Radny Józef Cholewka został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach. Opozycja w radzie
Drukuj
Józef Cholewka wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach

Radny Józef Cholewka został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach. Opozycja w radzie proponowała na to stanowisko radnego Tomasza Bąka. Radni zadecydowali jednak inaczej...

W środę (28.11) jednym z punktów sesji Rady Miejskiej w Wadowicach był wybór drugiego wiceprzewodniczącego. Przypomnijmy, że na poprzedniej, inauguracyjnej sesji radni większością głosów wybrali przewodniczącego radnego  Piotra Hajnosza i wiceprzewodniczącą radną Marię Zadorę.

Tym razem było podobnie. Radny Paweł Krasa zaproponował na to stanowisko Tomasza Bąka, a radny Mateusz Klinowski zaapelował do radnych o to, żeby opozycja też miała swojego przedstawiciela w postaci wiceprzewodniczącego, argumentując, że radny Cholewka nie nadaje się na to stanowisko (co spowodowało spore dyskusje na ten temat, w których udział wzięła m.in. radna Anna Pławna).

Na nic się to nie zdało: w głosowaniu tajnym, większością głosów (11)  Józef Cholewka został wybrany drugim wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach. Tomasz Bąk zdobył 10 głosów.

Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miejskiej w Wadowicach na większość 11 radnych, 10 radnych jest z komitetów popierających dotychczasowego burmistrza: KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice oraz KWW Obywatelska Gmina Wadowice. Opozycja ma i będzie miała więc dużą trudność w "przepchaniu" swoich pomysłów...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Małopolska rozdała pieniądze na boiska i miejsca rekreacji. Skorzysta i nasz region

Naruszenie dyscypliny finansów i nieważność absolutorium dla burmistrza? Opozycja pisze do wojewody

Sądowy finał przepychanki w magistracie. Prokuratura skierowała akt oskarżenia Elżbiety Ł.

Uczniowie z Zakrzowa na wycieczce w Sejmiku

Burmistrz Kaliński w szpitalu na terapii