Komisarz wyborczy w Krakowie przyjął rezygnację i zdecydował o skreśleniu z listy radnych 23-letniej
Komisarz wyborczy przyjął rezygnację Leny Czechowicz z funkcji radnej

Komisarz wyborczy w Krakowie przyjął rezygnację i zdecydował o skreśleniu z listy radnych 23-letniej Leny Czechowicz z Wadowic. Do wyłonienia nowego radnego, rada miejska będzie pracować w 20 osobowym składzie.

W piątek (28.12) na sesji Rady Miejskiej w Wadowicach 23-letnia Lena Czechowicz nie była już obecna na sali sesyjnej. Komisarz wyborczy w Krakowie przekazał przewodniczącemu rady Piotrowi Hajnoszowi informację o wygaśnięciu jej mandatu.

20 grudnia Lena Czechowicz, która w niedawnych z powodzeniem (zdobyła 349 głosów) spróbowała swoich sił w wyborach samorządowych i została radną z komitetu KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, poinformowała, że rezygnuje z mandatu radnej Rady Miejskiej w Wadowicach

Wybór mnie na radną był dla mnie ogromnym zaszczytem, wyzwaniem, którego chciałam się podjąć. Obserwuję od kilku tygodni zmiany, które zachodzą w Wadowicach i widzę, że nie będę w stanie realizować swoich zamierzeń będąc radną. Na liście naszego komitetu Wolne Wadowice znajdują się inne wspaniałe osoby, co do których jestem pewna, że będą w stanie z oddaniem pracować dla Was. Zależy mi na Wadowicach, dlatego zamierzam działać na rzecz naszej społeczności w innych formach. Uważam, że będzie to lepsze zarówno dla mnie jak i dla projektów, które chcę realizować. Liczę na Wasze wsparcie w tej decyzji. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście – tłumaczyła swoją decyzję Lena Czechowicz.

Wadowiczanie znają ją Lenę głównie z lokalnych muzycznych występów, a także z udziału w telewizyjnej "Szansie na Sukces", "Bitwie na głosy" czy "Must Be The Music". Ci, którzy śledzą nasz portal, mogą również od czasy do czasu usłyszeć o jej wyczynach fryzjerskich, bo 23-letnia Lena i na tym polu ma sporo osiągnięć i nagród. Fryzjerstwo wybrała również na swój zawód, bo prowadzi własny salon w Wadowicach.

 

Kto zastąpi Lenę Czechowicz w Radzie Miejskiej w Wadowicach, która do czasu wyłonienia nowego radnego będzie pracować w 20-osobowym składzie? Osoba z największą liczą głosów w okręgu wyborczym z komitetu Wolne Wadowice. Jest nią 42-letni architekt Krzysztof Faber (zdobył 169 głosów). Gdyby jednak on nie objął tej funkcji, kolejną osobą jest Łukasz Błasiak (zdobył 147 głosów).

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Tadeusz 2019-01-02 20:01
odpowiedzialnie - startować w wyborach, wygrać je, a potem po paru dniach się zwolnić... to powinno być karane.
Cytować
0 #2 prof. Falkowicz 2019-01-02 21:11
Cytuję Tadeusz:
odpowiedzialnie - startować w wyborach, wygrać je, a potem po paru dniach się zwolnić... to powinno być karane.


Szanowny Panie Tadeuszu.
Każdy kto ma prawo do ubiegania się o mandat ma też prawo do rezygnacji. Odpowiedzialnoś ć to poniesienie konsekwencji podjętych decyzji. W tym wypadku to utrata kredytu zaufania i koszty wizerunkowe Pani Leny. Choć, że jest to rozczarowujące dla wszystkich głosujących na Panią Lenę, to z drugiej strony jest to szczere i uczciwe.

Pozdrawiam serdecznie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.