Komisarz wyborczy w Krakowie przyjął rezygnację i zdecydował o skreśleniu z listy radnych 23-letniej
Drukuj
Komisarz wyborczy przyjął rezygnację Leny Czechowicz z funkcji radnej

Komisarz wyborczy w Krakowie przyjął rezygnację i zdecydował o skreśleniu z listy radnych 23-letniej Leny Czechowicz z Wadowic. Do wyłonienia nowego radnego, rada miejska będzie pracować w 20 osobowym składzie.

W piątek (28.12) na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach 23-letnia Lena Czechowicz nie była już obecna na sali sesyjnej. Komisarz wyborczy w Krakowie przekazał przewodniczącemu rady Piotrowi Hajnoszowi informację o wygaśnięciu jej mandatu.

20 grudnia Lena Czechowicz, która w niedawnych z powodzeniem (zdobyła 349 głosów) spróbowała swoich sił w wyborach samorządowych i została radną z komitetu KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, poinformowała, że rezygnuje z mandatu radnej Rady Miejskiej w Wadowicach

Wybór mnie na radną był dla mnie ogromnym zaszczytem, wyzwaniem, którego chciałam się podjąć. Obserwuję od kilku tygodni zmiany, które zachodzą w Wadowicach i widzę, że nie będę w stanie realizować swoich zamierzeń będąc radną. Na liście naszego komitetu Wolne Wadowice znajdują się inne wspaniałe osoby, co do których jestem pewna, że będą w stanie z oddaniem pracować dla Was. Zależy mi na Wadowicach, dlatego zamierzam działać na rzecz naszej społeczności w innych formach. Uważam, że będzie to lepsze zarówno dla mnie jak i dla projektów, które chcę realizować. Liczę na Wasze wsparcie w tej decyzji. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście – tłumaczyła swoją decyzję Lena Czechowicz.

Wadowiczanie znają ją Lenę głównie z lokalnych muzycznych występów, a także z udziału w telewizyjnej "Szansie na Sukces", "Bitwie na głosy" czy "Must Be The Music". Ci, którzy śledzą nasz portal, mogą również od czasy do czasu usłyszeć o jej wyczynach fryzjerskich, bo 23-letnia Lena i na tym polu ma sporo osiągnięć i nagród. Fryzjerstwo wybrała również na swój zawód, bo prowadzi własny salon w Wadowicach.

 

Kto zastąpi Lenę Czechowicz w Radzie Miejskiej w Wadowicach, która do czasu wyłonienia nowego radnego będzie pracować w 20-osobowym składzie? Osoba z największą liczą głosów w okręgu wyborczym z komitetu Wolne Wadowice. Jest nią 42-letni architekt Krzysztof Faber (zdobył 169 głosów). Gdyby jednak on nie objął tej funkcji, kolejną osobą jest Łukasz Błasiak (zdobył 147 głosów).

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

W Jaroszowicach powstanie kompleks rekreacyjny? Burmistrz obiecuje, że tak

Milczący marsz nauczycieli przeszedł wadowickim rynkiem

Poseł Brynkus wywalczył pośmiertne odznaczenie wadowickich Żołnierzy Wyklętych?

Milczący protest na wadowickim rynku dla wsparcia strajkujących nauczycieli

Strajk trwa. Nauczyciele tłumacza powody, pokazują też swoje zarobki