terminie radny Mirosław Tłomak nie złożył swojego oświadczenia majątkowego. Zrobił to już po wyznaczonym terminie. Jaki powód? Jak się dowiadujemy, choroba.

W związku z tym wojewoda małopolski Piotr Ćwik wezwał Radę Gminy w Tomicach do wygaszenia mandatu radnego. 25 stycznia  podczas sesji tej rady, radni pochylili się nad tym problemem. Za wygaszeniem mandatu głosowało 9 radnych, 2 było przeciwko, zaś 3 wstrzymało się od głosu.

Mirosław Tłomak startował w ostatnich wyborach samorządowych w gminie Tomice z komitetu Niezależny Samorząd. Jak dowiedzieliśmy się od niego, najprawdopodobniej weźmie udział w wyborach uzupełniających.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 hah 2019-02-15 14:08
a łączany też mają swoich radnych?
Cytować
+21 #2 Żenada 2019-02-15 15:06
Radny miał w wyborach o jeden głos mniej niż inny kandydat. Ale ponieważ jeden głos był kontrowersyjny zaznaczony "ptaszkiem" a nie krzyżykiem radny został wybrany w drodze losowania. Teraz nie dostarczył oświadczenia choć miał na to aż za dużo czasu i kilka upomnień. O jakiej chorobie mówimy skoro cały czas normalnie funkcjonował w przestrzeni publicznej i ciupał w gałę? Teraz wyłoży się kilkanaście tysięcy na ponowne wybory z powodu czyjegoś widzi mi się i braku odpowiedzialnoś ci. Wstyd. Ponowny udział w wyborach to kpina i lekceważenie wyborców.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.