Komisarz wyborczy w Krakowie przyjął rezygnację i zdecydował o skreśleniu z listy radnych 23-letniej
Drukuj
Komisarz wyborczy przyjął rezygnację Leny Czechowicz z funkcji radnej

Komisarz wyborczy w Krakowie przyjął rezygnację i zdecydował o skreśleniu z listy radnych 23-letniej Leny Czechowicz z Wadowic. Do wyłonienia nowego radnego, rada miejska będzie pracować w 20 osobowym składzie.

W piątek (28.12) na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach 23-letnia Lena Czechowicz nie była już obecna na sali sesyjnej. Komisarz wyborczy w Krakowie przekazał przewodniczącemu rady Piotrowi Hajnoszowi informację o wygaśnięciu jej mandatu.

20 grudnia Lena Czechowicz, która w niedawnych z powodzeniem (zdobyła 349 głosów) spróbowała swoich sił w wyborach samorządowych i została radną z komitetu KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, poinformowała, że rezygnuje z mandatu radnej Rady Miejskiej w Wadowicach

Wybór mnie na radną był dla mnie ogromnym zaszczytem, wyzwaniem, którego chciałam się podjąć. Obserwuję od kilku tygodni zmiany, które zachodzą w Wadowicach i widzę, że nie będę w stanie realizować swoich zamierzeń będąc radną. Na liście naszego komitetu Wolne Wadowice znajdują się inne wspaniałe osoby, co do których jestem pewna, że będą w stanie z oddaniem pracować dla Was. Zależy mi na Wadowicach, dlatego zamierzam działać na rzecz naszej społeczności w innych formach. Uważam, że będzie to lepsze zarówno dla mnie jak i dla projektów, które chcę realizować. Liczę na Wasze wsparcie w tej decyzji. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście – tłumaczyła swoją decyzję Lena Czechowicz.

Wadowiczanie znają ją Lenę głównie z lokalnych muzycznych występów, a także z udziału w telewizyjnej "Szansie na Sukces", "Bitwie na głosy" czy "Must Be The Music". Ci, którzy śledzą nasz portal, mogą również od czasy do czasu usłyszeć o jej wyczynach fryzjerskich, bo 23-letnia Lena i na tym polu ma sporo osiągnięć i nagród. Fryzjerstwo wybrała również na swój zawód, bo prowadzi własny salon w Wadowicach.

 

Kto zastąpi Lenę Czechowicz w Radzie Miejskiej w Wadowicach, która do czasu wyłonienia nowego radnego będzie pracować w 20-osobowym składzie? Osoba z największą liczą głosów w okręgu wyborczym z komitetu Wolne Wadowice. Jest nią 42-letni architekt Krzysztof Faber (zdobył 169 głosów). Gdyby jednak on nie objął tej funkcji, kolejną osobą jest Łukasz Błasiak (zdobył 147 głosów).

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Klinowski o Biedroniu: "Usunął mnie, żeby ułatwić zdobycie mandatu przez swojego chłopaka"

Burmistrz Kaliński nie upubliczni wyników słynnego audytu

W Oświęcimiu Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach w naszym okręgu

Wadowice będą mieć w wyborach do Sejmu aż pięciu kandydatów?

Koalicja Obywatelska ujawniła listy wyborcze. Kto powalczy o głosy wyborców w naszym regionie?