Józef Brynkus (Kukiz '15) uważa, że przyjęta przez Sejm nowelizacja obniżająca akcyzę na energię
Poseł Brynkus ostro o decyzjach rządu w sprawie prądu

Józef Brynkus (Kukiz '15) uważa, że przyjęta przez Sejm nowelizacja obniżająca akcyzę na energię elektryczną to tylko przejściowa ulga dla obywateli a podwyżki to tylko kwestia czasu. Z mównicy sejmowej padły z jego ust ostre słowa.

W 2019 roku ceny prądu miały iść mocno w górę. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wystraszył się chyba jednak reakcji społeczeństwa na zapowiadane podwyżki, a że jest to rok wyborczy (w dodatku podwójny, bo czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego i Wybory Parlamentarne) nastroje trzeba było jakoś uspokoić. Pod koniec grudnia posłowie i senatorowie w trybie ekspresowym uchwalili przepisy, które mają spowodować, że w 2019 roku mieszkańcy mają nie odczuć podwyżek (m.in. obniżono akcyzę).

Jednak zdaniem specjalistów to tylko gra pod publiczkę, bo podwyżki są nieuniknione, co jest efektem m.in. polityki rządu, który stawia na drogi węgiel w produkcji energii elektrycznej. Podobne zdanie ma poseł z Wadowic Józef Brynkus (Kukiz '15), który w piątek (28.12) podczas dodatkowego posiedzenia Sejmu wypowiedział się dosyć ostro o planach rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości.

Strach rządzących przed społeczeństwem w związku z podwyżkami cen energii doprowadził do powstania tej „protezy legislacyjnej”. Prowizorycznego prawa, mającego obowiązywać tymczasowo, przepychanego dziś „kolanem – mówił z mównicy poseł dr hab. Józef Brynkus w imieniu klubu Kukiz’15.

Poseł zwrócił też uwagę, że wiele mówi się o odnawialnych źródłach energii a rząd kompletnie nie wspiera zielonej energii, jako przykłąd podajac elektrownie wodną przy zaporze Jeziora Mucharskiego, która z powodu opieszałości rządu, dalej nie produkuje  prądu, chociaż mogłaby zostać w każdej chwili uruchomiona, zaś podwyżka cen prądu to już kolejna podwyżka wynikająca z polityki rządu PiS.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 żenada 2019-01-02 18:34
Jak ostro jak sam powiedział że podniesie ceny
CO wy juz sami nie wiecie co tu piszecie :o
Cytować
+8 #2 Leonidas 2019-01-02 21:57
Po co to pokazujecie? Tylko go ośmieszacie.. :D
Cytować
+8 #3 Ja 2019-01-02 22:09
Przecież nie trzeba być geniuszem żeby zrozumieć, że jest rok wyborczy i wstrzymanie podwyżki cen energii to najzwyklejsza kiełbasa wyborcza. Pan poseł też już czuje swój kres kariery politycznej i robi co może aby nie musiał pracować za najniższą krajową.
Cytować
-3 #4 @ja 2019-01-03 19:05
@Ja - nie pisz bzdur - sprawdź oświadczenie majątkowe Brynkusa i zobaczysz skąd miał i będzie miał dochody, gdyby przestał być posłem. Więcej zarabiał na uczelni i w ramach różnych projektów naukowych niż teraz jako poseł. Zresztą zobacz - to jedyny poseł z okręgu, który walczy Świnną Porębę. Inni mają to gdzieś
Cytować
+4 #5 555 2019-01-04 13:11
Brynkus - daj se siana, jesteś nikim, czy jeszcze nie dotarło..???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.