Na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Andrychowie odrzuciła propozycję likwidacji Szkoły Podstawowej n
Radni zadecydowali. Nie będzie likwidacji "Trójki"

Na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Andrychowie odrzuciła propozycję likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3.

W czwartek (14.0) w Andrychowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Radni pochylili się nad uchwałą dotyczącą likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie i połączenia jej ze Szkołą Podstawową nr 2. Po dosyć długiej dyskusji i wymianie argumentów, radni zadecydowali, że nie będzie likwidacji "Trójki" i połączenia szkół. 10 radnych było za likwidacją i 10 było przeciw. Zgodnie z prawem w takim przypadku uchwała o likwidacji nie mogła zostać podjęta.

Propozycję likwidacji "Trójki" i połączenia jej z "Dwójką" to pomysł  klubu radnych "Nasza gmina Andrychów". O ile "Dwójka" całkiem dobrze sobie radzi, mając ponad 600 uczniów o tyle "Trójka" cierpi na ich brak. Kuriozalną sytuacją jest  to, że SP nr 2 ma dosyć trudne warunki lokalowe w przeciwieństwie do SP nr 3, stąd uczniowie "Trójki" i tak korzystają z pomieszczeń "Dwójki". m.in. z nowej sali gimnastycznej.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak  poinformował, że gmina zapewni dzieciom  równe warunki do nauki na podobnych zasadach lokalowych jak dotychczas. Dał również trochę do zrozumienia, że w przyszłym roku szkolnym trzeba będzie się pochylić ponownie nad propozycją połączenia obu szkół.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.